Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Prima mea casa

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
kammyn

kammyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.10.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/441oAnCbXLY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
O idee ar fi cu un pat rabatabil si canapea extensibila. Mi se pare foarte interesanta si practica ideea din link.

#20
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006

View Postkytty_madutza, on 06 mai 2017 - 15:58, said:

Buna tuturor!
Cu bucurie in suflet, pot spune ca intr-o luna va fi gata prima mea casuta, o garsoniera mai exact.
Am nevoie de sfaturile voastre referitoare la achizitionarea de mobilier, decoratiuni interioare, ce detalii ar trebui sa iau in vedere, la ce ar trebui sa fiu atenta si de asemenea, unde pot gasi cele mai bune oferte, fiind prima experienta de acest gen!
Va multumesc anticipat pentru ajutor!

Cu bucurie in suflet, iti spun ca asta e unul din cele mai simpatice subiecte pe care le-am citit.
Radiaza de bucurie si copilarie. Posted Image
Parca ascultam aventruile lui Cippolino cu tine in rolul cumatrului Tartacuta (min 3:17):
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OOLpXusOZQc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postkytty_madutza, on 06 mai 2017 - 17:13, said:

Va multumesc pentru sfaturi, chiar sunt idei la care nu m-am gandit! Posted Image

Chiar am citit si eu posturile din topicul asta, si inca ma gandesc care sunt sfaturile si care sunt ideile alea la care nu te-ai gandit? |Pana la postul ala.
CIneva zice de mama omida, pintrest, ikea ... vag de tot...

Bun ... sa mergem mai departe.
1. Buget ? Nu il vad, dar e cea mai importanta chestie.
2. Garsoniera e a ta ? Ai cumparat-o ? Sau stai in chirie.
3. Cat preconizezi ca o sa stai in casuta asta ?
4. Sunteti 2 sau numai tu ?
5. copii in viitorul apropiat ? Care viitor e tot in garsoniera ?
6. Cum preconizezi ca o sa arate garsoniera? Ce obiecte de mobilier vrei ?
6. samd - cu cat dai mai multe informatii cu atat poate cineva sa te sfatuiasca mai bine. Suprafata utila, samd ... are balcon sau nu ? Ai uscatorie la indemana sau trebuie sa cumperi un uscator de rufe ..samd.

Daca ar fi sa o iau de la capat, as investi cat mai putin intr-o garsoniera. Minimalist la maxim. Orice investitie intr-o garsoniera sunt bani aruncati pe fereastra (daca ai un plan de stat in garsoniera in urmatorii 10 ani atunci situatia se schimba).
Poti investii in electrocasnice bune, dar care sa le iei cu tine cand te muti, intr-o saltea de pat foarte buna - pentru ca indiferent cat timp stai acolo meriti sa dormi bine, un scaun de birou bun (daca esti studenta). Decoratiuni interioare ? Zero...nu merita. O floare ...

Edited by touche, 07 May 2017 - 21:07.


#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostGroot, on 06 mai 2017 - 18:36, said:



Si mai subtire cu obiectele de arta cum sugera un coforumist, ca daca te intorci mai repede cu un umeras in mana dai jos vaza Ming de pe stativ si te sinucizi.
Cred ca era vorba de obiecte gen "pestele de pe televizor".....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate