Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

[CUM] descarc o imagine din Nokia E5?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Nu reusesc de nicio culoare sa descarc o amarata de imagine dintr-un Nokia E5 :(

Am incercat:

- conexiune Bluetooth - laptopul nu vede telefonul, telefonul nu e vazut de laptop sau de alte dispozitive (ex. telefonul meu Lumia). Conexiunea e activa in setari

- conectare direct cu cablu USB. Nu e vazut de calculator, desi am setat sa fie vazut ca "memorie de masa". Conectarea se face, deoarece cat sta pe USB se incarca bateria telefonului

- am instalat Nokia PC Suite si facut setarea de rigoare la USB. Programul nu-l vede

- trimitere ca mesaj multimedia - pe telefonul meu primesc un link care se inchide automat dupa ce-l deschid

- prin vreo forma de internet - l-am conectat la wifi (cred eu), imi zice "Niciun serviciu nou disponibil", am incercat internetul de pe abonament (nici nu stiu daca exista si cum se seteaza), primesc acelasi mesaj

- am incercat sa trimit prin mail - s-a conectat la net cat sa incarce pagina Google, dar nu acceseaza link-ul Gmail din cautari (imi spune ca browserul nu suporta...)

- nu stiu si nici nu m-as apuca sa configurez casuta de mail doar pentru prostia asta

Eu nu mai stiu zau ce sa mai fac, si nici nu ma pricep asa de mult. Vreo idee?

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Vezi daca poti copia cumva din telefon pe un card microsd (sa nu fie enorm de mare ca poate nu-l recunoaste).

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
vezi ca dupa ce sunt conectate dispozitivele prin bluetooth daca nu ai optiune pe telefon la poza de trimitere prin bluetooth. ar trebui sa accesezi acea optiune pe telefon si pe celalalt dispozitiv sa-ti apara un mesaj ca vrea sa-ti trimita si daca accepti.

Edited by Fane, 18 May 2017 - 14:03.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Probabil pozele sunt pe card, avand in vedere memoria interna relativ mica, deci scoti cardul si-l bagi in alt telefon, sau card reader.
Prin bluetooth ar trebui sa mearga, dar inainte, dispozitivele trebuie imperecheate, sa se vada intre ele, bateria sa fie incarcata.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
am scos cardul microSD, l-am bagat in telefonul meu si l-am conectat la calculator (n-am adaptor). A mers, ceea ce e imbucurator, dar imaginea e de fapt un filmulet (persoana a incercat sa faca poza dar n-a realizat ca filmeaza) care n-are cea mai grozava calitate. Credeti ca se poate scoate ceva lizibil din chestia asta din atasament?

Oricum, multumesc tuturor pentru ajutor!

Attached Files



#6
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Era atat de stresat sa faca o copie dupa test incat a filmat. Poti memora raspunsurile incercuite. Daca pui pe pauza se poate citi si il scrii din nou.

Edited by User107, 18 May 2017 - 15:44.


#7
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Foarte tare fata de masa!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate