Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Exerciții flexibilitate / tehnici MMA

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kidink

kidink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 29.03.2017
Salutări, sunt un practicant începător de Calisthenic și m-am gândit că ar fi benefic pentru mine să pot învăța câteva tactici pentru MMA executându-le la fiecare sfârșit de antrenament, nu mă antrenez singur, am un prieten care mă poate ajuta, cu el împart și rutinele la tracțiuni, flotări, ș.a.m.d.

Deci, ce exerciții de flexibilitate pentru a putea da high-kickuri aș putea face și ce tehnici pentru striking îmi recomandați?

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
In primul rand , ce faci tu cu corpul tau face orice sportiv in cadrul antreamentului ...doar ca nu stie ca tu numesti asta asa pompos " Calisthenic " . Ar fi cazul sa intelegi ca o eticheta noua si exotica pusa unor lucruri vechi de cand lumea nu o sa sporeasca eficenta acestora.
MMA-ul se practica cu parteneri . Deasemenea se pratica intr-un club specific sub atentia mai multor antrenori specializati pe diferite parti ale luptei . Du-te la un club de MMA ! MMA-ul nu se invata de pe youtube . Se invata luptand efectiv cu diferiti parteneri de antrenament . Nu va mai imaginati ca stati in garaj sau in beci si dupa un an iesiti ninja si bateti tot mapamondul . Partea de conditionare fizica specifica necesara si facuta in cadrul antrenamentelor te va face sa reconsideri eficienta Calsthenicului practicat de tine pana acum. Dupa primele antrenamete vei avea o febra de nu te vei putea sterge la fund . Si la par o sa ai febra. O sa intelegi ( daca asculti si mergi la clulb ) ce inseamna un antrenament intr-un sport de contact si cat de ridicole sunt tampenile astea "reinventate " de niste excroci pentru jumulirea fraierilor .

Edited by JurasikMan, 19 April 2017 - 08:48.


#3
kidink

kidink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 29.03.2017

View PostJurasikMan, on 19 aprilie 2017 - 08:42, said:

In primul rand , ce faci tu cu corpul tau face orice sportiv in cadrul antreamentului ...doar ca nu stie ca tu numesti asta asa pompos " Calisthenic " . Ar fi cazul sa intelegi ca o eticheta noua si exotica pusa unor lucruri vechi de cand lumea nu o sa sporeasca eficenta acestora.
MMA-ul se practica cu parteneri . Deasemenea se pratica intr-un club specific sub atentia mai multor antrenori specializati pe diferite parti ale luptei . Du-te la un club de MMA ! MMA-ul nu se invata de pe youtube . Se invata luptand efectiv cu diferiti parteneri de antrenament . Nu va mai imaginati ca stati in garaj sau in beci si dupa un an iesiti ninja si bateti tot mapamondul . Partea de conditionare fizica specifica necesara si facuta in cadrul antrenamentelor te va face sa reconsideri eficienta Calsthenicului practicat de tine pana acum. Dupa primele antrenamete vei avea o febra de nu te vei putea sterge la fund . Si la par o sa ai febra. O sa intelegi ( daca asculti si mergi la clulb ) ce inseamna un antrenament intr-un sport de contact si cat de ridicole sunt tampenile astea "reinventate " de niste excroci pentru jumulirea fraierilor .
Am făcut și box de performanță ceva timp, n-are nici-o treabă sula cu prefectura.
Crede-mă că antrenamentul pe care tu îl desconsideri atât de mult dă foarte multe roade. Am pus o întrebare, nu mai oferii răspunsuri penibile că ești total pe lângă. Mi-ai mai răspuns la un articol, tot degeabă, alt răspuns aiurea.

Edited by kidink, 19 April 2017 - 09:20.


#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
De acum promit sa nu iti mai raspund ...boxeorule de performanta . Posted Image

#5
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Ai primit un raspuns cat se poate de pertinent si tu iei omul peste picior ... nu meriti sa primesti ajutor!

#6
Flavyus35

Flavyus35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.03.2017

View Postkidink, on 19 aprilie 2017 - 09:20, said:

Mi-ai mai răspuns la un articol, tot degeabă, alt răspuns aiurea.

Asta spune ceva despre tine.

#7
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,804
  • Înscris: 03.02.2007

View Postkidink, on 19 aprilie 2017 - 09:20, said:

...nu mai oferii...
Prea multe "ii"! :)

#8
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View PostFlavyus35, on 19 aprilie 2017 - 09:40, said:

Asta spune ceva despre tine.

https://forum.softpe...09-calisthenic/

A mai deschis un topic si tot foarte nemultumit de postarile colegilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate