Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Lungime cablu de net de la router la un alt PC

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Posibilitate de al baga prin pământ nu am, fiind beton jos, și inpamantarea la capete cum o fac? Înălțimea de la sol este de  maxim 3 metri,. Deși cel mai sigur cred ca atunci când e o furtuna scot cablul din ruter și PC, oricum nu cred ca părinți o sa stea pe net mult deci o sa fie mai mult scos din pc și router.

#20
GGavan

GGavan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 17.01.2004
Nu cred ca iti poate garanta cineva ca nu se va trozni. Mie mi s-a intamplat de 2 ori in vreo 10 ani si pe o lungime mai mare (vreo 50 metrii). Poate la tine nu se intampla avand o lungime mai mica.
Partea cu scosul cablului clar functioneaza dar practic, nu esti mereu acolo sa-l scoti cand ai furtuna.

#21
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Cine îmi poate spune și mie dacă există vreun adaptor între o mufă RJ 49 și la celălalt capat, o mufă F.
Mai exact, am cablu de la UPC actual Vodafone cu router de la ei. Vreau sa pun un alt router, dar acesta nu are mufă pentru cablu coaxial și cu mufă F. Toate mufele trebuie sa fie  RJ49.

#22
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006
Nu merge ce vrei (in modul dorit).
Pune echipamentul de la UPC/Voda in bridge mode si dupa conectezi la el ce router vrei tu.

#23
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006

 pol-mol, on 30 iunie 2020 - 15:59, said:

Cine îmi poate spune și mie dacă există vreun adaptor între o mufă RJ 49 și la celălalt capat, o mufă F.
Mai exact, am cablu de la UPC actual Vodafone cu router de la ei. Vreau sa pun un alt router, dar acesta nu are mufă pentru cablu coaxial și cu mufă F. Toate mufele trebuie sa fie  RJ49.
Nu exista asa ceva.
Routerul UPC e adaptorul pe care il cauti.

Acela este un cablemodem. Comunica pe WAN cu un anumit protocol/standard in semnal RF (radiofrecventa).

Pentru RJ45 este protocolul TCP/IP cu comunicatie in 2 sau 4 perechi de fire cu semnal tensiune diferential.

Edited by radurus, 30 June 2020 - 16:41.


#24
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
In niciun caz, așa nu.
Asta este, mai bine renunt.

Edited by pol-mol, 30 June 2020 - 17:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate