Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

DACIA, Programul "5 ani fara griji"

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#109
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ideea e ca tu cand comanzi masina se face o configuratie si se trimite catre fabrica, iti da si VIN, asa a fost cand am luat eu 2 Loganuri. La Duster se renunta la 1.2 TCe ca cica nu va trece noile norme si se inlocuieste cu 1.3 si poate se va intampla si la Logan, scot 0.9 si baga altceva la un pret mai mare. Daca iti ia avansul se incurca treaba ca ar trebui sa onoreze comanda indifernt de ce se intampla ca altfel sunt in ofsaid, de aceea se codesc.
Normal dealurul ar trebui sa stie informat fiind de Dacia dar neprofesionalismul e la noi acasa.

#110
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Corect spus. Da ne impiedecam in 100 euro si implicit in bancheta aia. Ia domnule avansul si daca nu se poate ne intelegem atunci (o alta oferta, etc), putea linistit sa faca asta, Imi asumam ”riscul” sa nu fie cum am vrut pentru ca am fost atentionat. Ideea e ca eu vreau sa cumpar, ei vor sa vanda, sau poate ma insel eu? Rigiditatea lor m-i s-a parut dementiala.

#111
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Dar de ce te-ai plafonat la Dacia?
Alți producători nu există?

#112
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postcbota, on 12 iulie 2018 - 19:06, said:

Rigiditatea lor m-i s-a parut dementiala.
Sunt corporatisti, asa e in corporatii nici sa mergi la baie nu poti, ai proceduri de urmat.

View Postericmario, on 12 iulie 2018 - 19:09, said:

Dar de ce te-ai plafonat la Dacia?
Alți producători nu există?
Pai ce modele ar fi la pretul unui Logan SL ?

#113
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Am spus mai sus. Atat e plapuma. Vreau masina noua si asta e doar 8400 euro (daca iese cum vreau eu, daca nu mai ”eftina” cu 100). Si nu-mi trebuie una sport, nu avem unde alerga caii putere pe strazile patriei. La aproape 50 de ani cat am nu o sa mai apuc autostrazile....imi pare rau sa o spun, da nici fiica mea, daca mai ramane pe aici, nu cred ca apuca

#114
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postcbota, on 12 iulie 2018 - 19:14, said:

Am spus mai sus. Atat e plapuma. Vreau masina noua si asta e doar 8400 euro (daca iese cum vreau eu, daca nu mai ”eftina” cu 100). Si nu-mi trebuie una sport, nu avem unde alerga caii putere pe strazile patriei. La aproape 50 de ani cat am nu o sa mai apuc autostrazile....imi pare rau sa o spun, da nici fiica mea, daca mai ramane pe aici, nu cred ca apuca
Eu la 43 m-am resemnat :(. Copilul meu sper sa apuce alea mai la Vest daca o sa invete o limba straina nu ca taicasau :(.

#115
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
incearca si tu la alt dealer Dacia. poate au pe stoc

#116
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Da exact asta fac maine, ma duc la judet (Cluj) poate am mai mult noroc si sunt mai flexibili. Dar întrebarea mea : nu se putea face asta si prin comunicare intre ei? De exemplu sa-mi spuna ca la reprezentanta Dacia Dorohoi (sic!) exista si daca vreau ma pot duce acolo!

#117
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

View PostRemicade, on 12 iulie 2018 - 18:27, said:

In orice caz Dacia a intrat in clubul select al producatorilor la care astepti mult si bine o masina.
Mai precis a reintrat Posted Image

View Postcbota, on 12 iulie 2018 - 18:43, said:

Da as avea nevoie pentru un drum doua pe an cu ceva mai voluminos si era super chestia aia
Logan MCV ... e mult mai mare decit "plapuma" ?

#118
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postcbota, on 12 iulie 2018 - 19:41, said:

Da exact asta fac maine, ma duc la judet (Cluj) poate am mai mult noroc si sunt mai flexibili. Dar întrebarea mea : nu se putea face asta si prin comunicare intre ei? De exemplu sa-mi spuna ca la reprezentanta Dacia Dorohoi (sic!) exista si daca vreau ma pot duce acolo!
La Renault cand am comandat Kadjar a interogat o baza de date si a gasit masina pe stoc, au adus-o ei la mine nu a trebuit sa merg eu la mama zmeului, cred ca si la Dacia e aceeasi chestie. Du-te sus pe Feleac ca par mai profi decat aia de pe Dorobantilor.

#119
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
La Dacia si Renault este simplu, toti sunt concesionari si au un stoc unic national, nu este stoc pentru fiecare dealer/lant de dealeri.

#120
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna ,

Aveti dreptate e un stoc national. Verificat pentru ca am fost la judet (Cluj) si acelasi lucru mi-a spus. Dar am aflat de la dealer ca nu se mai fabrica aceste mdele si ca din toamna vor fabrica alt model pe benzina cu vreo 500 de euro mai scump (nu a stiut sa-mi spuna daca e varianta goala sau cea cu aer conditionat). Dar ce mi s-a parut enorm e la modelul pe motorina la care cresterea e in jur de ...1000 de euro (asta daca informatia pe care o avea dilerul e corecta).Asta pentru a indeplini noile norme europene in materie de poluare, cel putin asa mi s-a spus. Era cat pe ce sa astept pana in toamna si sa platesc    o factura ”fictiva” de 5% din pretul actual urmând ca restul sa-l platesc la toamna. ” Fictiva” in sensul ca nu putea sa-mi dea acel VIN - pentru ca pretul nu era sigur) când facandu-mi factura a vazut ca am o reducere de 520 de euro daca o iau fara bancheta rabatabila cum am vrut si livrare in doua saptamani. Deci de la 8300 la 7772. Probabil din cauza ca acest model nu se mai fabrica (din toamna si in august fabrica ia o pauza) a spus dilerul!
Si uite asa am cazut la pace! Trebuie doar rabdare de....ardelean! (sic!) :)

Livrarea (conform facturii de avans (acel 5%) e pe data de 30 iulie. O sa va bat la cap in continuare sa ma indrumati la ce trebuie sa fiu atent la livrare, pentru ca e prima livrare de masina noua.Inca o data multumesc pentru tot pana aici.

#121
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 04.11.2016
Felicitari, ai facut bine, nu se stie exact ce o sa aduca toamna.
Se pare ca 1,5 DCi  devine 1,5 Blue DCi cu AdBlue. Din ce se zvoneste se va regasi pentru inceput pe Duster, herghelia se mareste cu 5 caluti si va avea un pret mai mare cu 150 euro pentru piata din Franta unde se va lansa.

#122
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Ceva de AdBlue mi-a zis si mie, dar eu sunt pe dinafara cu chestile astea.

#123
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna,

E cineva pe aici care sa-mi spună daca cei de la Dacia respecta termenul de livrare estimat pe bonul de comanda?

Mulțumesc.Posted Image

#124
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
De la Dacia - Renault am cumparat 3 masini, intotdeauna au venit mai repede decat scria pe bonul de comanda.

#125
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna,

Si la mine a ajuns azi. Mai repede cu 4 zile fata de data estimata in bonul de comanda.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate