Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Nedumerire ORL/gastr/altele?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Medicul neurolog de la stat mi-a recomandat RMN craniu si cervical.
Dupa vizita la al doilea neurolog am simtit furnicaturi in mana dreapta de vreo 2 ori si am senzatia ca si limba jeneaza mai pe dreapta spate, nu stanga. Senzatiile de pe limba insa parca sunt mai rare de vreo 2 zile, cu exceptia senzatiei din mana.

#20
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009
Nu te supara, dar ar trebui sa incepi sa iei Alprazolam!

#21
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Nu sunt anxios, vreau sa ii dau odata de cap, ca prea dureaza.
Stiu unde bati. In ultima vreme am fost mai relaxat, nu mai stresat.

#22
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu sunt al doilea urmăritor al topicului (de azi, un fost), în afara ta, fiindcă chiar eram curios, întrucât aveam unele simptome și eu.
Înclin să-i dau dreptate colegului ce ți-a sugerat Xanax. Nu neapărat Xanax, dar un consult și la mansardă, că o mică depresie anxioasă dă și-n ipohondrie.
Personal, iau Controloc și BRGE s-a redus, iritația din zona gâtului a urmat-o, revenindu-mi și vocea.

Edited by ursamajor, 20 July 2017 - 18:07.


#23
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postursamajor, on 20 iulie 2017 - 18:07, said:

Eu sunt al doilea urmăritor al topicului (de azi, un fost), în afara ta, fiindcă chiar eram curios, întrucât aveam unele simptome și eu.
Înclin să-i dau dreptate colegului ce ți-a sugerat Xanax. Nu neapărat Xanax, dar un consult și la mansardă, că o mică depresie anxioasă dă și-n ipohondrie.
Personal, iau Controloc și BRGE s-a redus, iritația din zona gâtului a urmat-o, revenindu-mi și vocea.
Nu ma deranjeaza iritatia din gat ci faptul ca am senzatie de amortire a limbii, arsura, rece in cerul gurii, etc. Cu iritatia in gat de la brge cam sunt obisnuit, stiu ca trece. Iau Omeran.

Vreau sa rezolv odata. Cu investigatiile astea am aflat ca am o gastrita. De fapt ma plangeam eu de mai mult de unele jene pe acolo, dar mi s-a spus ca nu e nimic, sa-mi vad de treaba si sa discut cu un psiholog. Am discutat atunci si mi s-a spus ca nu-s ipohondru, sa ma apuc de sport si sa revin daca am altele de discutat. Am ignorat jena aceea si dupa un am jumate am aflat ca e de fapt si o gastrita.

Sunt mai curand iritat ca nu am rezolvat inca si ca treneaza chestiunea.

Edited by LL13G, 20 July 2017 - 21:43.


#24
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
La RMN au gasit ceva, neurologul zice ca sunt ok si sa revin peste 3 luni.

- spatii lichidiene pericerebrale cu dimensiuni la limita superioara a normalului;
- spatii perivasculare Virchow-Robin dilatate;
- cateva (cel putin 4) arii cu dimensiuni maxime 1-4 mm hipersemnal T2 si FLAIR, fara restrictie de difuzie, negadolinofile, diseminate in substanta alba emisferica, distribuite predominant subcortical;
- sistem ventricular simetric, cu dimensiuni la limita superioara a normalului;
- structuri mediane in pozitie normala;
- nervi optici cu grosime normala, simetrica, fara anomalii de semnal, spatiile lichidiene perineurale fiind normal dimensionate.

Aspect IRM evocator de zone de demielinizare punctiforme nespecifice din punct de vedere imagistic, avand etiologie si semnificatie de interpretat in context clinic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate