Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Hai s-o facem parte-n parte!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#55
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdan1980_25, on 16 mai 2017 - 14:30, said:

saracu de el. Aproape am varsat o lacrima.
Cu ani de experienta, oare nu a putut sa ii raspunda "omului" ce stia, asta ca dovada ca tupeul se plateste.

#56
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Apropo, cred ca Bogdan asta e frate cu luptatorul asta MMA Alexandru Galanton, care il lasa KO lesinat pe Alexandru Radnev in 9 secunde.
Cu dedicatie pentru aia care tin cu mascatul las din clipul de la inceputul topicului. Lupta incepe de la 3:50
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rn_dCTe58Oc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.sport.ro/...recomandat.html

Edited by samebo, 16 May 2017 - 14:34.


#57
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbogdan181180, on 16 mai 2017 - 14:28, said:

Nu este TOATA Politia.... multi din ei sunt oameni de nota 11.... numai ca se nimereste ca-n toata padurea sa mai fie si uscaciuni si cum am mai scris mai sus... oameni ca aia n-au de ce sa mai lucreze o zi in Politie. Dati afara ar trebui sa scrie pe ei.
Poate sunt trimisi sa lucreze ”undercover” intre interlopi si asa si-au format deprinderile?

Neah, am vazut eu prea multe filme americane.Posted Image

#58
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004

View Postdan1980_25, on 16 mai 2017 - 14:24, said:

nu sunt hispanici dar bataia e super
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1gYQddgiJCA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu e asta ... 2 hispanici. Unu se bate cu arcada sparta 2 reprize. La sfarsit ridica amandoi mainile. Grea decizie pe arbitri. Ala cu arcada sparta, inchisa si deschisa iar in repriza a 3-a avea niste miscari jmechere si reveniri de jos, din clinciuri, argint viu... Il caut, l-am vazut pe video de la fb ... tre sa umblu dupa el...

#59
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postdan1980_25, on 16 mai 2017 - 14:30, said:

saracu de el. Aproape am varsat o lacrima. Trebuie sa am grija de acum cand trec prin Suceava ca sa nu iau bataie de la politie. Vad ca se leaga de oameni, asa din senin pe strada, fara sa le faca nimic, si-i bat.
du-te si incerca si ne scrii pe urma daca-i mit sau adevar :)))

#60
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
da, si? frate-su bate fara stil, nimic spectaculuos
dar ce barbat il cheama pe frate-su sa ii poate lupta?

Edited by MarianG, 16 May 2017 - 14:36.


#61
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007

View Postbogdan181180, on 16 mai 2017 - 14:35, said:

du-te si incerca si ne scrii pe urma daca-i mit sau adevar Posted Image))
am fost acum vreo 3 luni prin Suceava dar nu m-a batut nici un politist. Oare sa fie din cauza ca mi-am vazut de treaba?Posted Image
Altfel nu-mi explic.

Edited by dan1980_25, 16 May 2017 - 14:39.


#62
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postradu2014, on 16 mai 2017 - 14:32, said:

Poate sunt trimisi sa lucreze ”undercover” intre interlopi si asa si-au format deprinderile?

Neah, am vazut eu prea multe filme americane.Posted Image
Nu, e pentru ca recrutarea in politie se face in principal dintre baietii batausi din cartier.
Anul trecut cand s-a dat drumul la angajari in politie la coada era plin de baieti batausi din cartier, spargatori, traficanti de droguri, jefuitori din strainatate, pesti...

#63
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postdan1980_25, on 16 mai 2017 - 14:38, said:

am fost acum vreo 3 luni prin Suceava dar nu m-a batut nici un politist. Oare sa fie din cauza ca mi-am vazut de treaba?Posted Image
Altfel nu-mi explic.
sau... POATE n-ai dat peste vreunu sa strige la tine "hai ma afara" Posted Image)

View Postsamebo, on 16 mai 2017 - 14:39, said:

Anul trecut cand s-a dat drumul la angajari in politie la coada era plin de baieti batausi din cartier, spargatori, traficanti de droguri, jefuitori din strainatate, pesti...
..aici confirm.. unu care spargea masini cand era mic l-am vazut angajat la politia locala de la mine din oras..are niste aere in el... wow muoama...pacat de uniforma aia ca acopera un jeg ca el

Edited by bogdan181180, 16 May 2017 - 14:42.


#64
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007

View Postbogdan181180, on 16 mai 2017 - 14:41, said:

sau... POATE n-ai dat peste vreunu sa strige la tine "hai ma afara" Posted Image)

nici nu aveam cum sa dau peste vreunul din asta. Eu nu iau politistii de guler prin mall pentru ca mi-au dat amenzi de crculatie.

View Postbogdan181180, on 16 mai 2017 - 14:41, said:

..aici confirm.. unu care spargea masini cand era mic l-am vazut angajat la politia locala de la mine din oras..are niste aere in el... wow muoama...pacat de uniforma aia ca acopera un jeg ca el
politia locala nu e POLITIA. Ala e doar angajat al primariei, deci aerele din el sunt doar beshini chioare. Nasol e insa ca el nu-si da seama de asta si se crede om al legii,, desi nu e.

Edited by dan1980_25, 16 May 2017 - 14:47.


#65
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

View Postbogdan181180, on 16 mai 2017 - 14:41, said:

..aici confirm.. unu care spargea masini cand era mic l-am vazut angajat la politia locala de la mine din oras..are niste aere in el... wow muoama...
nu confunda politia locala (fosti gardieni publici) cu cea nationala

View Postsamebo, on 16 mai 2017 - 14:39, said:

Anul trecut cand s-a dat drumul la angajari in politie la coada era plin de baieti batausi din cartier, spargatori, traficanti de droguri, jefuitori din strainatate, pesti...
si faptu ca erau la coada nu inseamna ca ia si angajat
cunosc pe cineva care se ocupa cu angajari in politie si a spus ca trei sferturi au cazut la testu psihologic si oricum in caz de ceva sunt verificate testarile si cazieru si de cei de la Minister

#66
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postdan1980_25, on 16 mai 2017 - 14:38, said:

am fost acum vreo 3 luni prin Suceava dar nu m-a batut nici un politist. Oare sa fie din cauza ca mi-am vazut de treaba?Posted Image
Altfel nu-mi explic.
Hai ca iti dau eu un exemplu concret, cunosc pe cineva care a avut o situatie asemanatoare, a avut un schimb de replici pe strada cu un individ care l-a abordat in trafic, pe motiv ca parcase in dreptul curtii lui (nu in dreptul vreunei porti, ci in dreptul zidului) cand s-a dus la un client.
Ulterior a aflat ca ala lucra in politie cu grad si ca aia nu era curtea lui ci a parintilor, sau cel putin asa figura in acte.
Incident in care omul nu a spus decat ca nu e stapan pe strada chiar daca e in dreptul curtii, ca ce ii apartine lui e pe partea cealalta a zidului.
Omul avea permis de multi ani, ani in care nu fusese oprit de politie decat de vreo 3-4 ori in viata si niciodata in oras. Ei bine, dupa acest incident ce sa vezi, il oprea politia intr-o veselie cand era cu masina lui... coincidenta, desigur, sa te opreasca politia aiurea cel putin o data pe saptamana la scurt timp dupa o discutie cat se poate de civilizata cu gibonul agitat din politie cu grad...
Omul locuia la periferie si de ani de zile trecea pe langa locul de panda al politistilor si rar il opreau la verificare, avea un atelier intr-o hala si ea aflata intr-o zona periferica/industriala unde la fel stau la panda pe acolo in fiecare zi politistii...
Confirmare a faptului ca aveau masina si numarul lui pe lista neagra e ca atunci cand a luat alta masina ce nu era inregistrata pe numele lui nu l-a mai oprit nimeni, cum o lua pe a lui cum era oprit la control "de rutina". Chestia asta a durat peste 6 luni.
In mod cert acel individ ca sa se razbune a interogat baza de date, a vazut ce masina si adresa are, a aflat cu ce se ocupa si a dat ordin celor de pe echipajele din zonele pe care stia ca le frecventeaza omul sa il sicaneze aiurea sa isi piarda timpul.

Edited by samebo, 16 May 2017 - 15:04.


#67
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007
mai sunt si cazuri din astea din pacate.

#68
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View PostSTARTREK1, on 16 mai 2017 - 14:47, said:

si oricum in caz de ceva sunt verificate testarile si cazieru si de cei de la Minister
Esti constient ca pe cazier apare doar cu ce te-au prins si condamnat... sunt unii care provoaca scandaluri/batai, dau spargeri, vand droguri, intermediaza fetite de ani de zile si "nu sunt prinsi", deci pe cazier o sa apara ca sunt ingerasi tineri la inceput de cariera.
Si mai exista si reabilitare, stergere din cazier...

#69
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View PostSTARTREK1, on 16 mai 2017 - 14:47, said:

nu confunda politia locala (fosti gardieni publici) cu cea nationala
si faptu ca erau la coada nu inseamna ca ia si angajat
cunosc pe cineva care se ocupa cu angajari in politie si a spus ca trei sferturi au cazut la testu psihologic si oricum in caz de ceva sunt verificate testarile si cazieru si de cei de la Minister
citeste omule ATENT ce am scris in commurile de mai sus si nu mai repeta ce am scris

Edited by bogdan181180, 16 May 2017 - 15:18.


#70
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Bolea e la interventie rapida, Galanton a facut scandal ca in curtea scolii cand batea copii pentru banii de covrig. Nu e decat un umflat plin de steroizi si hormoni cu muschi de genul pulpelor la 3 lei kg.
De ce nu sa luat de Bolea intre 4 ochi, doar a facut spectacol in fata adolescentilor care ieseau de la film? Un las si un ticalos. Ce daca e politist Bolea, trebuia sa-i spuna sarumana maidanezului?

#71
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Si unde voiai sa se ia de el?
Ca data trecuta, incatusat, "intre 4 ochi" in duba si sectie cu Bolea si toata trupa de interventie mascata care dadeau orbeste, fara sa vada?
In public frate daca esti smecher, nu in sectia de politie cu toata trupa de interventie mascata ca lasii.

#72
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Pe apa Sucevei, unde a fost invitat, cu tot cu "megafon".
In public sa te bati tu, poate ai noroc si dai (din greseala) peste altu' mai lat in spate decat tine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate