Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

"Net folosești, Net primești" - o noua inselatorie Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Sms-ul este de informare, conditiile campaniei trebuia sa le citesti la inscriere, unde nu scrie de "oricare" ci cum a spus colegul mai sus.

#110
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 15.01.2008
Am pățit și eu la fel . Deși am primit SMS că pot folosi primii 10000 fara opțiune activa nu a fost deloc așa. Mi au luat creditul de pe cartela 2 euro și m au lăsat pe zero. Concluzia. Nu orice SMS de la Vodafone este și adevărat.

#111
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postdanghetau, on 14 noiembrie 2017 - 08:09, said:

Bun, daca se acorda o singura data, cum de altcineva a primit acel bonus la reinscriere? A pus si printscreen. Exact din cauza asta am iesit si reintrat, am văzut clar ca s-a putut, am crezut ca  prin resetare se rezolva.

off: intrucat scris legat are sensul de fiindca, pentru ca, deoarece iar intru cat (oricum fara cratima) are sensul de in ce masura, cat.
In contextul scris de tine trebuie pus deoarece adica intrucat.
E aceeasi greseala pe care o fac foarte multi cand folosesc decat in loc de doar. Decat se foloseste impreuna cu nu. Sau din datorita (multumita, gratie) in loc de din cauza...
Conditiile de acordare a bonusului sunt scrise clar si pot fi gasite pe site-ul Vodafone.Fapt ca unii dintre noi nu le citim, nu inseamna ca Vodafone ne inseala cu ceva.Asa ca , raman la parerea mea si anume ca topicul trebuie inchis ori initiatorul macar sa adauge semnul intrebarii( ? ) la titlul topicului.

off:legat de " intrucat", trebuie sa recunosc ca ai dreptate.Se pare ca am lipsit de la partea cu prepozitii si adverbe...astfel ca, iti multumesc(sincer) deoarece( Posted Image  ) am invatat ceva.Cat traim , invatam! Posted Image

View PostMembruAnonim, on 14 noiembrie 2017 - 00:22, said:

Subiectul deschis de initiator se referea la schimbarea programului din mers. Si aici initiatorul a avut intr-un fel dreptate, desi programul a fost schimbat in bine pentru clienti, in sensul ca se acorda MB si pentru traficul de net, nu doar pentru minute efectuate/primite. Dar poate nu toata lumea voia mai mult trafic.
Tu ai dreptate , in principiu, insa Vodafone isi rezerva dreptul de a modifica ofertele/conditiile oricand(esti de acord cu acest lucru in momentul in care acepti sa le folosesti serviciile).Atat timp cat noile conditii au fost postate pe site-ul lor ,e ok, nu e nici o inselatorie.Initial , cand primeai bonusul, se prelungea si valabilitatea(adica putea fi folosit fara o extraoptiune de minim 5 euro, adica foloseam reteaua gratis, ceea ce nu era normal).Vodafone a schimbat conditiile(ceva normal, totusi...) si am fost informati prin site-ul vodafone.ro.Acum ca unii dintre noi se supara ca primesc si mai multe mere fata de momentul initial si ca acesta cantitate de mere bonus poate fi primita doar achizitionand ceva , e normal.Totusi Vodafone nu este o asociatie caritabila , ci o societate comerciala , iar ca orice societate comerciala trebuie sa faci profit.E simplu.

Asa ca(chiar daca ma repet) , raman la parerea mea si anume ca topicul trebuie inchis ori initiatorul macar sa adauge semnul intrebarii( ? ) la titlul topicului(poate cere asta unui moderator/admin).

Edited by gump4, 23 November 2017 - 13:45.


#112
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010

View PostILIE31, on 23 noiembrie 2017 - 10:47, said:

Am pățit și eu la fel . Deși am primit SMS că pot folosi primii 10000 fara opțiune activa nu a fost deloc așa. Mi au luat creditul de pe cartela 2 euro și m au lăsat pe zero. Concluzia. Nu orice SMS de la Vodafone este și adevărat.

Trebuia sa pui telefonul in mod Avion si înapoi in modul General ca sa poți folosi 10000MB fara opțiune.Eu așa am facut si chiar funcționează internetul cu 0 euro credit si fara opțiune.

#113
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Azi am fost notificat de la 2777 ca urmează sa primesc bonusul. La fel si numarul partener. Nu se mai mentiona ca e de la partener, e bonusul propriu. Era ceva de genul a pana in 4000 MB si când am verificat in My Vodafone sunt exact 1000MB. La fel si la numarul partener, exact 1000MB.
Au inceput taierile...

#114
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Prietene forrest gump4, mai bine v-ati uita la aplicatia aia 'Net primesti', ca a luat-o in balarii grav de tot. De azi dimineata spune ca vrea ultima versiune pentru a o folosi, dar in Google Play nu exista o versiune actualizata. Am resintalat manual aplicatia, dar nimic. De dimineata odata cu mizeria aia de mesaj si aplicatia resetata din senin (din seninul Vodafone, that is, rosu in dos) am pierdut si 3.1 GB acumulati din traficul pe numarul telefonului pe care e instalata. Intr-un cuvant jalnic, ce sa zic. Cine imi da GigaBaitii inapoi??

#115
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aplicatia si-a  facut automat actualizarea. De ce ai reinstalat-o? Totul e in regula. Posted Image

v> 2.0.2 Ultima actualizare> 11 decembrie

#116
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@Steaua2006, pentru ca nu voia sa isi faca automat actualizarea. Era tarziu, eram obosit si nu am mai avut energie sa stau sa vad de ce.

#117
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Citind pe aici mă luă cu amețeală cam cate invarteli fac ăștia.
Voi nu va plictisiți să tot urmăriți campaniile cu rotite si steluțe ?

Edited by mariusr1976, 03 January 2018 - 20:04.


#118
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu urmaresc nimic pentru ca m-am plictisit foarte tare si eu, ai dreptate. Lucrand in IT insa, nu ma pot abtine sa nu observ niste chestii. Ia-o ca pe o deformare profesionala.

#119
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmariusr1976, on 03 ianuarie 2018 - 20:03, said:

Citind pe aici mă luă cu amețeală cam cate invarteli fac ăștia.
Voi nu va plictisiți să tot urmăriți campaniile cu rotite si steluțe ?
Din campanii cu rotite si stelute am avut doar in ultima luna 160 GB la 2,5 euro. Nu, nu ne plictisim. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate