Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

DACIA, Programul "5 ani fara griji"

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#19
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,732
  • Înscris: 23.04.2007

 f300, on 14 aprilie 2017 - 08:01, said:

Am si eu o intrebare: a mers cineva cu masina 3-5 ani (in garantie) la revizii la service-urile autorizate de constructor si a platit de fiecare data numai revizia?
La ce te referi prin "numai revizia" ?

#20
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
luati repede ca e oferta limitata

#21
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Programul"Inca doi ani de nervi"in service Dacia

#22
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 Klasse, on 14 aprilie 2017 - 07:43, said:

Păi.. doar pentru motoarele de 1,0l??? Serios?
Oferta este valabila pentru o "Serie Limitata" care are la baza echiparea Ambiance cu motorizarile 1.0SCe, 0.9TCe sau dCi-ul de 75 CP + ceva optiuni extra (exemplu: un aer conditionat, geamuri electrice fata, si alte "maruntisuri"). De asemenea, se aplica si pentru Prestige cu orice motorizare benzina/diesel (cu exceptia motorizarii 0.9TCe cu GPL). Daca alegi "5 ani fara griji", pierzi reducerea suplimentara oferita de dealer (450-600 Eur in cazul echiparii Prestige). :)

 arg, on 14 aprilie 2017 - 07:51, said:

este de fapt pachetul extenso oferit ca promotie.
https://www.dacia.ro...xtenso-2017.pdf
Nu chiar Extenso, ci o cumulare de garantii/ optiuni: 3 ani standard + 2 ani Extenso + revizii gratuite prin Easy Service (consumabile si manopera gratis)

Quote

Termeni si conditii:
Perioada de garanţie acoperă 3 ani garanţie valabilă conform documentelor de întreţinere şi garanţie şi 2 ani prestări servicii conform contractului Dacia Extenso.
Perioada de întreținere cuprinde 5 ani sau 100.000 km de întreținere gratuită conform contractulului de întreținere Easy Service. Contractul de întreținere Easy Service include operațiunile de întreținere (revizii periodice) menționate în carnetul de întreținere al autovehiculului.


#23
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,799
  • Înscris: 01.10.2002

 f300, on 14 aprilie 2017 - 08:01, said:

Am si eu o intrebare: a mers cineva cu masina 3-5 ani (in garantie) la revizii la service-urile autorizate de constructor si a platit de fiecare data numai revizia? Din experienta personala aproape intotdeauna se gaseste ceva care nu-i acoperit nici de revizia normala nici de garantie.
Am fost cu Loganul primii trei ani (cat era garantia) la reprezentanta si am platit doar revizia (filtre+ulei+manopera) vreo 300 lei, dar pe de alta parte in al patrulea an am facut revizia la alt service si a fost cu aproape 100 de lei mai ieftin, in conditiile in care am bagat ulei Elf, nu Dacia Oil pe care mi l-au pus la reprezentanta. Dupa ce vinzi o masina, mai scoti bani frumosi din reviziile din perioada de garantie, cand se face service  la reprezentanta cu piesele lor de origine. Prima problema a aparut la Logan dupa 4,5 ani, am schimbat un capat de bara, iar peste inca un an, cel de pe partea opusa. Dacia isi permite sa ofere 5 ani, pentru ca stie ca problemele acoperite de garantie (motor, instalatie electrica, caroserie) apar in majoritatea cazurilor dupa.

Edited by Wotan, 14 April 2017 - 09:03.


#24
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,085
  • Înscris: 19.12.2012

 arab, on 14 aprilie 2017 - 07:15, said:

Daca zici tu...! Au marit pretul? Hmm!

Pai acu un an sau doi, gaseam in oferta lor Logan cu putin peste 4000 euro o varianta mai cheala, acum sub 7000 nu iei nimic.  E doar marketing, la fel ca si cu tichetele tabla, iti ofera mii de euro pe el dar de fapt e umflat si pretul masinii asa in cat tot banii aia ii dai ca si inainte de tichet.

#25
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 09.05.2009
Nu exista nimic la pretul ala acum un an sau doi! Poate voiai sa spui 7-8 ani.

#26
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
O oferta foarte buna tinand cont ca e seria limitata Plus care va fi cu Rabla . Ca masina de oras cu cutie robotizata , Dacia pare o oferta prea buna cu 5 ani garantie si revizii gratuite . Daca ar face si un hibrid ar da lovitura garantat . Banuiesc ca in 2-3 ani asta va fi " tinta " sau nu ?

#27
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Nu e ciudat  sa cumperi o rabla prin programul rabla ?

#28
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 gymy, on 14 aprilie 2017 - 09:56, said:

Nu e ciudat  sa cumperi o rabla prin programul rabla ?
Ce masina ai ( daca ai binenteles ) ?

#29
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

 _R_A_D_U, on 14 aprilie 2017 - 07:19, said:

In fond, anu' trecut era la rabla 6400 cu 3 ani garantie. Anu' asta au facut cu rabla 7000 unde au dat 5 ani garantie. Deci, 600 euro "costa" reviziile + inca 2 ani garantie [toate astea "gratis"]. Gresesc?

Aparent, da :P.
Oricum in 5 ani nu bagi doar 600 de euro in revizii.  Tot e rentabil.

 gymy, on 14 aprilie 2017 - 09:56, said:

Nu e ciudat  sa cumperi o rabla prin programul rabla ?

Ce S Class conduci si din ce an?

Edited by Serafim606, 14 April 2017 - 10:41.


#30
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
E super ok pentru flote treaba asta.
Ciudat e insa cum toti incep scheme de PR cand scad vanzarile.

#31
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,895
  • Înscris: 25.01.2007
Da' aeru', cat e aeru?
Acu vreo luna am configurat pentru cineva un Logan pe site la Dacia. Ii trebuia o masina fara dotari, pentru un angajat, dar musai voia ac, sa nu ajunga ala ca un porc la client vara.
Luat veriunea ieftina, acces, sub 6000 euro, lasat alba, motor de 1 litru, cel mai ieftin, ajungem la aer conditionat.
Cand colo, configuratoru zice "nenea, ac nu putem pe acces, se pune numai pe laureate. mai vrei?" zic ca da, si pretu sare pe la 8700 euroi.
O pretentie a avut omul, ac, si aia costa aproape 3000 de euro..

#32
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005

 Serafim606, on 14 aprilie 2017 - 10:41, said:

Aparent, da Posted Image.
Oricum in 5 ani nu bagi doar 600 de euro in revizii.  Tot e rentabil.


adica revizia la dacioara noastra e mai scumpa de 120 de euro anual?

#33
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,869
  • Înscris: 26.02.2010

 f300, on 14 aprilie 2017 - 08:01, said:

Am si eu o intrebare: a mers cineva cu masina 3-5 ani (in garantie) la revizii la service-urile autorizate de constructor si a platit de fiecare data numai revizia? Din experienta personala aproape intotdeauna se gaseste ceva care nu-i acoperit nici de revizia normala nici de garantie.


Da, nu am platit nimic in plus fata de consumabile. In 51000 km (3,5 ani), in afara de revizie am schimbat uleiul la cutie, bujii si un set de placute la 49874 km. Restul problemelor s-au rezolvat exclusiv pe garantie.

#34
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,799
  • Înscris: 01.10.2002

 Baxon, on 14 aprilie 2017 - 09:29, said:

O oferta foarte buna tinand cont ca e seria limitata Plus care va fi cu Rabla . Ca masina de oras cu cutie robotizata , Dacia pare o oferta prea buna cu 5 ani garantie si revizii gratuite . Daca ar face si un hibrid ar da lovitura garantat . Banuiesc ca in 2-3 ani asta va fi " tinta " sau nu ?
Sunt deja diverse incercari: http://www.autoexper...pana-la-500-km/

 gymy, on 14 aprilie 2017 - 09:56, said:

Nu e ciudat  sa cumperi o rabla prin programul rabla ?
Mda, inca un mandru proprietar de BMW. 316 tunat, cu jante custom si aripioara de rechin. Posted Image

#35
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005

 Baxon, on 14 aprilie 2017 - 09:57, said:

Ce masina ai ( daca ai binenteles ) ?
Nu e Dacia.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 jericho, on 14 aprilie 2017 - 11:21, said:



adica revizia la dacioara noastra e mai scumpa de 120 de euro anual?
Nu! In aia 600 intra si 2 ani extragarantie. Acum nu stiu cit ar costa aia 2 ani. Poate ne zice cineva cit il costa o revizie Dacia in reprezentanta...

Revizie acum... In trecut a zis cineva ca era 300 lei.

Revizie acum... In trecut a zis cineva ca era 300 lei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate