Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Achizitie telefon 2400 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View PostTruculMagic, on 27 martie 2017 - 11:56, said:



Daca gaseste OP3T si S7 edge in preturi aproximativ asemanatoare, de ce ar alege ceva chinezesc ? Nu zic ca nu e bun, dar stiti ce greu il va vinde peste 1-2 ani ? O sa fie aproape imposibil sau cu o pierdere enorma.
Activez pe piata telefoanelor de anul trecut si majoritatea imi cer iphone si samsung. Un LG, SONY, HTC performante... chiar si la preturi foarte bune se vand extrem de greu. Pe cand un samsung oricat de prost ar fi are cerere uriasa.
1000 lei sunt diferențe puțin asemănătoare? LOL, știu că ești fanboy Samsung. Dar să facem o analogie. La apariția celor 2 telefoane preturile erau asa: OP3T 2000 lei, S7 edge 3500 lei, peste un an OP3T va avea același preț la revanzare, S7 edge 1900-2000 lei. Cam așa se devalorizează Samsung.

#20
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postnick5roo, on 27 martie 2017 - 12:14, said:

1000 lei sunt diferențe puțin asemănătoare? LOL, știu că ești fanboy Samsung. Dar să facem o analogie. La apariția celor 2 telefoane preturile erau asa: OP3T 2000 lei, S7 edge 3500 lei, peste un an OP3T va avea același preț la revanzare, S7 edge 1900-2000 lei. Cam așa se devalorizează Samsung.

Peste un an OP3T va fi 17-18 Samsung 19-20. Deci insignifiant.

#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostHitmaker, on 27 martie 2017 - 12:02, said:

Asta e o intrebare total aiurea mai ales ca Samsung e tot firma asiatica. Sa fim seriosi Posted Image)) Plus ca preturile nu-s asemanatoare OP3T e 20 de milioane.

Poate pe om nu-l intereseaza revanzarea si daca l-ar interesa OnePlus e deja un brand respectat ar gasi destui cumparatori.

Nu mai te da destept, citeste tot ce am scris, nu am zis ca OP3T e un telefon prost.

View Postnick5roo, on 27 martie 2017 - 12:14, said:

1000 lei sunt diferențe puțin asemănătoare? LOL, știu că ești fanboy Samsung. Dar să facem o analogie. La apariția celor 2 telefoane preturile erau asa: OP3T 2000 lei, S7 edge 3500 lei, peste un an OP3T va avea același preț la revanzare, S7 edge 1900-2000 lei. Cam așa se devalorizează Samsung.


La care revanzare ? Ia pune un OP3T pe olx la vanzare sa vezi cati sar sa-l cumpere si pune un s7 edge si in 30 minute l-ai dat. Sunt o gramada de S7 edge sigilate cu factura si garantie pe olx, okazii... trebuie doar sa cauti. Am zis preturi asemanatoare, adica vreo 2000-2400lei. Posted Image  Altul pentru care asemanator inseamna 3500lei.
Si e logic sa se devalorizeze, apar altele mai performante, apare S8, orice telefon se devalorizeaza in timp... nu stiu pe ce planeta traiti.

View PostHitmaker, on 27 martie 2017 - 12:57, said:


Peste un an OP3T va fi 17-18 Samsung 19-20. Deci insignifiant.

Vorbeam de revanzare dupa utilizare nu de cat o sa valoreze in magazin peste 20 ani...

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Tocmai că sunt proaste le pun repede în vânzare :D

#23
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View PostTruculMagic, on 27 martie 2017 - 16:25, said:


Nu mai te da destept, citeste tot ce am scris, nu am zis ca OP3T e un telefon prost.


Corect e nu te mai da, nu cum ai scris tu. Asta in primul rand.

View PostTruculMagic, on 27 martie 2017 - 16:25, said:


Vorbeam de revanzare dupa utilizare nu de cat o sa valoreze in magazin peste 20 ani...


Si eu vorbeam de revanzare tot dupa utilizare. Am prieten care are amanet si a vandut cu plasa OP3T-uri la preturi excelente pentru el. Multe le-a vandut chiar pe olx. Deci nu mai fura curent.

#24
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Clar oneplus 3t.

#25
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postnick5roo, on 27 martie 2017 - 16:27, said:

Tocmai că sunt proaste le pun repede în vânzare Posted Image

Nici ca gaseai un comentariu mai solid ca acesta. Unii cumpara telefoanele ieftin, au anumite surse... le vand sub pretul din magazin si castiga bine din ele.

View PostHitmaker, on 27 martie 2017 - 17:04, said:

Si eu vorbeam de revanzare tot dupa utilizare. Am prieten care are amanet si a vandut cu plasa OP3T-uri la preturi excelente pentru el. Multe le-a vandut chiar pe olx. Deci nu mai fura curent.

Da... e plin de OP3T la amanet, vin tiruri cu op3t saptamanal, iar pe olx nici nu mai stii ce sa alegi. Posted Image

#26
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Inainte de a face pe amuzantul era mai simplu sa dai un search. https://www.olx.ro/e...e/q-oneplus-3t/ Sunt 16 telefoane la vanzare pe olx.

#27
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
E normal sa fie asa, pentru că nu există un importator oficial și nu toți au cont de PayPal ca să-l comande direct.
Atenție însă să nu prindeți un model non eu.

#28
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postswtm, on 27 martie 2017 - 23:32, said:

E normal sa fie asa, pentru că nu există un importator oficial și nu toți au cont de PayPal ca să-l comande direct.
Atenție însă să nu prindeți un model non eu.
Nu e obligatoriu cont PayPal, se poate plăti și cu card bancar. Eu așa l-am luat. Cele nonEu se vând la toate magazinele din România, culmea vin pe canale neoficiale. Și cică mai vrei garanție în România.

#29
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
https://oneplus.net/...ivacy-and-legal
Scrie foarte clar, în română, ca toate plățile se fac prin paypall

#30
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postswtm, on 28 martie 2017 - 08:28, said:

https://oneplus.net/...ivacy-and-legal
Scrie foarte clar, în română, ca toate plățile se fac prin paypall
Adică eu vorbesc prostii, nu știu ce am cumpărat! Uite, am făcut o simulare să-ți demonstrez
Attached File  Screenshot_20170328-100312.png   37.89K   22 downloads

#31
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Nici eu cand l-am cumparat nu am folosit contul paypal. L-am cumparat direct cu cardul bancar.

#32
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Eu le-am luat tot cu card, dar prin intermediul paypal.

S-au simplificat mult condițiile de acces paypal pentru România.

#33
Sociopat1488

Sociopat1488

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 26.03.2017
Multumesc tuturor pentru raspunsuri. In cele din urma, am comandat OP3T, varianta de 64 gb. As fi luat acea editie limitata, daca avea si castile incluse, cum spunea cineva pe prima pagina, dar dat fiind faptul ca nu am putut gasi o sursa care sa confirme acest lucru, am preferat sa zic pas. Daca mai este cineva interesat pe aici sa comande si nu stie inca acest lucru, il sfatuiesc sa aleaga plata direct in euro, nu in lei, pentru ca este o diferenta de ~100 lei (nu stiu daca s a mai spus pe acest topic sau am citit eu pe altul).

#34
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View PostSociopat1488, on 28 martie 2017 - 11:39, said:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. In cele din urma, am comandat OP3T, varianta de 64 gb. As fi luat acea editie limitata, daca avea si castile incluse, cum spunea cineva pe prima pagina, dar dat fiind faptul ca nu am putut gasi o sursa care sa confirme acest lucru, am preferat sa zic pas. Daca mai este cineva interesat pe aici sa comande si nu stie inca acest lucru, il sfatuiesc sa aleaga plata direct in euro, nu in lei, pentru ca este o diferenta de ~100 lei (nu stiu daca s a mai spus pe acest topic sau am citit eu pe altul).
Să-l stăpânești sănătos și te așteptăm pe aria telefonului pentru discuții
https://forum.softpe...4#entry20914989

#35
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Ca sa nu mai deschid alt topic, am si eu o intrebare: se poate achizitona OP3T in rate prin card Raiffeisen (card de debit sau de cumparaturi, detin ambele)? A reusit cineva?

#36
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View PostSociopat1488, on 28 martie 2017 - 11:39, said:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. In cele din urma, am comandat OP3T, varianta de 64 gb. As fi luat acea editie limitata, daca avea si castile incluse, cum spunea cineva pe prima pagina, dar dat fiind faptul ca nu am putut gasi o sursa care sa confirme acest lucru, am preferat sa zic pas. Daca mai este cineva interesat pe aici sa comande si nu stie inca acest lucru, il sfatuiesc sa aleaga plata direct in euro, nu in lei, pentru ca este o diferenta de ~100 lei (nu stiu daca s a mai spus pe acest topic sau am citit eu pe altul).
Ai facut o alegere buna. Sa l stapanesti sanatos si sa ne spui primele impresii despre el dupa ce iti soseste.

Edited by testing1b, 28 March 2017 - 12:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate