Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

"Net folosești, Net primești" - o noua inselatorie Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Fara nici o informare a clientilor (email la utilizatori de exemplu), Vodafone a lansat "Net folosești, Net primești".

NU au spus NICAIERI ca prin asta se elimina vechiul program "Vorbesti, Net Primesti"

Pana aici nimic suspect, schimba o campanie cu alta. Si cei care aveau vechiul program au intrat automat in noul program.

Care e inselatoria?

1. in vechiul program cartelele care primeau niste MB puteau sa ii foloseasca, acum pot fi folositi DOAR daca au activa pe cartela o optiune de peste 5 euro pe luna, cand oricum primeai o groaza de date deci e oricum fix pix

2. in telefon si la myvodafone acei MB apar ca disponibili si NICAIERI nu scrie ca de fapt nu ii poti folosi, nici nu stii ca Vodafone a inceput sa-ti toace banii

3. traficul de date al utilizatorului e 0,2 Euro / MB (!!!!!!) bine ca aveam doar 3 euro pe credit si m-am prins repede, ca dupa cateva ore nu mai mergeau datele...

4. si mai tare, ca sa opresti inselatoria trebuie sa dai SMS la 2777, nu merge din MyVodafone ca la inscriere, si nici macar de la serviciul clienti...

5. Una si mai tare, mesajul la 2777 ca sa scapi de tzeapa COSTA!!!! Am abonament nelimitat si un SMS in retea COSTA @????@"%^@$!#%#!!

Uite asa au taiat si niste MB de net, au incasat niste euro in stilul "luat cu japca", si am mai crescut nemultumirea utilizatorilor (cand se vor prinde...)

Personal sunt prins in contract la abonamentul meu inca 5 luni de zile (client din 1997, de la lansare), cartela e a copilului, dar cand scap - GATA !
I-am luat copilului un amarat de telefon Vodafone smart 4G pe gratis, daca i-l fura la scoala sa nu fie afectat, ca daca avea Samsung i-l si furau si lua si bataie.
Traficul asta "de pomana" era strict pentru WhatsUp sa-mi spuna ca e bine.

Auzi comentariu Asa se intampla cand ti-e lene sa citesti conditiile
Sa-mi arate cineva unde scrie ca s-a anulat campania Vorbesti, net primesti. La asta m-am abonat si magarii m-au mutat automat la noua promotie FARA sa ma inscriu!!!

https://www.vodafone...inute-efectuat/

Ce credeti, sa ma adresez ANPC pentru reclama mincinoasa?

Edited by Oxigen1234, 08 May 2017 - 10:35.


#2
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Sincer, si eu m-am chinuit cu Vodahotii asta vreo 15 ani cu abonamente de peste 20 Euro si cand am plecat de la ei ma bombardau cu telefoane ca imi dau si luna de pe cer. Sa nu mai spun ca la fiecare factura gaseau cate ceva sa texeze extra. fie si 1 euro.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mooama cata inselatorie, au taiat macaroana cu net gratis  pt pomanagii.
La munca, baaa!

Da, adreseaza-te la ANPC sa mai faca si aia misto de tine.
Vodafone a notificat din timp ca va face acele modificari.

Edited by gumball3000, 08 May 2017 - 10:31.


#4
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
Vechiul program "Vorbesti, Net Primesti" - era bun. Aveam o cartela la tara, unde o sunam pe mama. Ea acumula MB...pe care ii folosea sa vb cu fii-sa in spania. :) toata lumea castiga

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 10:05, said:



Personal sunt prins in contract inca 5 luni de zile, cartela e a copilului, dar cand scap - GATA !
Aici n-am inteles cum esti tu " prins " in contract ?!

Asa se intampla cand ti-e lene sa citesti conditiile , sari de cur in sus si acuzi aiurea ; in caz ca nu ai stiut cam la 3 luni se schimba pomenile asa ca pune mana si citeste inainte sa deschizi topice tembele ..

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
Mare inselatorie, au luat coliva din fata pomanagiilor.

#7
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
la vreo 500.000 de cartele prepay daca iau doar 2 euro de la fiecare iese de o coliva ?

#8
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 11:13, said:

la vreo 500.000 de cartele prepay daca iau doar 2 euro de la fiecare iese de o coliva ?
nu

#9
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 11:13, said:

la vreo 500.000 de cartele prepay daca iau doar 2 euro de la fiecare iese de o coliva ?

Da , da, da , da , strica reteaua , costa milioane de euro pentru reparatii si ies in pierdere.Mai bine iau 5 euro de la fiecare , face si Vodafone banuti de 2000 litri de whisky.

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 11:13, said:

la vreo 500.000 de cartele prepay daca iau doar 2 euro de la fiecare iese de o coliva ?
poti porta si cartela fara niciun cost, e piata libera, nu inteleg de ce pisha lumea ochii pe net cand nu mai primesc pomeni

#11
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
daca stii dinainte, te feresti, schimbi reteaua
daca intai te vezi cu banii luati - ce faci?
@jericho - tie ti se pare normal intai sa vezi ca nu mai ai credit si sa nu gasesti nici o explicatie?
si la relatii clienti se fereau sa spuna clar - da ba, ti-am luat banii fara informare
sau e asa de scump sa trimita un SMS - nu mai ai trafic, programul vorbesti net primesti a fost oprit ?

Repet - De ce NICAIERI nu exista informatia ca promotia "Vorbesti, net primesti" a fost terminata?

Edited by Oxigen1234, 08 May 2017 - 11:33.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Promotia "Vorbesti, net primesti" nu a fost terminata. S-a modificat. AU trimis sms cu cateva zile inainte.

Primești

1 MB/min pentru fiecare apel primit/
iniţiat în orice reţea

1 MB/MB pentru fiecare MB consumat

Ceea ce mi se pare aiurea este punctul 5. Spui ca te-a taxat, desi pe site scrie clar ca mesajul spre 2777 este gratuit. Daca se confirma asta si nu a fost o eroare de sistem inseamna ca sunt magari. In rest nu ai dreptate la celelalte puncte. Tine de mocaciunile la care au renuntat. Era normal sa renunte la un moment dat.

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 10:05, said:

Ce credeti, sa ma adresez ANPC pentru reclama mincinoasa?
Daca chiar te-a taxat cand ai trimis mesajul STOP spre 2777, da.

Edited by MembruAnonim, 08 May 2017 - 11:56.


#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
eu trimit periodic mesaj la 2777 si nu sunt taxat

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De asta sunt si eu surpins. Asta trebuie verificat. Mi-e greu sa cred ca l-a taxat.

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Este gratuit:

Quote

Client Vodafone cu abonament, persoană fizică
Dacă vrei să ieşi din campania "NET folosești, NET primeşti", trimite SMS gratuit cu textul STOP la 2777. Numărul de Cartelă pe care l-ai asociat va primi un SMS prin care va fi informat de acest lucru.

Clienții Vodafone Business și Cartela Verde nu sunt eligibili pentru activarea promoției.

Edited by gumball3000, 08 May 2017 - 12:02.


#16
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Promotia "Vorbesti, net primesti" nu a fost terminata. S-a modificat. AU trimis sms cu cateva zile inainte.
Primești
1 MB/min pentru fiecare apel primit/
iniţiat ĂŽn orice reţea

1 MB/MB pentru fiecare MB consumat

Si ce NU au spus este ca daca nu ai servicii active de peste 5 euro pe cartela nu primesti nimic.
Astept sa incarce datele de azi in CostControl sa vad daca au incasat banii pentru 2777
Cand am trimis SMS am primit in text "acest mesaj poate genera costuri" si a trebuit sa trimit inca unul de confirmare

Edited by Oxigen1234, 08 May 2017 - 12:13.


#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Salut! Bonusul tau Vorbesti, NET Primesti va include si traficul de date national. Incepand cu 7 aprilie, primesti 1 MB pentru fiecare MB folosit si pentru fiecare minut de apel primit sau efectuat, pana la 20 GB/luna. Bonusul se aloca la fiecare 14 zile si poate fi folosit cu o extraoptiune nationala activa pe cont. Spor la navigat!

Din 4 aprilie au trimis notificari pe SMS.

Bineinteles ca daca acel telefon nu-l foloseti tu, ci copilul, puteau sa-ti trimita si pe Angelina Jolie prin SMS, ca nu aveai de unde sa stii.

Edited by gumball3000, 08 May 2017 - 12:18.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Oxigen1234, on 08 mai 2017 - 12:07, said:

Promotia "Vorbesti, net primesti" nu a fost terminata. S-a modificat. AU trimis sms cu cateva zile inainte.
Primești
1 MB/min pentru fiecare apel primit/
iniţiat ĂŽn orice reţea

1 MB/MB pentru fiecare MB consumat

Si ce NU au spus este ca daca nu ai servicii active de peste 5 euro pe cartela nu primesti nimic.
Astept sa incarce datele de azi in CostControl sa vad daca au incasat banii pentru 2777
Cand am trimis SMS am primit in text "acest mesaj poate genera costuri" si a trebuit sa trimit inca unul de confirmare
Pe langa sms-ul postat de gumball, care l-au trimis cu cateva zile inainte, pe site, la ¬Bine de stiut¬ scrie: "Bonusul poate fi folosit doar dacă există o extraopţiune de minimum 5€ activă pe cont".

https://www.vodafone...index.htm#tab-3

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate