Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Puncte albe calcai negi?

Recomandare AC 24000 BTU

Cum as putea monta aceasta lustra

Probleme cu garda de mediu.
 Sitemul de operare foloseste prea...

Educatori necalificați

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?
 Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte
 unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan
 

0214085657, numar de telefon necunoscut care ma suna si stie lucruri despre familia mea

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
UltraNeo

UltraNeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2017
salutare,

astazi, tatal meu fu sunat de catre numarul 0214085657 si un barbat de la capatul celalalt spusa ca e de la Avon. Mai apoi il intreba care dintre 2 numere de telefon spuse de el este al mamei. Tatal meu este intradevar reprezentant avon asadar zisa unul dintre ele nestiind insa daca zisa bine. Dupa ce zisa asta, numarul inchide brusc, o suna pe mama dupa vreo 2 minute si ii spune ca e de la o banca anume. Mama nu apuca sa intrebe ce si cum, iar apelul fu inchis brusc din nou.

de unde stiu 0214085657 ca sotia tatalui meu (mama mea) are acele 2 numere de telefon? de ce zisa ca e de la avon? de ce o suna pe mama aproape imediat dupa tata si ii zice ca e de la o banca si inchide?

mi se pare ingrijorator faptul ca putu sa faca legatura dintre mama si tata. pot sa fie dintraia care culeg date pentru firme de marketing?

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,509
  • Înscris: 08.03.2017
Colectare debite , raspundeti si vorbiti cu precautie la acest numar de telefon , Bucuresti, Ilfov - nu ai net ?
https://www.cinesuna.info/0214085657

Edited by ldpe, 26 April 2017 - 19:03.


#3
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
era amantul

#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Asta eun numar care face apel la agramat daia creca lo cautat pe tacto ca agresit numaru cate cauta defapt pe tine da atastat gresit si daia so dat de la Avon.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
probabil culeasa datele alea in urma vreunui sondaj fals sau completa te miri ce hartii pt concursuri

Edited by gumball3000, 26 April 2017 - 19:05.


#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 UltraNeo, on 26 aprilie 2017 - 18:53, said:

salutare,

astazi, tatal meu fu sunat de catre numarul 0214085657 si un barbat de la capatul celalalt spusa ca e de la Avon. ?
operator barbat ? la Avon ? (care se ocupa cu cosmetice, parfumuri, bijuterii ) pana si alte companii din alte domenii telecomunicatii,magazine online etc au de obicei operatoare femei, (barbatii in general se ocupa cu partea tehnica ca operatori, la Avon care o fi partea tehnica ? )

#7
UltraNeo

UltraNeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2017

 ldpe, on 26 aprilie 2017 - 19:03, said:

Colectare debite , raspundeti si vorbiti cu precautie la acest numar de telefon , Bucuresti, Ilfov - nu ai net ?
https://www.cinesuna.info/0214085657

citi si eu asta, insa suntem cu totii in regula in cea ce priveste datoriile

 gumball3000, on 26 aprilie 2017 - 19:04, said:

probabil culeasa datele alea in urma vreunui sondaj fals sau completa te miri ce hartii pt concursuri

primim din cand in cand "oferte" pentru diverse tampenii asadar poate fi o chestie de-a firmelor de marketing

#8
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 Griffin_77, on 26 aprilie 2017 - 19:04, said:

E amantul lu maicata. a incurcat numerele.

Nu stii sa raspunzi frumos.

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
block

#10
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
lol te sperii degeaba.
asta o mai sunat la cateva mii de oameni cu acelasi text.
din atatia e normal sa dea si de un reprezentat avon si s-o nimerit sa fie taicatu. plm.. da reprezentat avon? asta ii munca de femei ma

Edited by alx42, 26 April 2017 - 19:27.


#11
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Acel moment cand dai tepe pe la banci si IFN si te miri de ce te suna lumea sa te intrebe de bani

#12
UltraNeo

UltraNeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2017

 rumlegok, on 26 aprilie 2017 - 19:47, said:

Acel moment cand dai tepe pe la banci si IFN si te miri de ce te suna lumea sa te intrebe de bani

insinuezi degeaba deorece parintii nu sunt genul ala de oameni care sa dea "tepe" (neplata) sau mai stiu eu ce
zisai ca persoana cu care vorbira spusa doar vreo doua vorbe si inchisa brusc

#13
skyhigh91

skyhigh91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 22.03.2017

 UltraNeo, on 26 aprilie 2017 - 20:15, said:

insinuezi degeaba deorece parintii nu sunt genul ala de oameni care sa dea "tepe" (neplata) sau mai stiu eu ce
zisai ca persoana cu care vorbira spusa doar vreo doua vorbe si inchisa brusc

boss, vine hotiii pe la tu..mare grije bosss, mare grije

PS..sa incuieti gemurile si usile..nu stii pe undeo venii ala.


team pupat bo$$..

Edited by skyhigh91, 26 April 2017 - 20:35.


#14
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,435
  • Înscris: 26.02.2012
Cam greu sa intelesa ce scrisa tu acolo, zisai tu ce zisai da tu nu putu sa fu pe la scola?

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pe mine m-a sunat cineva de pe nr. 12345678 (primul) si 1 (al doilea). Asta scria pe ecran. Nici nu stiam ca se poate.

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bine ca nu e tata reprezentant Avon ca m-as simti penibil Posted Image

#17
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,541
  • Înscris: 17.08.2007

 UltraNeo, on 26 aprilie 2017 - 18:53, said:

salutare,

astazi, tatal meu fu sunat de catre numarul 0214085657 si un barbat de la capatul celalalt spusa ca e de la Avon. Mai apoi il intreba care dintre 2 numere de telefon spuse de el este al mamei. Tatal meu este intradevar reprezentant avon asadar zisa unul dintre ele nestiind insa daca zisa bine. Dupa ce zisa asta, numarul inchide brusc, o suna pe mama dupa vreo 2 minute si ii spune ca e de la o banca anume. Mama nu apuca sa intrebe ce si cum, iar apelul fu inchis brusc din nou.

de unde stiu 0214085657 ca sotia tatalui meu (mama mea) are acele 2 numere de telefon? de ce zisa ca e de la avon? de ce o suna pe mama aproape imediat dupa tata si ii zice ca e de la o banca si inchide?

mi se pare ingrijorator faptul ca putu sa faca legatura dintre mama si tata. pot sa fie dintraia care culeg date pentru firme de marketing?


Azi se facu recensamantul la olteni (de fapt) :)

ps. tot un oltean ;)

#18
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,347
  • Înscris: 20.10.2006
Poate ai vreo ruda sau vecin care are datorii pe la banci/operatori telecom. Asta e tactica de a afla diverse informatii despre persoanele datoare a recuperatorilor de credite. Nu e nimic ingrijorator, iar numerele de telefon ale reprezentantilor la avon nu sunt prea greu de aflat. Pe de alta parte si eu sunt reprezentant avon dar nu am fost sunat (inca) de nr asta, dar nici nu am datorii niciunde.

Edited by LunaCrystal, 27 April 2017 - 02:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate