Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Achizitie telefon in 2017?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu. Am testat cu luminozitatea la jumate si la maxim. Tipul ala de ecran e spalcit pe langa un amoled. Prefer amoled. Iar ai venit sa lauzi huawei ca un fanatic?
Am si spus ca as alege huawei, nu mai fi obsedat!

#38
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Fanatici sunt aia care cred ca suprasaturarea e ceva wooow ...
Mai aveti putin si credeti ca superamoled-ul produce energie, ca de consumat o tot spuneti ca nu consuma (!!!).
Asta inseamna obsesie ...
Oricum, apreciez ca ai memorat ca imi plac telefoanele Huawei.
Ce ti-e si cu fanii astia ...
Hai Sarbatori Fericite !!!

Edited by shymano, 16 April 2017 - 01:36.


#39
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Nici eu nu am vazut culori spalacite la P9...am S7 edge dar si display ul de pe P9 mi se pare de calitate.
Intre S6 si P9 clar P9. S6 oricum nu a fost un tel prea reusit.

#40
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 02.11.2009

View Postshymano, on 15 aprilie 2017 - 11:26, said:

P9-le la care te-ai uitat tu avea luminozitatea la minim, de l-ai vazut cu culori spalacite ??

Probabil ca avea activa setarea de culoare calda, eu am crezut la fel, initial, tot despre un P9. Problema lui P9 insa e ROM-ul mult prea mic.

View Postshymano, on 16 aprilie 2017 - 01:36, said:

Fanatici sunt aia care cred ca suprasaturarea e ceva wooow ...
Mai aveti putin si credeti ca superamoled-ul produce energie, ca de consumat o tot spuneti ca nu consuma (!!!).
Asta inseamna obsesie ...
Oricum, apreciez ca ai memorat ca imi plac telefoanele Huawei.
Ce ti-e si cu fanii astia ...
Hai Sarbatori Fericite !!!

Tocmai din cauza suprasaturarii evit amoled-urile, inca, indiferent ce rezolutii spectaculoase ofera.

#41
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Ai butonat vreun P9 si avea lag ??
Eu n-am reusit sa-l fac sa agate ...

#42
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010

View Postasda, on 27 aprilie 2017 - 00:02, said:


Probabil ca avea activa setarea de culoare calda, eu am crezut la fel, initial, tot despre un P9. Problema lui P9 insa e ROM-ul mult prea mic.



Tocmai din cauza suprasaturarii evit amoled-urile, inca, indiferent ce rezolutii spectaculoase ofera.


Cum adica ROM prea mic?

#43
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 02.11.2009

View PostNordstorm, on 28 aprilie 2017 - 22:09, said:



Cum adica ROM prea mic?

Mea culpa, am vorbit crezand ca e vorba de versiunea lite, P9 lite tocmai pentru ca pe acest telefon am avut experienta cu acele culori mult prea calde.
P9 e foarte ok.

#44
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Tot nu inteleg, te refereai la RAM?

#45
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Se referea la stocare.

#46
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Va multumesc tuturor pentru sfaturi, propuneri, pareri personale si asa mai departe.
In cele din urma am avut ocazia sa butonez ambele telefoane S6 (+varianta Edge) si P9. In primul rand, Edge nu mi-a placut deloc. Nu stiu, nu e pentru mine. Iar de la S6 cred ca aveam asteptari mult prea mari. P9 in schimb, mi s-a parut superior cam la toate capitolele, singurul inconvenient pentru mine fiind butoanele on-screen (acum prezente si pe S8, ieeei). Facand aluzie de la butoane.. telefonul e chiar misto Posted Image) . Cu 7.0 nougat (shymano, ai avut dreptate) arata muult mai bine software, estetic ma refer. Constructie, nimic de reprosat. Cat l-am tinut mi-a dat impresia de telefon robust, bine "inchegat" , nu a scartait nimic. Nici la S6 nu a scartait nimic, dar nu mi s-a parut nimic "wow" pe cat am auzit eu ca s-a vehiculat inainte.
Si una peste alta, mi-am schimbat parerea in legatura cu P9 chiar daca in momentul in care am cautat eu nu am gasit unul sigilat, in bugetul meu. Am cautat timp de 5 zile, dar o singura persoana avea joi dupa-masa 3 sau 4 bucati si toate mi-a spus ca sunt "rezervate" pana maine dimineata. Bun, si cum ramaneam fara telefon si trebuia sa plec din Bucuresti, am gasit un Iphone SE sigilat, in bugetul meu. Per total sunt multumit. Adica comparativ cu 5S zboara efectiv Posted Image)) , singurul compromis pe care consider ca l-am facut fiind display-ul. Dar avand in vedere ca ultimele doua telefoane au fost 5 si 5S, nu e o problema. Cat timp am cautat alt telefon am avut un J5 2015 si mi se parea... Posted Image ecranul imens, tot timpul aveam impresia ca o sa-l scap din mana Posted Image) deci e ok .

Edited by WolFire, 07 May 2017 - 13:39.


#47
Gabikia

Gabikia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 29.05.2010
1.Iphone 6s
2.X4 Soul ca este un iphone cu android
3.Lenovo P2 si Nubia Z11
Acestea ar fi propunerile mele ca si utilizator de iphone 6.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate