Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

presedinta de bloc refuza sa elibereze chitante pentru sumele incasate. Ce se poate face?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Cel mai bine iti vezi de treaba ta, cand ma duc la cineva care sta la casa am grija sa parchez fix la el in fata, este lumea plina de nebuni.
Am patit sa parchez in dreptul altcuiva si imediat ieseau sa vada cine este cel care parcheaza la ei in drept.

Viata prea scurta si prea frageda sa isi bage un tampit cutitul in tine.
Si la bloc si la casa sunt lucruri la care trebuie sa stai atent, asta daca vrei sa ai o viata lunga.

O sa cauti daca vrei ceva pe google si o sa imi dai dreptate, majoritatea crimelor intre vecini la casa se petrec, pe faza in care parchezi in dreptul lui, pe bautura, pe prietenia asta intre vecini.

#38
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Cat despre partea cu blatul la firme si cunostinte angajate la citire apometre/repartitoare... astea sunt vechi si evidente, m-am lovit si eu de ele.
Intr-o locatie un smecher se gandea ca ne pacaleste sa ii donam spatiul de la ultimul etaj sa isi faca el mansarda cu apartamente pe care sa le vanda cu 50.000 euro bucata... si noi sa nu ne alegem cu nimic, decat cu deranjul si mizeria produsa de santier si structura afectata.
L-am lucrat bine si a renuntat la plan, desi in faza initiala majoritatea spuneau ca nu e nici o problema si ca vor sa semneze, m-am luptat ceva sa ii conving ca e o mega teapa, le-am prezentat si legaturile cu firma a initiatorului si in final s-au convins aproape toti ca e o idee extrem de proasta sa donezi aiurea. Pe parcurs au incercat sa momeasca oamenii cu o zugraveala pe casa scarii (care era si inutila deoarece se facuse una deja si chiar nu se cerea) si apoi cand a vazut ca s-a imputit treaba cu o izolare exterioara a blocului (desi multi isi facusera deja asta pe bani proprii).

Edited by samebo, 15 May 2017 - 21:53.


#39
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Asta cu mansarda este teapa si mai este teapa cu semnatura pentru magazin la parter, am dat eu semnatura pentru magazin la parter.
La mansardare se ofera schimbarea tevilor de apa si caldura, se face o mansarda de proasta calitate si apar probleme.
Am citit destule subiecte despre mansarde facute pe blocuri... Firma in schimbul mansardei ofera schimbare tevilor si zugraveala pe scara.

La magazinul de la parter este deranj, din pix se schimba destinatia in terasa, deja trebuie sa te muti.
Nu mai zic de prosti care si-au dat acordul pentru restaurante.

#40
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Asta a patit o cunostinta, dintr-un spatiu s-a facut un "restaurant" cu terasa, care se intinde si pe trotuar, in care au bucatarie si fac pizza si alte mancaruri la catering...
Pute la aia a mancare zi si noapte, muzica cat cuprinde,betivi ce stau la terasa... tacam complet.
Primaria da din umeri si spune ca are actele in regula, pana si pe trotuarul ocupat unde nu mai exista spatiu de trecere decat daca esti om mai slab, ca au suprainaltat si ingradit ca sa faca terasa si a ramas un spatiu de trecere de 50cm pe o portiune mica, si mai mic de 1m pe o portiune mare. Daca esti cu caruciorul cu copilul sau ai probleme locomotorii trebuie sa cobori trotuarul la intersectie, ca printre masinile parcate nu incapi, si sa mergi pana la urmatoarea intersectie pe strada, strada intens circulata cu 2 benzi pe sens.
Patronul este un mandru membru de partid (are si ceva functie in partid, si a avut si mandat de consilier), inrudit cu multi din administratia locala care apartine de acel partid.

Edited by samebo, 15 May 2017 - 22:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate