Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#3151
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010

View Postccdsah, on 17 decembrie 2018 - 01:28, said:


Lasa, ca se putea mai rau, eu am luat BTC la 18000. CSf, hold si cu asta basta :(

Cat ai luat?

Edited by Nordstorm, 17 December 2018 - 11:24.


#3152
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016

View Postccdsah, on 17 decembrie 2018 - 01:28, said:


Lasa, ca se putea mai rau, eu am luat BTC la 18000. CSf, hold si cu asta basta :(

sa nu vinzi sub nici o forma. daca ai vandut ai pierdut orice sansa de ati mai recupera banii

#3153
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Postruzgar, on 17 decembrie 2018 - 06:50, said:

Ai luat bine, frate. Pacat ca nu ai luat mai multz.
Ei nici chiar asa, am luat de vreo 2000 de euro.
Asta e. O sa ramana mostenire la nepoti :D

Edited by ccdsah, 17 December 2018 - 14:37.


#3154
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
eu am bagat 8000E :)))

#3155
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Vad ca sunt oameni care nu au respectat regula de baza in crypto sau bursa obisnuita... in asa ceva nu se baga banii de zi cu zi (de trai), bani din credit, pensii - nici macar un sfert din salariu sau pensie sa nu fie (hai un 10% dar nu mai mult).
Banii nu se pierd daca nu se scoate pe minus... banii sunt doar blocati pe o perioada nedeterminata mai exact sunt precum depozitele la termen (dar acolo pierzi doar dobanda, daca scoti mai repede).
In crypto nici macar nu sunt reguli... nu va mai luati dupa "experti" - piata se poate schimba de la o saptamana la alta, fara "preaviz", daca apar evenimente neprevazute. Sunt atat negative cat si pozitive evenimentele, asta nu inteleg multi. Chiar si grupurile organizate de speculanti (profesionisti) pot provoca ceva pozitiv... deoarece ei provoaca intentionat caderea pietei pentru a cumpara ieftin de la fricosi iar apoi dau tot ei un start pentru a vinde la suprapret ce au luat ieftin. Mecanismul este simplu la speculanti!. Sunt de dorit totusi evenimentele ce nu au tangenta cu speculantii.
In momentul de fata piata crypto este din nou verde... nu se reuseste nicicum coborarea sub 3K!
Litecoin este vedeta de azi... a avut o crestere peste media celor din top!
Eos, Dash si chiar nenorocitul ala de BCH se misca binisor (BCH are +10% dupa aprox. 10 ore!)

Edited by rz, 17 December 2018 - 15:03.


#3156
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,063
  • Înscris: 30.11.2017
Nu e deloc nenorocit BCH. E o monedă de mare viitor care va fi de fapt cash-ul viitorului in timp ce restul nu vor putea fi utilizate eficient.
Incă putin si etheraşul e 5k.

Incă 4 salturi ca ala de acum cateva ore si ajunge BTC iar la 10k.

Exact cum citeam undeva, hienele il vor recumpăra cu milioane de dolari si vor sui din nou. Pun pariu că urcarea aia brusca de acum cateva ore a facut-o un singur om. Lafel si caderile.

#3157
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
doamne ajuta .... sunt la biserica acum

ma rog pt btc :))

Edited by truthwarrior, 17 December 2018 - 15:46.


#3158
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Acel om (un speculant miliardar) sau grup speculator poate arunca piata in aer... in sens crescator!
Aia nu doboara/falimenteaza nimic fara sa faca ei profit, ulterior, este logic!.
Eu chiar ma oftic daca incepe acum urcarea brusca... am stat cu banii si inca stau fara sa cumpar, crezand ca se duce la 2K dar uite ca a ajuns la 3,4K din nou!.
Intodeauna dupa o crestere serioasa ne pare rau ca nu am luat pe minim, ca nu am ghicit minimul... eu deja m-am obisnuit cu asta si sunt din ce in ce mai constient (realizez) cat este de greu sa nimeresti momentul oportun (valabil si pentru varf).
Eos si Litecoin au cresteri de peste 10%, dupa 15-20 de ore... sunt curios ce a fost pe Litecoin, de a luat avans.

Edited by rz, 17 December 2018 - 16:22.


#3159
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,063
  • Înscris: 30.11.2017

View PostNordstorm, on 16 decembrie 2018 - 22:37, said:

Da, nici asta nu cred. Am auzit o treaba recent si cam rezoneaza in creierul meu.
Cica: crypto isi va reveni abia in momentul in care detinatorii vor ajunge in pragul disperarii, iar momentan nu s-a ajuns in punctul ala, cei mai multi sunt inca zen, optimisti, relativ impacati cu BTC la 3000$.

când o să dispere rz. Mai e până atunci, El tot cumpără la fiecare crash  şi nu a vandut niciodastă. Cred că nici la 0,2M in 2025 nu va vinde. O să-şi cumpere direct cu bzc sau alte cripto, sau efectiv el cumpără cripto că-i trebuie la altceva.

View PostNordstorm, on 16 decembrie 2018 - 22:32, said:

Eu am ajuns la capatul rabdarii si am vandut adineauri cei 2.2 ETH minati in ultimul an.
Am pus cruce la o dauna de vreo 1000 euro, in hardware.

nu cred că e daună. hardwarele incă il ai, poti sau să il folosesti la jocuri sau editări video calcule ce-o fi, ori să mai vinzi din plăci. Daca ai asic-uri intradevar cam poate fi pierdere.

#3160
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La mine este cheia fizica din crypto... eu vand ultimul si abia apoi inchid pravalia.
La modul serios acum... chiar daca se lungeste treaba, nu vand pe minus!. Sunt pe hold oricum si totul este ok deoarece nu sunt bani de trai in crypto- pentru toate conturile/depozitele din Revolut am termen primavara/vara 2023, cand expira cardurile iar in exchange/portofel nelimitat.

#3161
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Dublu salt la EOS si asta in doar cateva ore!

In 14 decembrie a fost cel mai jos (1.58$) iar acum a trecut de 2.4$!

https://www.cryptoco...os/overview/USD

Edited by rz, 17 December 2018 - 18:30.


#3162
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Si cat ai bagat boss? Ai bagat 2 euro si ai scos 3?

Come on...a crescut EOS 90centi...
Ai citit ceva despre el?
Ai vazut pe vreunul dintre aurolacii care il promoveaza?
Poti sa cauti, Brock Pierce. Daca vrei sa si râzi, nu doar sa plângi, cauta John Oliver despre EOS si Brock Pierce.

Edited by Nordstorm, 17 December 2018 - 20:21.


#3163
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu este vorba despre mine... este doar un exemplu despre cum se poate face profit in plin crash - din trading (inclusiv cu shitconuri).

Cresterea continua si acum... BTC 3,5K si pare ca vrea sa iasa mai mult din groapa!

#3164
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Diferența că dacă puneai într-un depozit 20k și ii scoteai acum, aveai 20k.
În bitcoin scoți doar 3k.

Deci cum mai exact e același lucru?
Numai aberații pe aici :ciocan:

#3165
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
amu s bitii is 3k

DAR

cat timp nu ai vandut bitzii (pe care ai dat 20 k) la pretul de azi, nu ai pierdut nimic.

nu ti-e clara explicatia?

(pentru mine ar fi dauna sa ajung intr-o astfel de ipostaza, chiar dauna totala)

dar la altii se pare ca e ok

#3166
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
A luat cineva BTC la 3184$, pe 15 decembrie 2018?.
Acum, pe 17 decembrie, este 3605$ si inca mai urca.

Cei care traiesc in prezent, castiga... cine joaca acum, castiga!

Edited by rz, 17 December 2018 - 21:14.


#3167
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Si cine a trăit în prezent anul trecut pe vremea asta?

#3168
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
S-a lacomit si nu a obtinut nimic... plange si azi pe forum dar este greseala lui.
Daca nu a vandut, mai are o sansa... poate chiar in 2019!

Edited by rz, 17 December 2018 - 21:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate