Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Achizitie telefon in 2017?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Asta sa fie ultima problema, shymano Posted Image . Daca iPhone 6 nu merita si 6S nu se incadreaza in bugetul meu... ieri am vazut P9 in magazin si nu imi place deloc interfata, e groaznica, cel putin pentru mine. Si nu sunt genul sa schimb rom-uri si asa mai departe. Maxim un nova launcher si aia e. Oneplus 3 depaseste bugetul si el, LG G4 am auzit ca au probleme (ceva pe la placa de baza, daca nu ma insel?) si nici nu prea imi place asa mult la prima impresie. Nexus 6P posibile probleme si el cum a spus nick5roo mai sus, mai sunt variante? Cand aveam 5S-ul nici nu voiam sa aud de Galaxy S Posted Image . Dar acum dupa 2-3 zile de utilizat iPhone 4 ma gandesc ca cine stie.. poate e ok. Autonomia am inteles in general ca reprezinta o problema, mai sunt si altele? Nu o sa-l tin extraordinar de mult telefonul, 6 luni.. daca imi place in mod special un an. Dar vreau totusi sa nu fiu nevoit sa-l vand prea repede si sa revin iar cu aceasta intrebare. Va multumesc!

#20
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Era cu Nougat ??
N-as prea crede, in magazine rar de tot le gasesti cu update facut.
In plus, iconite, teme, astea le poti schimba in 5 secunde.
Cele afisate in magazine sunt anoste rau ...
Se poate schimba tranzitia, derulare continua ecran, etc.
Acum, gusturile nu se discuta, oricum.

#21
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Sincer nu stiu ce versiune de andorid avea, dar interfata era urata tare. Din ce l-am butonat nu agata prin sistem/apps dar strict mie mi se pare ciudat conceputa.. un fel de iOS corcit cu android :)) . In rest telefonul din punct de vedere al constructiei, display, camere si ce am mai butonat eu pe acolo era tare ok.

#22
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Poate si dupa gusturi ...
Mie mi se pare mult mai simplista, mai aerisita, decat cea de Samsung (am si Samsung acasa).

#23
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Cred ca ai dreptate, da.. depinde de gusturile fiecaruia. Le-am gasit pe amandoua in bugetul meu (S6 simplu si P9) la cutie, sigilate. Nu stiu ce sa iau pana la urma.. am timp pana miercurea viitoare, dupa cam am nevoie de telefon si iPhone 4 merge groaznic.

#24
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Nu gasesti pe cineva care sa-l aiba, sa-l butonezi mai mult (P9) ??
De unde esti ??

#25
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007

View PostWolFire, on 07 aprilie 2017 - 09:30, said:

Galaxy S6:S6 Edge ma gandeam si eu. Inafara de autonomie mai sunt si alte probleme? Am gasit nou, sigilat la 1250. Ce parere aveti?
S6 are un raport calitate/pret bun si e inca de actualitate. Nu cunosc alte probleme. Am avut unul 6-8 luni si am fost multumit. Si P9 e o alegere buna, dar intre ele 2 eu prefer s6 - tine strict de partea estetica/feeling la folosire. Nokia 950 e iar de bagat in seama, dar trebuie sa iti asumi faptul ca ai tel cu windows.
Chiar daca ai gasit sigiliat, cauta sa fie cu garantie valabila, nu conteaza ce alegi.

#26
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Lumia nici nu ar trebui mentionat.

Intre S6 si P9 il aleg pe cel din urma pentru ca este telefonul mai echilibrat.

#27
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
shymano, sunt din Ramnicu Valcea si intentionez saptamana viitoare sa il iau din Bucuresti (la mine am gasit mai scumpe si tot avand drum acolo nu isi justifica pretul). Si nu, nu are nimeni.. o singura persoana dar e lite si ma gandesc ca na, sunt diferente mari.
disturbed, asa ma gandesc si eu.. ca si design nu am nimic de reprosat. Camera de pe spate am inteles ca face poze super (?) si per total ca e un telefon bun cu exceptia autonomiei. Cat despre garantie.. sa inteleg ca e mai ok "full box cu garantie" decat "sigilat"? Daca da, de ce?
jegmihai, mai "echilibrat" in ce sens? Sincer sa fiu nici nu m-am uitat la specs.. nu mai vreau sa ma iau dupa specs ca se precizeaza multe si ori o sa fiu placut surprins.. ori dezamagit :)) de aia ma gandeam ca experienta in utilizare e un punct de reper mai "real" ca sa spun asa.

Am mai auzit niste recomandari cu privire la Oneplus two, am cautat putin despre el dar ca si design nu imi place deloc.. P9 mi se pare superior total, de S6 nu mai vorbesc.
Va multumesc inca odata pentru raspunsuri! Chiar vreau cat mai multe pareri sa ma decid pana luni :)

#28
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Daca vii pe week-end sau dupa 16.30, il poti "viziona" p-al meu, daca vrei sa te lamuresti mai mult ... In caz ca in magazin n-ai cum/unde.

Edited by shymano, 07 April 2017 - 18:01.


#29
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Iti multumesc, dar presupun ca il gasesc printr-un mall la un magazin de specialitate sa nu te mai pun si pe tine pe drum. Eu ajung luni si vineri ma intorc la Valcea, deci duminica trebuie sa stiu concret ce caut sa cumpar.. :)) si eu chiar nu stiu intre cele doua. La Samsung am un + mai important pentru design , P9-le avand un - pentru mine cu butoanele on screen. Dar asta ma deranjeaza doar pe mine.. niciodata nu mi-au placut, mi se pare ca ocupa din display. In rest si P9 imi place ca design si la specs am inteles ca e mai bun, plus an mai nou..

#30
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Citeste cat poti de mult topicurile dedicate; uita-te mai mult dupa ce se plange lumea, nu dupa ce lauda la ele.
Ca, pana la urma, defectele/neajunsurile te vor sacai la un moment dat, nu calitatile ...
Eu mi-am spus parerea personala ... cand am ales P9, puteam lejer sa iau S7 Edge sau Mate8 (intre astea am decis sa aleg).
Am stat si cate 2 ore butonand la ele ... pana m-am hotarat.

#31
WolFire

WolFire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2014
Inca.. nu m-am hotarat :))
Oneplus two intra in discuta asta pentru bugetul meu? Sau e mai slab comparativ cu P9?

#32
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Camera de pe oneplus 3 e slabă comparată cu celelalte variante.
Dintre s6 edge și p9 ia p9, eu le-am avut pe ambele, acum am p9.
Iphone 6 nu mai merită să iei, dacă te încadrezi la 6s go for it.

#33
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,015
  • Înscris: 02.11.2009

View PostYourFan, on 06 aprilie 2017 - 21:16, said:

P9 are scor de 96.000 pe antutu, pe cand si un amarat de telefon la €220 scoate 116.00..... Recomand Xiaomi Mi5s Plus

Si cine v-a zis voua ca telefoanele se cumpara doar si numai in functie de scorurile din benchmark-uri? Astea-s povesti vanatoresti...

#34
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postjegmihai, on 07 aprilie 2017 - 14:51, said:

Lumia nici nu ar trebui mentionat.

Intre S6 si P9 il aleg pe cel din urma pentru ca este telefonul mai echilibrat.
Nu zau?

#35
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu vad lucrurile asa:
Intre Samsung S6 si Huawei P9 nu cred ca aspectul icon-urilor conteaza asa mult. Ai de ales intre ecran amoled foarte bun si baterie extrem de proasta (Samsung S6) versus ecran banal, culori spalacite, dar baterie buna (P9). Aici e dilema.
Eu prefer ecranele samsung, dar in cazul asta as alege P9, datorita bateriei.
Ambele se misca foarte bine.

#36
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
P9-le la care te-ai uitat tu avea luminozitatea la minim, de l-ai vazut cu culori spalacite ??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate