Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Unde reclam un vecin nesimtit

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ca idee..
http://www.banatulaz...tal-si-ghizela/

sau

https://forum.softpe...onala-de-mediu/

Edited by bumpocbum, 31 May 2017 - 09:49.


#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008

 Erwin_Rommel, on 31 mai 2017 - 09:23, said:

Care va fi rezultatul? Suc de soc? :)
Probabil "pufoaică" :)

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cred ca aici e locul:
http://www.gnm.ro/si...ugesti_prim.php

#22
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

 catalucan, on 31 mai 2017 - 09:40, said:

Beton deja este turnat, este un "prag" de cam un metru la suprafata si cam 30-40 cm in pamant, dar apa se scurge, se infiltreaza pentru ca terenul dintre mine si fosa lui este imbibat puternic de apa, practic este o mocirla intre noi.
Canalizare este in zona, dar el nu s-a racordat, din  motive pe care nu reusesc sa le inteleg, probabil lipsa banilor.
O sa mai discut inca odata cu el, daca nu, o sa fac o plangere la primarie.
Locuiesc la oras, iar de luat la bataie l-as lua daca as sti ca rezolv ceva, da nu-mi sta in fire.
Pune si tu o poza.

Beton si membrana. Asculta la mine ca am locuit si eu in mai multe locuri si locuitul la curte este pentru cei cu pielea groasa.

Si pentru cei care zic ca vecinul sa isi traga canalizare in curte, pai voi stiti cat te costa o asemenea lucrare? Ala nu plateste vidanja sa ii scoata rahatul si voi aveti pretentia sa isi monteze canalizare.

Daca nu era vidanja erau animale crescute in curte, daca nu erau animale erau gunoaie, daca nu erau gunoaie era muzica, daca nu era muzica isi facea service auto acasa.
Peste tot sunt vecini retardati care nu pot sa isi vada de partea lor de strada, de casa lor, de viata lor, nu pot sa isi goleasca vidanja, sa isi faca diferite lucruri prin casa lor.
Din cauza asta s-au inventat gardurile de beton, din cauza asta s-au inventat membrane, sistemele CCTV.

De reclamatie nu te pot ajuta, observ ca subiectul a fost mutat pe aria juridica si cu parere de rau iti spun ca nu o sa rezolvi nimic cu reclamatia, ala probabil are fosa septica de ehe... veche.

Edited by Lenevo, 31 May 2017 - 10:07.


#23
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Era e emisiune pe TVR 2,
D'ale lu' Mitică
Ar fi o solutie!

Edited by Ditian, 31 May 2017 - 10:02.


#24
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007

 catalucan, on 31 mai 2017 - 09:10, said:

Intrebarea mea este: unde sa fac o plangere?
La Directia de Sanatate Publica de care apartii.

#25
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 Ditian, on 31 mai 2017 - 10:02, said:

Era e emisiune pe TVR 2,
D'ale lu' Mitică
Ar fi o solutie!
corect, chiar aseara m-am uitat la ea.

#26
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Daaa, cu salcamul. DIn pacate Nea Marian merge doar pe la olteni ca iese caterinca mai mare.

#27
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Reclamații direct, DSP, Apele Romane, Garda de mediu. Uita de primarie și politie (unde vei găsi doar angajați plictisiți, care îți vor trimite sesizarea către unitățile menționate anterior, cu timpii de așteptare regulamentari). Așa scurtezi drumul! Caută pe net legislația în domeniu și comunica-i (afiseaza-i vecinului) pe poarta cât e amenda!!! Mâine e vidanja la poarta lui.

#28
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
la orice institutie te duci sa faci reclamatie, nu o faci verbal, nu lasi o fituica pe un colt de masa. o scrii de acasa si o printezi in doua exemplare, unul il inmanezi lor si pe celalat il pui pe functionar sa scrie numarul de ordine, "am primit un exemplar" si sa semneze. in stilul asta sunt obligati sa-ti de raspuns in termenul legal si n-or sa pice la pace cu vecinul.

Edited by Fane, 31 May 2017 - 11:32.


#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 Lenevo, on 31 mai 2017 - 09:33, said:

daca vrei iti dau poze cu barda medievala, a facut cat orice reclamatie posibila.
NU ma intereseaza despre ce e topicul, baga poza cu barda. De vanzare-i?

#30
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
@Lenovo .... Pui si tu o poza cu barda aia? Ca m-ai facut curios. Sistem CCTV am si eu dar barda n-am si citeodata chiar asa avea nevoie  :)

#31
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

 obionekenobi, on 31 mai 2017 - 11:39, said:

@Lenovo .... Pui si tu o poza cu barda aia? Ca m-ai facut curios. Sistem CCTV am si eu dar barda n-am si citeodata chiar asa avea nevoie  Posted Image
Nu poate acum, ca e in funcțiune. Barda, nu sistemul.

#32
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

 SILE802002, on 31 mai 2017 - 11:03, said:

Caută pe net legislația în domeniu și comunica-i (afiseaza-i vecinului) pe poarta cât e amenda!!! Mâine e vidanja la poarta lui.
Imi aduci aminte de mine cand eram tanar.

 gumball3000, on 31 mai 2017 - 11:32, said:

NU ma intereseaza despre ce e topicul, baga poza cu barda. De vanzare-i?
O sa fac si poze..
Nu este de vanzare, tu crezi ca eu nu am vecini care mai trebuie adusi pe calea cea buna?
Cauta pe olx ca o sa gasesti, ceva mai vechi si mai ruginit.

 obionekenobi, on 31 mai 2017 - 11:39, said:

@Lenovo .... Pui si tu o poza cu barda aia? Ca m-ai facut curios. Sistem CCTV am si eu dar barda n-am si citeodata chiar asa avea nevoie  Posted Image
O sa fac poze, cauta pe olx si gasesti orice doresti, chiar si topor cu 2 fete.

Imi pare rau sa spun ca nu o sa rezolve ceva cu reclamatia, dar dupa cum ziceam... am locuit si eu prin diferite zone, trebuie sa ai un vecin retardat cu prea mult timp liber.

 cataspo, on 31 mai 2017 - 11:59, said:

Nu poate acum, ca e in funcțiune. Barda, nu sistemul.
Sunt sute de mii de rezultate despre vecini tampiti in Romania, sunt milioane de videoclipui pe youtube, deci trebuie sa intelegeti ca prioritatea voastra nu este chiar prioritatea celor care nu stau in locul vostru.

Ca stai la bloc, ca stai la casa, un vecin tampit se gaseste, apoi daca cumva i-ai zis ceva, gen sa isi mute gunoiul, sa faca curat, sa isi traga si el canalizare, sa isi monteze burlane de scurgere pe casa, sa nu isi mai lase mizeria de caine pe strada, sa nu isi mai parcheze masina in fata ta, sa nu mai vina acasa cu mizeria de duba ca blocheaza strada, sa faca ceva cu cainele ala care latra etc... Nu o sa il intereseze.
Gasiti pe google subiecte despre tot ce am scris eu, si chiar si pe partea de reclamatie, o iau razna si incep si te reclame.

Edited by Lenevo, 31 May 2017 - 13:35.


#33
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Se reclam la Agentia de Mediu , teritoriala , totusi incearca sa-l avertizezi pe vecin ca-l paste o amenta usturatoare.

#34
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

 ldpe, on 31 mai 2017 - 09:26, said:

'Care va fi rezultatul?'
Dezastru ! pute de rupe normele plus ca fermenteaza , iese o pasta - plateste nenea amenzi de mai bine face toata canalizarea pe strada .
Daca n-are bani de vidanja de unde crezi ca scoate banii de amnzi?  Din pusculitq pentru amenzi?
Daca nu are venituri (pensionar)  nu cred ca i se poate executa silit amenda din pensie. Nu am auzit inca.
Btw, cica prostituatele au mii de amenzi , care in suma totala ar cumpara un portavion..  si le doare in pupaza de amenzi.. orice prost poate sa dea o amenda..

#35
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
L-a sfatuit cineva pe initiator sa-i plateasca vecinului vidanjarea? Impusca doi iepuri. Scapa de miros si face o fapta buna.

#36
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

 menaloty, on 01 iunie 2017 - 11:09, said:

L-a sfatuit cineva pe initiator sa-i plateasca vecinului vidanjarea? Impusca doi iepuri. Scapa de miros si face o fapta buna.
Eu am o ideie si mai buna!  Sa cheme vidanja, si cand vine sa zica ca plateste el,  si apoi sa nu plateasca, si astfel ala de la care pute e obligat sa suporte cheltuiala...  sec.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate