Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Alta Vista Residence - Brancoveanu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
Rezervarea o am pana cand voi fi trecut in Cartea Funciara ! In septembrie s ar putea da verdictul final pozitiv pt proiect ca In proces a ramas doar Fundatia Ecocivica  care nu are calitate procesuala daca tot spui ca ai rezervat si tu Moonlight in blocul asta suna la nr lor si vb cu ei sa ti spuna ce ti zic si eu acum !

#20
Moonlight_77

Moonlight_77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.05.2017
Si deci rezervarea de 1000euro e valabilã pana cand se incheie procesul? Mie mi-au spus ca se da avansul de minim 10% in August adica înainte de a se incheia situația cu ecocivica, situație care are mari sanse sa nu se termine in septembrie

#21
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
Eu cred ca are mari sanse sa se incheie avand in vedere ca Ecocivica nu are calitate procesuala !! Vecinii din zona nu mai sunt luati in calcul deci cam asa ar trebui sa stea lucrurile vom trai si vom vedea ! Acu doua zile am discutat cu un reprezentant d al lor Se inainteaza cu rapiditate cred ca intr o luna termina exteriorul cu totul !!!

Da este valabila !!

#22
Moonlight_77

Moonlight_77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.05.2017
Inteleg deci ca vei plati antecontractul in septembrie cand se termina procesul cu Eco Civica.
Daca nu se termina totusi ce vei face? Prelungesti rezervarea?

#23
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
da voi prelungi ,dar sper totusi sa nu fie cazul de scenarii negative! si la anul sa fim vecini ! fii mai pozitiv te rog frumos:)

te ai inscris la doua sau la trei camere?

#24
Moonlight_77

Moonlight_77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.05.2017
Eu as vrea sa fiu pozitiv dar iti spun ce mi-au spus mie: fie semnez antecontractul in august cu min 10% avans, nu se poate prelungi termenul rezervarii si nici macar micsora avansul, nu stiu cum ai reusit tu sa ii convingi.

#25
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
odata au zis ca se va semna in iulie acum nu mi a zis nimeni ca ma obliga in august ,daca trebuie o sa le dau 10la suta cum zici tu ca doar no sa pierd apartamentul dar mai intai sa ma anunte personal ca pe tine ce pot zice

astept sa traga ei de mine nu eu de ei mai ales ca stiu foarte bine dansii ca am bani lichizi si nu risca sa ma piarda nu vin cu credite sau mai stiu eu ce

#26
Moonlight_77

Moonlight_77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.05.2017
pana in august este valabila rezervarea mea si daca vreau apartamentul trebuie sa platesc 10%, tu nu ai o data la care iti expira rezervarea?

#27
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
la mine e putin diferit ca la contractul aditional semnat  singurul care am cerut asa cva mi au zis am jucat un pic cam smechereste am bagat niste asa zise clauze care au legatura cu situatia lor

si am legalizat la notar impreuna cu ei contractul aditional

#28
Moonlight_77

Moonlight_77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.05.2017
Nice:) eu nu m-am gandit la asta, dar ei nu pot renunta la rezervare daca vor, gen sa iti dea banii inapoi si sa vanda apartamentul altcuiva?

#29
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
Depinde de situatie dar banii aia 1000 euro nu i mai vad daca renunt acum Posted Image

NU STIU DACA POT RENUNTA LA MINE DAR LA BANII AIA SIGUR NU :)

#30
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
M am retras si mi am primit 1000 de euro inapoi de rezervare @!!!!! Va sugerez celor care ati contractat aici sa faceti la fel !!!!

#31
incris

incris

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.03.2015
De ce? Ce s-a intamplat?

#32
incris

incris

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.03.2015
De ce? Ce s-a intamplat?

#33
novell

novell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2010
Probleme juridice complexe (cu termen de solutionare incert si de foarte lunga durata). Eu mi-am retras avansul acum trei luni si se pare ca am facut o alegere inteleapta.

#34
JuanFran

JuanFran

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.05.2017
MULTUMESC CA I AI RASPUNS NOVELL

TOCMAI DASTA M AM RETRAS

IMI CUMPAR PE PRIDVORULUI IN SPATE LA THE  PARK !!!!!! TINERETULUI CENTRAL PARK INTERESATI VA SI NU ARE LITIGII CU NIMENI E PERFECT!!!!!!

#35
elysylvi

elysylvi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2017
Si eu am rezervare la Alta Vista si m am trezit cu pereti din gips-carton in imobil, fara sa fiu anuntata,in conditiile in care discutasem cu totul altceva.

#36
elysylvi

elysylvi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.09.2017
E clar ca vor sa reduca cheltuielile si interioarele reprezinta o oportunitate buna pt acest lucru, sa nu mai zic de finisaje, la care nu exista decat o singura varianta de culoare/model, cea impusa de ei.

Edited by elysylvi, 28 September 2017 - 08:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate