Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Digi Mobil iPhone zone

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
szaboadrian

szaboadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2012
Topic pentru utilizatorii de iPhone, aici puteti posta setari date & mms digi, tips & tricks, probleme iMessage & FaceTime, etc.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
De parca nu mai exista cateva subiecte despre iPhone.

Setarile sunt automate.

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Lex, daca asa a hotarat omul... asa sa fie!

#4
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View Postszaboadrian, on 18 aprilie 2017 - 23:47, said:

Topic pentru utilizatorii de iPhone, aici puteti posta setari date & mms digi, tips & tricks, probleme iMessage & FaceTime, etc.
pai si tu de ce l-ai deschis ?
nu ai pus nici macar o informatie sau sa detaliezi o problema

#5
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
In afara de faptul ca trebuie setat manual APN ul "internet" la hotspot,nu e nevoie sa faci absolut nimic pe iPhone.

#6
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007
"Digi Mobil IPhone".
Asta nu e oximoron? Posted Image

#7
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
In opinia mea nu.Decand au destupat teava cu net si celelalte rețele au viteze si performante comparabile iar preturile incep sa fie si ele comparabile.

#8
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
La o primă strigare pot numi cel puțin 10 cunoscuți care au iPhone si Digi. Deci...

#9
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Cu abonamentele de la digi și cu cât net îți dau îți poți permite sa îți cumperi iPhone și sa stai toată ziua pe net. Eu am iPhone SE și se comporta excelent de bine in rețeaua digi  și am abonament de 2 euro pentru ca nu vorbesc decât vreo 50 min pe luna in schimb fac cam 25-30 Gb pe luna trafic de internet așa ca cei care doresc sa își cumpere un iPhone pot sa îl cumpere fără nici o problema rețeaua este buna și bateria nu se consuma, ca rețea vorbesc de zona Brașovului unde îmi petrec 99% din timp; eu nu opresc datele și nici GPS-ul și bateria m-a tine de dimineața pana seara asta ca sa va faceți o idee de cum se comporta iPhone in rețeaua digi și sta in 4G cam 99% din zi pe 3g doar dacă vorbesc sau intru intr-o văgăuna

Edited by Bvdan2016, 25 April 2017 - 11:09.


#10
szaboadrian

szaboadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2012
Am o "problema". Am facut update la iOS 10.3.2 si dupa update in loc de "Digi.Mobil" imi arata RO Digi Mobil care e super enervant. Am mai avut aceasta problema, dar am rezolvat-o cu o selectare manuala a retelei Vodafone si manual Digi, dupa care am setat pe manual si a fost ok, asta pana aseara dupa update. Vreo solutie?

#11
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Exact așa am pățit și eu la trecerea la 10.3 pe un 6S. Și mai ciudat e că, de vreo săptămână, în 3G am "Digi.Mobil" și în 4G "RO Digi.Mobil". Am schimbat sim-ul cu unul nou, am dat reset la setările de rețea... Nimic.

Mai am în familie încă un 6S, un 5, un iPad Air 2, un SE care se comportă normal, adică afișează "Digi.Mobil" și în 3G și în 4G.

#12
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
asta cred ca inseamna cum usor usor digi incepe sa fie bagat in seama de catre apple si introduc coordonatele de retea in partea dedicata retelei ... acum ca le introduc datele dupa ce le furnizeaza digi sau dupa ce informatii le ofera telefoanele noastre ... cine stie.

Edited by vad, 16 May 2017 - 13:29.


#13
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Digi.Mobil nu are MMS. Posted Image

#14
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
Și eu aceeaşi problemă cu RO Digi.Mobil.. iOS 10.3.1

#15
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Se simte nevoia unui Carrier Bundle...

#16
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
I-am atras atentia asupra acestui subiect lui Digi_Helper. Situatia este cunoscuta si nu afecteaza functionalitatea serviciilor. Sa speram ca se va o solutie sa scapam din nou de "RO". :)

#17
szaboadrian

szaboadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2012
Buna treaba, posibil un carrier update ar rezolva problema

#18
msiulian

msiulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.03.2010
As avea si eu o problema de ridicat... Are careva din voi probleme cu hotspot-ul? Eu am SIM roz (Printre primele modele de nano-sim. Nu a fost decupabil.). Am inceput sa intampin probleme serioase de la update ios 10 incoace. O cunostiinta are SIM albastru micro taiat in nano si merge fara probleme. (si pe telefonul meu, si pe al lui deci problema e mai mult ca sigur de la sim-ul meu. Ce ma deranjeaza este ca inainte (pe iphone 5 si 6 cu ios mai vechi) functiona perfect.
Tin sa mentionez ca mesajul pe care il primesc este "To enable personal hotspot... contact carrier."

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate