Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Alta Vista Residence - Brancoveanu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
x-faktor

x-faktor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.06.2005
si eu caut la etaj<=6. daca renunta cineva, un PM va rog.

#56
corina208

corina208

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.09.2018

View PostDragoshcars, on 05 mai 2018 - 15:12, said:

Au fost ok cu rezervarea si antecontractul.
Nu stiu cum o sa fie cu parcarea subterana. Clar o sa fie foarte scumpa.
In schimb au amanat termenul de finalizare, undeva prin august/septembrie.

Buna, Luni voi semna si eu promisiunea de vanzare -cumparare. Am ales sa merg cu notarul meu, pentru a beneficia de impartialitatea acestuia. Tu cu cine ai semnat ? Termenul nou din act este de 30 noiembrie + termen extins de 120 zile . Tu ai ceva noutati ? Verbal, m-au asigurat ca pana azi , eco-civica nu a facut recurs si asteapta receptia blocului. Ms mult. Zi faina !

#57
florinhdu

florinhdu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2018

View Postcorina208, on 02 noiembrie 2018 - 11:09, said:



Buna, Luni voi semna si eu promisiunea de vanzare -cumparare. Am ales sa merg cu notarul meu, pentru a beneficia de impartialitatea acestuia. Tu cu cine ai semnat ? Termenul nou din act este de 30 noiembrie + termen extins de 120 zile . Tu ai ceva noutati ? Verbal, m-au asigurat ca pana azi , eco-civica nu a facut recurs si asteapta receptia blocului. Ms mult. Zi faina !

Salut, in cazul nostru termenul de 120 de zile va expira la sfarsitul lunii ianuarie. Zilele acestea ne-au trimis un email spunandu-ne ca nu s-a mai facut recurs.

#58
Cristina_V

Cristina_V

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.01.2019
Buna, noi am semnat antecontractul in septembrie... am fost ieri acolo si ne-a placut ce am vazut, nu mai fusesem de atunci, practic se mai lucreaza doar partea electrica.
Ati vazut buncarul din subsol? Nu cred ca e dotare standard pentru blocurile noi :)) sper sa nu ne trebuiasca dar e bine sa fie acolo :)
Sunt sperante cum ca se va face receptia acum in ianuarie, dupa care urmeaza intabularea... actele ar trebui sa fie gata la inceputul lui martie. Noi asteptam din septembrie si parca a trecut o vesnicie! :)

#59
Rayane

Rayane

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2019
Salut,
   Mi s-a adus la cunostinta  ca suntem 11 persoane  care pentru ca avem  trecut in  promisiunea de vanzare  drept de proprietate asupa cotelor partii aferente apartamentului si din terenul in suprafata de 1911 mp ar trebui sa semnam o noua anexa prin care sa reduca dreptul de proprietate  asupra terenului doar la suprafata ce consta in amprenta blocului.  
Am discutat si cu alte persoane care si-au luat apartamente in alte ansambluri rezidentiale noi si ei au trecut in contract si parte din spatiul verde din jurul blocului, nu doar cota indiviza din suprafata de teren pe care este construit blocul.
   Ceilalti ce aveti specificat legat de teren in promisiunea de vanzare? Cei care sunteti in aceasi situatie cum vreti sa procedati?  Mi se pare normal sa avem drept de proprietate si pe spatiul verde din jurul blocului.

#60
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018

View PostRayane, on 21 ianuarie 2019 - 20:01, said:

Salut,
   Mi s-a adus la cunostinta  ca suntem 11 persoane  care pentru ca avem  trecut in  promisiunea de vanzare  drept de proprietate asupa cotelor partii aferente apartamentului si din terenul in suprafata de 1911 mp ar trebui sa semnam o noua anexa prin care sa reduca dreptul de proprietate  asupra terenului doar la suprafata ce consta in amprenta blocului.  
Am discutat si cu alte persoane care si-au luat apartamente in alte ansambluri rezidentiale noi si ei au trecut in contract si parte din spatiul verde din jurul blocului, nu doar cota indiviza din suprafata de teren pe care este construit blocul.
   Ceilalti ce aveti specificat legat de teren in promisiunea de vanzare? Cei care sunteti in aceasi situatie cum vreti sa procedati?  Mi se pare normal sa avem drept de proprietate si pe spatiul verde din jurul blocului.

daca toti vor accepta se poate incerca o dezmembrare a proprietatii si cine stie cum mai rasare un bloculet langa....

#61
Rayane

Rayane

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2019
Stiam de la inceput ca vor mai construi alte 2 blocuri pe langa acesta. Am inteles ca deabia acum au impartit terenul in 3 loturi.  Problema care ramane e ca  nici macar spatiul verde ramas  dupa construirea blocuruilor nu vor sa il mai dea in proprietatea locatarilor.

#62
corina208

corina208

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.09.2018
Eu am semnat in noiembrie si scrie asa :

" conform ANEXA nr 1 – Schita preliminara apartament, precum si impreuna cu dreptul de proprietate asupra cotelor parti aferente apartamentului din partile si dependintele comune ale imobilului – bloc si din terenul in suprafata totala de 473 mp, identificat cu numar cadastral 229134, intabulat in Cartea Funciara nr. 229134 a Mun. Bucuresti, Sector 4,  parte din proiectul imobiliar “Alta Vista Residence”, denumit in continuare ,,Imobilul’’".

Cat despre faza 2 - se vor mai construi 3 blocuri pe terenul viran, in linie.

Din cate am inteles eu, au dezmembrat terenurile pentru a putea asigura nr. locurilor de parcare, pana la finalizarea fazei 2 ( vor ceva cu subsol comun ).

Am facut un grup pe facebook  - ALTA VISTA RESIDENCE - BRANCOVEANU. Poate asa ne cunoastem si ne mai sfatuim. :) (https://www.facebook...54347178490325/)

#63
Rayane

Rayane

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2019

View Postcorina208, on 22 ianuarie 2019 - 13:10, said:

Eu am semnat in noiembrie si scrie asa :

" conform ANEXA nr 1 – Schita preliminara apartament, precum si impreuna cu dreptul de proprietate asupra cotelor parti aferente apartamentului din partile si dependintele comune ale imobilului – bloc si din terenul in suprafata totala de 473 mp, identificat cu numar cadastral 229134, intabulat in Cartea Funciara nr. 229134 a Mun. Bucuresti, Sector 4,  parte din proiectul imobiliar “Alta Vista Residence”, denumit in continuare ,,Imobilul’’".

Cat despre faza 2 - se vor mai construi 3 blocuri pe terenul viran, in linie.

Din cate am inteles eu, au dezmembrat terenurile pentru a putea asigura nr. locurilor de parcare, pana la finalizarea fazei 2 ( vor ceva cu subsol comun ).

Am facut un grup pe facebook  - ALTA VISTA RESIDENCE - BRANCOVEANU. Poate asa ne cunoastem si ne mai sfatuim. Posted Image (https://www.facebook...54347178490325/)

Stii daca suprafata de 473 mp reprezinta doar amprenta blocului sau daca mai include si spatiu verde din jurul blocului? Este buna ideea grupului de facebook :).

#64
Ciprianbarosan

Ciprianbarosan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.08.2019
VInde cineva apartament in bloc? Caut 2 camere...:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate