Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

Preturi Bomba pe eMag!

- - - - -
  • Please log in to reply
466 replies to this topic

#199
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,856
  • Înscris: 27.09.2008
Sunt curios, ce fac cei care au comandat și deja le-au pus în vânzare pe olx, ce vor face? Attached File  Screenshot_20170329-092254.png   297.59K   116 downloads :D  :D  :D

Ha, am verificat acum, nu mai sunt anunțuri!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Le-au șters. În poză vedeți ora la care au fost postate. Acum nu mai sunt.

#200
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

View Post-same-, on 29 martie 2017 - 10:51, said:

Dovedește ce tocmai ai afirmat, "teapa în fiecare an". De câte ori a apărut eroarea asta și de câte ori nu au onorat?
Tu la tine la muncă ești perfect? Nu o comiți niciodată?

Apoi ia verifică termenii și condițiile, pot anula orice comandă când și cum vor.
N trebuie sa ti dovedesc eu nimic, trebuie doar sa te informezi putin, nu este prima data cand emag isi face reclama in felul asta, asa ca nu le mai lua apararea ca nu tine cu abureli de genu "eroare", nu ne am nascut ieri.

#201
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,457
  • Înscris: 06.02.2008
Ieri când am văzut câțiva colegi fericiți că au luat câteva telefoane la prețuri excepționale am fost convins că e marketing și că vor onora comenzile. Că nu era o "pierdere" importantă pentru Emag. Din ce văd în comentariile voastre a fost o țeapă "bășită". Ar trebui boicotate astfel de mizerii, plus că magazinul online în cauză nici nu e cel mai ieftin, cu prețurile lor umflate.

#202
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostLex404, on 29 martie 2017 - 09:52, said:

nu primesc nicio amenda
Din cauza ca ANPC.ro nu are 00 cum are ANPC din Bulgaria, care i-a amendat acum 2 ani pentru black friday...

#203
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Post-same-, on 29 martie 2017 - 10:43, said:

Băi ce caractere au unii.. Pe de o parte ăștia în care crăpa invidia ca nu au prins și ei și voiau sa reclame emag pt asta, pe cealaltă parte ăștia rău intenționați care au cumpărat en-gross cu bună știință că prețul e mult sub valoarea sa reală și care acum sunt frustrați ca le este anulată comanda. E trista imaginea.
Dar emag ce caracter are ca face mizerii din astea? I-a obligat cineva sa afișeze asa ceva pe site? Sau sa dea voie sa poti cumpara 10 telefoane dintr-un foc? Nu mai incerca sa arunci vina pe altii, si tu ai fi incercat sa profiti daca erai in locul lor. E vina exclusiva a Emag care s-au porcit teribil in ultimii 2 ani.

#204
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,572
  • Înscris: 19.04.2009

View Posteasy90rider, on 29 martie 2017 - 11:23, said:

Din cauza ca ANPC.ro nu are 00 cum are ANPC din Bulgaria, care i-a amendat acum 2 ani pentru black friday...
i-au amendat pentru altceva.

Legislatia in Romania ii protejeaza de pretul derizoriu.
Pe langa asta, pare-mi-se este ilegal sa vanda sub pretul de achizitie, se considera concurenta neloiala si si-o iau si mai urat.

ps. In Bulgaria si-au luat-o parca pentru reclama. Total alta treaba.

Edited by Lex404, 29 March 2017 - 11:27.


#205
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Posteasy90rider, on 29 martie 2017 - 11:23, said:

Din cauza ca ANPC.ro nu are 00 cum are ANPC din Bulgaria, care i-a amendat acum 2 ani pentru black friday...
Nu au fost amendati pentru BF, ci pt urmatoarele:


Quote

Primul motiv este că și în Bulgaria oferim 30 de zile perioadă de retur, în vreme ce standard sunt 14 zile, iar eMAG a fost sancționat pentru că a comunicat clienților că beneficiază de “perioadă dublă” de retur și nu literal 30 de zile.
Al doilea subiect a fost ca am menționat în promovarea unui eveniment de vânzări Cea mai simplă cale de a comanda. Milioane de motive să fii fericit, interpretarea lor fiind ca duce cu gândul milioane de produse pe site.”
http://www.digi24.ro...bulgaria-525805

Edited by gumball3000, 29 March 2017 - 11:31.


#206
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013

View PostHitmaker, on 29 martie 2017 - 11:24, said:

Dar emag ce caracter are ca face mizerii din astea? I-a obligat cineva sa afișeze asa ceva pe site? Sau sa dea voie sa poti cumpara 10 telefoane dintr-un foc? Nu mai incerca sa arunci vina pe altii, si tu ai fi incercat sa profiti daca erai in locul lor. E vina exclusiva a Emag care s-au porcit teribil in ultimii 2 ani.
Corect, si eu si tu si multi am fi incercat sa luam mai multe. Diferenta e ca doar un mucos ipocrit se da cu fundul de pamant cand i se anuleaza comanda.

Asa ne place sa asteptam de la altii sa ni se dea...  Si taxam orice eroare prindem doar din dorinta de a face rau.

#207
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postnick5roo, on 29 martie 2017 - 11:11, said:

Sunt curios, ce fac cei care au comandat și deja le-au pus în vânzare pe olx, ce vor face? Attachment Screenshot_20170329-092254.png Posted Image  Posted Image  Posted Image

Ha, am verificat acum, nu mai sunt anunțuri!  Posted Image  Posted Image  Posted Image  Posted Image

Le-au șters. În poză vedeți ora la care au fost postate. Acum nu mai sunt.

Posted Image  Sint curios daca cineva intreaba samsarul ce s-a intamplat cu produsul, ce va raspunde. L-am vandut, nu l-am mai primit, etc.

#208
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Alte amenzi emag bulgaria:
http://www.mediafax....loiala-13665647

#209
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Post-same-, on 29 martie 2017 - 11:29, said:

Corect, si eu si tu si multi am fi incercat sa luam mai multe. Diferenta e ca doar un mucos ipocrit se da cu fundul de pamant cand i se anuleaza comanda.

Asa ne place sa asteptam de la altii sa ni se dea...  Si taxam orice eroare prindem doar din dorinta de a face rau.

De ce un mucos ipocrit? Repet: i-a obligat cineva pe emag sa afiseze preturile alea? Am intrat peste ei si le-am modificat preturile cu japca?

#210
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014

View Postnick5roo, on 29 martie 2017 - 11:11, said:

Sunt curios, ce fac cei care au comandat și deja le-au pus în vânzare pe olx, ce vor face? Attachment Screenshot_20170329-092254.png Posted Image  Posted Image  Posted Image

Ha, am verificat acum, nu mai sunt anunțuri!  Posted Image  Posted Image  Posted Image  Posted Image

Le-au șters. În poză vedeți ora la care au fost postate. Acum nu mai sunt.
:lol: Astia nici nu au primit produsul si il si pun la vanzare pe olx Posted Image

#211
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,572
  • Înscris: 19.04.2009

View PostA-d-r-i-a-n, on 29 martie 2017 - 11:37, said:

Posted Image Astia nici nu au primit produsul si il si pun la vanzare pe olx Posted Image

Pai daca-s fătați la Țărănoaia, ce vrei?
Unii chiar din asta traiesc...OLX.

#212
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostA-d-r-i-a-n, on 29 martie 2017 - 11:37, said:

Posted Image Astia nici nu au primit produsul si il si pun la vanzare pe olx Posted Image

Meritau una de asta. Am ras cu lacrimi de cei care au patit-o.

#213
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Dacă promoția e mincinoasă sau inexistentă de ce nu se închide threadul?

#214
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Pe mine din toata chestia asta ma deranjeaza un lucru, faptul ca "eroare" asta a venit fix inaintea campaniei "Ziua cumparaturilor online", au "gresit" preturil mizand exact pe ce s-a intamplat...

#215
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postspider_zero_sapte, on 29 martie 2017 - 11:42, said:

Dacă promoția e mincinoasă sau inexistentă de ce nu se închide threadul?
Ca sa mai primeasca EMAG cateva vizite in plus.

#216
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Post_-AppleS-_, on 29 martie 2017 - 11:43, said:

Ca sa mai primeasca EMAG cateva vizite in plus.
Păi atunci de ce tocmai adminii se plâng de practicile emag.
Pare un pic ipocrită treaba.

Evident că merită discutat pocinogul, dar nu pe aria asta și nu cu titlu publicitar.

Edited by spider_zero_sapte, 29 March 2017 - 11:45.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate