Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Am castigat, luati si voi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#19
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,304
  • Înscris: 06.07.2007
aia au centura neagra la f...t fraieri.

#20
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Bai @baliosss, te caută Szoroszh să te ”premieze”.Posted Image
Așa vor păți toți cei care scriu împotriva migranților și se opun planurilor malefice ale aceluia.
Să nu cumva să revendici premiul, e o capcană!Posted Image

Resistence is futile sau ...fitil.
Posted Image

#21
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Ce coincidență... Cica si eu am castigat azi la vodafone vreo 7500 euro si trebuie sa platesc un comision de doar 90 lei catre casa de copii petrila... Pai eu ma mai uit la castig... Cand e vorba de casa de copii?

Domnu', de la vodafone te sun, domnu'. Ai castigat domnu'. 7500 euro domnu'.
Ihi, si cat trebuie sa platesc comision?
Pai 90 lei domnu'. La posta catre casa de copii petrila.
Pai da-mi un sms cu datele catre cine sa trimit... Nume, adresa, etc.
Da domnu', va trimit imediat!
Oare sa mai astept sau a fost o teapa?

Domnu'

#22
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
A trecut demult 1 aprilie ! Posted Image Posted Image

#23
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Marcel ? Seriously ? Marcel pardon Mărsell Fachi ?

Bine că nu e Fachiu

Edited by Rhesus, 06 April 2017 - 21:09.


#24
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postbaliosss, on 06 aprilie 2017 - 19:44, said:

Conform emailului pe care l-am primit azi de la compania NPCC cu sediul in Abu Dhabi, am castigat extraordinara suma de 175 000 $.
Nu, nu e o gluma. Am atasat scrisoarea mai jos.

Cred ca sunt cea mai norocoasa persoana din lume tinand cont de faptul ca am castigat fara sa particip la ceva.
Cum nu sunt un om lacom si stiu ca dar din dar se face am zis sa impart aceasta frumoasa suma cu voi. Vreti sa investim banii astia in ceva? In ce anume?

[ https://s21.postimg.org/ijl4nb7qr/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Imi place ca se vede de la o posta ca ii lucratura de chinez obosit. Arabii spre deosebire de chinezi stiu ca ii aiura cand scrii in engleza sa pui "Mr" in fata numelui. Eventual pui un titlu daca persoana respectiva il are.

#25
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
"Free loto" bla bla bla,de cand am vazut cuvantul free deja imi dau seama ca e ceva escrocherie,da-le reply si te vor pune sa mai platesti drumul,comisioane si alte metode numai sa te goleasca de banii,pana la urma ramai cu poula in brate.
"In lume nimic nu e gratis,totul vine cu un pret".

Edited by Petran_Marius, 06 April 2017 - 22:24.


#26
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Va spun sigur ca e o farsa. Eu am primit un email ca am castigat la loto Autostrada Sibiu - Pitești. Era semnat de CEO Loterie cu Romania, Mr. L.D.

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
Deci de-aia n-avem autostrada, ca ai castigat-o tu la loto si ai fugit cu ea :ciocan: Da-ne autostrada inapoi, vreau sa iau si eu macar 1 metru de aprapet sa pun poarta la cotetul cainelui!

#28
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Deci de aia n-avem autostrada ,ca vrei sa-ti faci tu cusca la caine!

#29
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
175.000$ e chiar o suma penibilă, nici nu mă dau jos din pat pentru atâta, eu primesc aproape zilnic peste juma de milion, cred că păna acum sunt deja miliardar în dolari.
Ce mai nouă "afacere" de-a mea e una mult mai serioasă, are parafa FBI și ONU, dar nenorociții nu mă lasă să scot decât 3.000$/zi:

Federal Bureau of Investigation (FBI)
Anti-Terrorist And Monetary Crime Division.
Federal Bureau of Investigation.
J.Edgar.Hoover Building Washington Dc

Dear Beneficiary;

Series of meetings have been held over the past 7 months with the secretary general of the United Nations Organization. This ended 3 days ago. It is obvious that you have not received your fund, which is to the tune of $2,500,000.00 US Dollar due to past corrupt Governmental Officials who almost held the fund to themselves for their selfish reason and some individuals who have taken advantage of your fund all in an attempt to swindle your fund which has led to so many losses from your end and unnecessary delay in the receipt of your fund.

The National Central Bureau of Interpol enhanced by the United Nations and Federal Bureau of Investigation have successfully passed a mandate to the current acting president of Nigeria his Excellency Vice President, Professor Yemi Osinbajo to boost the exercise of clearing all foreign debts owed to you and other individuals and organizations who have been found not to have receive their Contract Sum, Lottery/Gambling, Inheritance and the likes. Now how would you like to receive your payment? Because we have two method of payment which is by Cheque or by ATM card?

ATM Card: We will be issuing you a custom pin based ATM card which you will use to withdraw up to $3,000 per day from any ATM machine that has the Master Card Logo on it and the card have to be renewed in 3 years’ time which is 2020. Also with the ATM card you will be able to transfer your funds to your local bank account. The ATM card comes with a handbook or manual to enlighten you about how to use it, even if you do not have a bank account.

Cheque: To be deposited in your bank for it to be cleared within three working days. Your payment will be sent to you via any of your preferred option and delivered to you via FedEx, because we have signed a contract with FedEx which should expire by month end. You will only need to pay $155 instead of $440 saving you $285. Take note that anyone asking you for some kind of money above the usual fee is definitely a fraudster and you will have to stop communication with every other person if you have been in contact with any. Also remember that all you will ever have to spend is $155 nothing more! Nothing less! And we guarantee the receipt of your fund to be successfully delivered to you within the next 24hrs after the receipt of payment has been confirmed.

Note: Everything has been taken care of by the Federal Government of Nigeria, the United Nation and also the FBI and including taxes, custom paper and clearance duty. So all you will ever need to pay is $155.

To effect the release of your fund valued at $2,500,000.00 USD, you are advised to contact our correspondent in West Africa [Nigeria], using the information below.

Mr. Udo Di
Email: [email protected]
[Payment Officer]
Tel: +234 810 410 4257

You are advised to contact him with the information as stated below:

Your full Name:
Your Address:
Home/Cell Phone:
Preferred Payment Method (ATM / Cashier Check)?

Upon receipt of payment the delivery officer will ensure that your package is sent within 24 working hours.

Yours Sincerely,

Mrs. Cassandra Chandler
Tel: +1 (209) 729 7604
FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION
UNITED STATES DEPARTMENT OF JUSTICE
WASHINGTON, D.C. 20535.


#30
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Jizăs,pe tine te caută FBI să-ți dea baniPosted Image!

#31
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View PostASCENDED, on 10 aprilie 2017 - 23:05, said:

Jizăs,pe tine te caută FBI să-ți dea baniPosted Image!

Hm, io zic sa-i ia pana nu se trezeste cu drone deasupra blocului.

#32
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dimpotrivă,cu dronele o să-i trimeată banii!

#33
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View PostASCENDED, on 10 aprilie 2017 - 23:37, said:

Dimpotrivă,cu dronele o să-i trimeată banii!

... in varfu' unei rachete.

#34
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Păi da.
Că o dronă nu poate căra atâți bani.
Așa îi pune în portbagajul rachetei!

#35
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,099
  • Înscris: 20.12.2007
Ce sarmani sunteti. Pe mine ma cauta numai printi nigerieni si fosti ministrii miliardari

#36
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,191
  • Înscris: 28.06.2005

View PostKokoshmare, on 11 aprilie 2017 - 06:51, said:

Ce sarmani sunteti. Pe mine ma cauta numai printi nigerieni si fosti ministrii miliardari
Mai stați și voi acasă. Să vă poată da banii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate