Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Achizitie telefon 2400 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
Sociopat1488

Sociopat1488

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 26.03.2017
Salut. Vreau sa iau un telefon cu android pana in 2400 de ron si nu stiu ce sa aleg. Camera si grafica nu reprezinta o prioritate. Vreau sa ruleze aplicatiile si jocurile cat mai fluent, sa nu am probleme cu lagul, sa tina bateria pana ajung seara acasa, sa primesc update-uri o perioada buna de timp, suport tehnic, sa am semnal decent (Sunt pe digi, stiu ca e ceva des intalnit sa ramai fara semnal, dar pana acum am avut lg g3 si ramaneam, de exemplu, fara internet la fiecare 30 sec, in conditiile in care am cunostinte care sunt tot pe digi si au telefoane mai slabe, dar nu au astfel de probleme. De asemenea, era ceva obisnuit sa am 2 liniute la semnal in casa (stau in Bucuresti) ). Cam asta vreau, in mare. Pana acum m am orientat asupra lui S7, OP3T, Xiaomi Mi 5S Plus. Voi ce mi ati recomanda in banii astia? Care este cea mai buna alegere?
Multumesc!

#2
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
One Plus 3T. Si e si 20 de mili daca il iei de pe site-ul lor oficial.

#3
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Mâine dimineață la ora 2:00 se lansează oneplus 3 T midnight Black edition (are im componența și căști). Clar OP3T, în 5 zile vine acasă fără alte taxe vamale.

#4
Sociopat1488

Sociopat1488

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 26.03.2017
Multumesc pentru raspunsuri, m am uitat mai bine pe review uri si m am hotarat in proportie de 99% sa iau op3t. merita sa il iau direct de la ei? Garantia este de 2 ani? Este vreo problema in a il trimite daca prezinta vreun defect?
Multumesc mult.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Si eu spun OnePlus 3T.
Xiaomi Mi5s din cate stiu are ceva probleme cu senzorul de amprenta, dar nu sunt 100% sigur.

 Sociopat1488, on 27 martie 2017 - 08:07, said:

Multumesc pentru raspunsuri, m am uitat mai bine pe review uri si m am hotarat in proportie de 99% sa iau op3t. merita sa il iau direct de la ei? Garantia este de 2 ani? Este vreo problema in a il trimite daca prezinta vreun defect?
Nu sunt probleme. Si e recomandat sa-l iei direct de la ei, fiindca cei care ofera "garantie" in tara de fapt nu cred ca ofera nimic. Cauta (sau produc) o zgarietura pe carcasa/ecran si pe urma iti anuleaza garantia pe motiv ca l-ai trantit pe jos.

Edited by Hider141, 27 March 2017 - 08:14.


#6
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Atenție că în țară se vinde varianta chinezească A3000 care nu are anumite benzi de la noi (la oneplus 3,nu știu 3T), deci e recomandat să iei de pe Oneplus.net este singurul telefon care beneficiază de garanție chiar dacă ai twrp, root, custom rom.

Mi5 (toată gama lor) nu recomand din cauza miui. Sunt jde mii de variante de romuri, instalare greoaie, deblocare bootloader greoaie. Dacă vrei să te convingi, intra pe aria xiaomi, tutoriale xiaomi Snapdragon, sunt făcute de mine și știu ce spun. Foarte mulți au brickuit telefoanele cerându-mi ajutorul. Nu recomand. În schimb la oneplus 3 (se vede la avatar că dețin acest telefon), în 5 minute ai deblocat bootloader, instalat twrp și custom rom. Ba chiar merge multirom.

#7
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Deci s-a elucidat misterul. Ia-l de afara! Sa-l folosesti cu placere!

#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cum frate sa-ti iei S7, OP3T sau Xiaomi Mi 5S Plus si sa stai pe Digi ??? Zau ca nu inteleg de ce ti-ai lua un telefon din gama premium pe care sa-l folosesti intr-o retea low-cost,Ofera intr-adevar net 4G, dar la viteze mici, semnal cu intreruperi sau chiar zone fara semnal...Cum ai mentionat si tu, citez "in conditiile in care am cunostinte care sunt tot pe digi si au telefoane mai slabe, dar nu au astfel de probleme"

In fine...sa raman on-topic.
Sunt diversi producatori care ofera telefoane performante la preturi decente, in stare sa ruleze aplicatiile si jocurile fluent, fara laguri, cu baterii de capacitate mare (3-4000mAh) si RAM de 3,4 sau chiar 6GB.
Cateva exemple de luat in seama : Ulefone Power 2, Oukitel K6000 Plus, LeEco Le Max 2 ( cu 6GB RAM si display 5.7in/rezoluție QHD (2560 x 1440 pixeli), Lenovo ZUK Z2 Pro etc...
Cat despre update-uri la SO...eu personal nu m-as baza pe asta.In prezent tehnologia evolueaza mult mai rapid decat acum 2-3 ani, lunar apar modele noi, cu procesoare noi, cu versiuni noi de android si  nu cred ca mai merita investitia intr-un telefon pe care sa-l tii o perioada mai lunga de 1an, maxim 1an jumate.
Mai bine ti-l schimbi la 1an decat sa stai sa astepti vreun update la SO.

#9
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Primul-ministru stai liniștit, și eu am digi și merge super. Și Vodafone. În orașul meu nu văd diferențe de semnal sau viteză, sunt la fel. Recomandările tale sunt de tot râsul. Nu aș recomanda nimănui așa ceva. Suport zero. Am prieteni cu asemenea telefoane. Am avut și oneplus One, acum op3, am avut și xiaomi (să nu mai aud de ele, chiar dacă ofer în continuare suport pe aria lor). Oneplus One încă are update și suportul xda după 4 ani, deja are Android 7. OP3T au fost printre primele telefoane care au primit 7 (chiar de revelion, înainte de samshit), de atunci a avut deja 3 actualizări la 7.1.1, urmează săptămâna asta la 7.1.2.

Apropo, ține pasul cu google Pixel, și e bătălie pe xda pentru oneplus 3/3T

#10
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Am OP3T si recomand cu caldura acest telefon. Cat despre digi: nu am avut nicio problema de semnal pana acum. Si sunt de 2 ani in retea. Reteaua 4G de la DIGI duce fluent o camera IP la rezolutie 720p.

Edited by testing1b, 27 March 2017 - 10:35.


#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
S7 edge cu factura si garantie Posted Image

#12
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
OPT3. Samsung e bun la soft, dar e scump pentru ce oferă.

#13
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Fara suparare, dar n-ai ce face cu banii. Sa dai 2400 lei pe un telefon mi se pare o tampenie. Daca maine il scapi in wc, te-ai f....t pe ei 2400 lei. Dar poate pentru tine suma asta e maruntis, asa ca ... ma scuzati.

#14
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
OnePlus 3T daca cauti cel mai bun raport pret/calitate/performante.   Digi in 4g merge super bine. In 3g e o gluma proasta...

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 danyel61, on 27 martie 2017 - 10:48, said:

Fara suparare, dar n-ai ce face cu banii. Sa dai 2400 lei pe un telefon mi se pare o tampenie. Daca maine il scapi in wc, te-ai f....t pe ei 2400 lei. Dar poate pentru tine suma asta e maruntis, asa ca ... ma scuzati.
Fara suparare, dar de ce esti ingrijorat ce face altul cu banii? Daca el are nevoie de un asemenea telefon, sau are suma asta disponibila si vrea sa-si ia un telefon scump (pentru unii) e fix problema lui. Nu il cumpara pe banii tai.
De asta merge tara asta cum merge, fiindca suntem interesati in primul rand de ce fac altii si cum le merge lor, nu ce ce facem noi insine si ce am putea face sa avansam (profesional, material, spiritual, etc.).

 miki07, on 27 martie 2017 - 10:39, said:

OPT3. Samsung e uneori bun la soft, dar e scump pentru ce oferă.
Fixed.
In general softul customizat de Samsung e ok, dar uneori o dau in bara cu cate-un update problematic (cel putin pentru unii). Plus mai au obiceiul sa taie din features (de exemplu optiuni pentru power saving si altele), si sunt cei mai rai cand e vorba de root (automat iti pierzi garantia).

Edited by Hider141, 27 March 2017 - 11:12.


#16
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005

 nick5roo, on 27 martie 2017 - 07:34, said:

Mâine dimineață la ora 2:00 se lansează oneplus 3 T midnight Black edition (are im componența și căști). Clar OP3T, în 5 zile vine acasă fără alte taxe vamale.
Sigur or sa aibă și căști? Sau dor cele care s-au vândut în magazinul din Franța au avut și căști, că nu am găsit acest amănunt pentru oferta care o să fie.

#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 miki07, on 27 martie 2017 - 10:39, said:

OPT3. Samsung e bun la soft, dar e scump pentru ce oferă.


Daca gaseste OP3T si S7 edge in preturi aproximativ asemanatoare, de ce ar alege ceva chinezesc ? Nu zic ca nu e bun, dar stiti ce greu il va vinde peste 1-2 ani ? O sa fie aproape imposibil sau cu o pierdere enorma.
Activez pe piata telefoanelor de anul trecut si majoritatea imi cer iphone si samsung. Un LG, SONY, HTC performante... chiar si la preturi foarte bune se vand extrem de greu. Pe cand un samsung oricat de prost ar fi are cerere uriasa.

#18
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 TruculMagic, on 27 martie 2017 - 11:56, said:

Daca gaseste OP3T si S7 edge in preturi aproximativ asemanatoare, de ce ar alege ceva chinezesc ?

Asta e o intrebare total aiurea mai ales ca Samsung e tot firma asiatica. Sa fim seriosi Posted Image)) Plus ca preturile nu-s asemanatoare OP3T e 20 de milioane.

Poate pe om nu-l intereseaza revanzarea si daca l-ar interesa OnePlus e deja un brand respectat ar gasi destui cumparatori.

Edited by Hitmaker, 27 March 2017 - 12:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate