Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Huawei P9 Lite 2017

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1076 replies to this topic

#145
tzepii

tzepii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.10.2003

View PostVlad_22, on 07 septembrie 2017 - 16:12, said:

Cum ai reușit să faci să-ți apară home Page Burton in Chrome,acolo lângă bară de search și de adrese?
Doh! De settings ai auzit?

#146
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mie nu îmi apare nimic în setari legat de home Page!

#147
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Sper sa fie clar �[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/e65258f14f9193f831d5c4ac34b050cf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/128068869fceeb3b4f66853f8ed2dcef.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#148
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Na, la mine nu apare (P10 Lite, Android 7)!Posted Image După Save passwords trece direct la Advanced (mă rog, meniu în română). Sau asta să fie cauza, că-i meniu' în română?Posted Image

Edited by crislacor, 08 September 2017 - 12:54.


#149
bmihai09

bmihai09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 16.02.2016
P9 lite 2017 compatibil volte?

#150
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Cred că sunt diferențe de versiune a aplicației. Eu am opțiunea și dacă trec în română.[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/15a6ce554eb04e158772f9800bad5212.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/7a74f305a98e92f9eefaf0529318ebb5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#151
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
A mea e și mai nouă (60.0.3112.116). Puii mei...Posted Image

#152
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Superb! Știu ce aplicație sa nu actualizez :D

#153
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
De curiozitate, o să văd dacă mai găsesc în Play versiunea de la tine și fac o reinstalare.Posted Image  Chestia e că la mine a fost așa de la început, și-or mai trecut niște actualizări peste aplicație...Posted Image

#154
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postcrislacor, on 08 septembrie 2017 - 13:51, said:

A mea e și mai nouă (60.0.3112.116). Puii mei...Posted Image
Am aceeași versiune - 116 - și am putut seta. :blink:

Ideea e să caute în setări in pagina Chrome, nu în setări / aplicații / / Chrome / blablabla.
Cum a desenat acolo Loccoxxlyz . :bigwhitegrin:

#155
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Nici la mine nu apare setarea Posted Image) Sistemul de operare modificat de huawei este chiar bine optimizat, doar ca ma asteptam la mai multe customizari. Am renuntat la Nova Launcher deocamdata sa vad ce se poate face cu cel default

Attached Files



#156
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu îmi apare,oricum am văzut că e o problema raportată de mai multi pe diferite site-uri și forum-uri de specialitate!

View Postopsy091, on 08 septembrie 2017 - 19:43, said:

Nici la mine nu apare setarea Posted Image) Sistemul de operare modificat de huawei este chiar bine optimizat, doar ca ma asteptam la mai multe customizari. Am renuntat la Nova Launcher deocamdata sa vad ce se poate face cu cel default
Ce tema sau backgrounduri e asta din imagine pe care îl folosești?

Oare de ce cei de la Huawei nu fac un browser și o tastatura proprie pentru telefoanele companiei?

#157
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Va salut!
Trebuie sa schimb mobilul. Nu eu, ci sotia a zis asta (are un Lumia 640 si vrea altul, din cauza aplicatiilor sarace de windows si a interfetei jalnice), cica sa ii las ei Asus Zenfone Laser 2 (5,5") si sa imi iau eu altceva. Am postat undeva ce sa ii iau, ca sa raman eu cu Asus, insa parca as face un mic upgrade.
Ce vreau de la telefon:
- sa se miste fluent pe net
- poze un pic mai bune decat la Zenfone 2
- fara suita de bloatware de la Asus.
In concluzie, ceva sa fie peste Zenfone 2. M-am orientat spre Huawei P9 lite, nu imi permite religia sa dau un leu peste 1000 lei. Singura chestie care nu imi place este ecranul mai mic ca la Asus.
Am cateva intrebari:
1. merita luat, strict in banii acestia?
2. imi vor merge aplicatiile de pe contul de google pe acest terminal?
3. FOARTE important: voi putea opera prin manusa moto ecranul mobilului? Il folosesc cu suport moto pe post de GPS si ca sa vad cine ma suna (ca sa stiu daca trag pe dreapta sau nu).
4. se gaseste o folie de sticla sa protejez ecranul? Pentru spate am gasit o solutie de la pcgarage, un fel de husa din silicon (nu imi plac cele de tip carte).
5. cam in cat timp se incarca bateria?
6. se aude bine/tare/clar in casti? Asus nu exceleaza deloc la acest capitol, nici pe un set Sennheiser, nici pe castile de la Note 2.
7. in caz de nevoie, unde se face service-ul, cat de ok este garantia la acest brand?
As face achizitia imediat, dar sunt un pic asa... oarecum bulversat de unele comentarii de pe net, ba ca nu trebuie facut update, ba ca se mai blocheaza camera etc. Nu va fi folosit pentru jocuri, nici pentru benchmarks, as dori doar  sa functioneze bine pe mail, browser (folosesc de cativa ani doar Opera mini, imi este destul), mai scap ocazional mobilul pe jos, dar husa de TPU de la Asus si folia de sticla au facut viata extrem de simpla si fara griji ca as sparge ceva. Il am din aprilie 2016 si pana acum am o singura problema cu el, difuzorul spate se aude bine doar pe sonerie, daca ascult muzica sau ma uit pe youtube se aude groaznic (va pleca la garantie dupa ce iau P9 lite).
Asadar, nefiind pretentios, merita luat P9 lite?

#158
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Din experiența mea:

1. Da. Până acum o luna, Huawei era ultimul "brand" pe care l-aș fi cumpărat, acum pot spune că e net superior Asus Zenfone nu știu mai cum (spre care mă îndreptasem inițial), Allview ( a rezistat eroic - coafura rezista, mi l-au reparat, dar nu renunț la ăsta nici moartă) .  Lenovo A7000 - iarăși foarte ok - folosit intens de una bucată copil, așadar trânteli și tot tacâmul included - doar cu touch-ul are o problemă acum, după aproape 2 ani - trăiască depanero.
2. Da, fără probleme. Singura dată când s-a blocat 3 secunde a fost pt că aveam coișpe pagini deschise, 7 aplicații, 3 mailuri. Tută!
3. Asta nu știu. :ermm:
4. Da, încă nu am pus-o - încă nu știu dacă o sa (re)folosesc husa tip carte (așa sunt obișnuită), acum am doar pe spate din silicon dar sunt un pic paranoia (chei etc) , parca bag oo în geantă, nu altceva. :D  Femeile...
5. 3-4 ore - nu am fost mereu atentă, dar mai mult de 4 nu. Și tine lejer o zi întreagă utilizat intens (mailuri, telefoane minim 4 ore, mai un joc, internet). Chiar pe aici chițăiam de bucurie că s-au dus doar 35% in vreo 6 ore de utilizare.
6. Se aude fain. Uneori regret că nu mă mai pot scuza "sunt în lift / metrou, nu am semnal, nu te aud" . :D
7. L-am luat de la Emag  - varianta gold - așadar trăiască tot depanero. Personal nu am avut probleme cu ei, exceptând livrarea. Comparativ cu Altex sau Cel.ro.
Chiar, azi am aflat că DOAR Emag are baza de date comuna cu cei de la depanero. Nu înțelegeam cum pana mea am băgat în service acel Allview (display mort) fără factură (intrasem la ei doar pentru că eram in zonă) - iar la Altex, pentru că nu găseam bonul, nu exista nici o modalitate de a scoate un duplicat/ceva.

#159
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Merci mult pentru info si timpul acordat!

De luat, l-as lua de la pcgarage cu 970 lei (am un mic discount), husa silicon tot de la ei, iar folie- de undoi oi gasi prin Piatra Neamt, vreau ceva sa se potriveasca la fix.

Din ce citesc pe ici, pe colo, din review-uri si din topicul dedicat, telefonul e o alegere buna si nu as gresi aruncand banii de cauciucuri moto pe el (vine sezonul rece, numai bine trec de tot prin astea si iau altele noi in primavara). Faza cu modul pentru manusa imi sta pe chelie (nu am chelie, chiar sunt destul de blanos pe cap), unii nu-si dau seama cat de util este. Asus nu are o interfata chiar aiurea, intr-un an si jumatate m-am obisnuit cu ZenUI, nu cred c-as avea probleme cu MiUI. Vad ca spune lumea de bine despre baterie, asta ma bucura, desi nici cu Asus nu stau cu stres, chiar deloc. Doar ca la asta pot schimba oricand bateria, pe cand la Huawei e capsulata. Ma rog, detalii.

Ce nu prea imi convine este diplay-ul mai mic, de 5,2" fata de 5,5" la Asus, sotia are de 5" si mi se pare cam... micut. Inainte de asus am avut Note 2, ma puteti intelege. Chiar ma gandeam sa iau Note 3 sau 4, dar parca prefer un hardware mai bun decat sa am un ecran ultra-mega etc. Mi-e dor de stylus, ce e drept.

Daca ma trezeam acum cateva zile, acum aveam deja mobilul, dar e w-e si nu am nicio sansa sa-l pot avea mai devreme de marti sau miercuri. Nici n-am butonat niciodat P9 Lite, doar un pic P10 Lite al unui vecin. Eh, s-a vedea in cateva zile ce-oi rezolva, numai sa nu ma sucesc si sa-i iau nevestii P8 lite si sa raman in continuare cu Asus :D.

BTW: P9 Lite stie multi-windows?

#160
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View PostVlad_22, on 08 septembrie 2017 - 19:58, said:

Nu îmi apare,oricum am văzut că e o problema raportată de mai multi pe diferite site-uri și forum-uri de specialitate!

Ce tema sau backgrounduri e asta din imagine pe care îl folosești?

Oare de ce cei de la Huawei nu fac un browser și o tastatura proprie pentru telefoanele companiei?

Tema este New Chapter. Eu folosesc doar poza de acolo.
Au tastatura lor + cea de la google. Ambele preinstalate. O alegi pe care vrei. Eu o folosesc pe cea de la google. De browser nu stiu ce sa zic, majoritatea folosesc chrome, vine preinstalat si merge bine, este optimazat pentru android, nu ca cel pentru windows

#161
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postlelali, on 08 septembrie 2017 - 18:05, said:

(...)
Ideea e să caute în setări in pagina Chrome, nu în setări / aplicații / / Chrome / blablabla.
Cum a desenat acolo Loccoxxlyz . Posted Image
Îți dai seama că în pagina Chrome am încercat setările. Am intrat chiar și în cont, sperînd că poate-poate s-o schimba ceva... pe dracu', nu s-o schimbat nimic!Posted Image

#162
ioitube

ioitube

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 04.10.2008

View PostLucian_M, on 08 septembrie 2017 - 21:29, said:

Va salut!
Trebuie sa schimb mobilul. Nu eu, ci sotia a zis asta (are un Lumia 640 si vrea altul, din cauza aplicatiilor sarace de windows si a interfetei jalnice), cica sa ii las ei Asus Zenfone Laser 2 (5,5") si sa imi iau eu altceva. Am postat undeva ce sa ii iau, ca sa raman eu cu Asus, insa parca as face un mic upgrade.
Ce vreau de la telefon:
- sa se miste fluent pe net
- poze un pic mai bune decat la Zenfone 2
- fara suita de bloatware de la Asus.
In concluzie, ceva sa fie peste Zenfone 2. M-am orientat spre Huawei P9 lite, nu imi permite religia sa dau un leu peste 1000 lei. Singura chestie care nu imi place este ecranul mai mic ca la Asus.
Am cateva intrebari:
1. merita luat, strict in banii acestia?
2. imi vor merge aplicatiile de pe contul de google pe acest terminal?
3. FOARTE important: voi putea opera prin manusa moto ecranul mobilului? Il folosesc cu suport moto pe post de GPS si ca sa vad cine ma suna (ca sa stiu daca trag pe dreapta sau nu).
4. se gaseste o folie de sticla sa protejez ecranul? Pentru spate am gasit o solutie de la pcgarage, un fel de husa din silicon (nu imi plac cele de tip carte).
5. cam in cat timp se incarca bateria?
6. se aude bine/tare/clar in casti? Asus nu exceleaza deloc la acest capitol, nici pe un set Sennheiser, nici pe castile de la Note 2.
7. in caz de nevoie, unde se face service-ul, cat de ok este garantia la acest brand?
As face achizitia imediat, dar sunt un pic asa... oarecum bulversat de unele comentarii de pe net, ba ca nu trebuie facut update, ba ca se mai blocheaza camera etc. Nu va fi folosit pentru jocuri, nici pentru benchmarks, as dori doar  sa functioneze bine pe mail, browser (folosesc de cativa ani doar Opera mini, imi este destul), mai scap ocazional mobilul pe jos, dar husa de TPU de la Asus si folia de sticla au facut viata extrem de simpla si fara griji ca as sparge ceva. Il am din aprilie 2016 si pana acum am o singura problema cu el, difuzorul spate se aude bine doar pe sonerie, daca ascult muzica sau ma uit pe youtube se aude groaznic (va pleca la garantie dupa ce iau P9 lite).
Asadar, nefiind pretentios, merita luat P9 lite?

1. In banii astia merita luat, clar, asta daca nu cumva ai prefera un Xiaomi, care s-ar putea sa stea mai bine la baterie, Note 4x parca are si ecran de 5,5, baterie de 4100 mAh, Snap 625 care e cam cel mai eficient procesor in bugetu asta si e mai ok la grafica decat Kirin-ul de pe P9 Lite 2017.
2. Vor merge.
3. Nu stiu.
4. Se gaseste, eu am una ce acopera tot ecranul, inclusiv marginile.
5. Bateria se incarca cam in ~2 ore.
6. In casti nu stiu. In multimedia se aude suficient de tare. Ce pot sa-ti zic eu dupa 2 luni de utilizare e ca uneori pe mine nu ma aude lumea in convorbiri. Microfonul e cam prost amplasat si cred ca e ultra sensibil la zgomot. In multe conversatii telefonice mi se intampla sa repet ce zic, deoarece nu sunt auzit decat partial.
7. Service-ul se face la ESD Service, cam cei mai ok din ce stiu eu. Garantia e mai mult decat ok la Huawei. Se ocupa foarte mult pe partea de support in Romania.


Sper ca ti-am fost de folos. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate