Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

CUM ati dat spaga la medic ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Toti sunteti buni de reclamat la DNA, sa vina sa va ia :D

#20
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 cuLOGANULinveti, on 20 martie 2017 - 23:04, said:

Voi cum ati procedat ?
Cu stil :)

Vezi, de asta prefer clinici private, nu e nevoie de spaga iar serviciile sunt premium.
Platesti mult dar merita.

Edited by PantherOne, 20 March 2017 - 23:29.


#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 PantherOne, on 20 martie 2017 - 23:28, said:

Cu stil Posted Image

Vezi, de asta prefer clinici private, nu e nevoie de spaga iar serviciile sunt premium.
Platesti mult dar merita.
Dai un ban, da' macar esti sigur ca nu te infectezi Posted Image

#22
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
O fi instructor auto.

#23
cuLOGANULinveti

cuLOGANULinveti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.03.2017
ramanem la subiect daca se poate..

#24
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 cuLOGANULinveti, on 20 martie 2017 - 23:46, said:

ramanem la subiect daca se poate..
Ne spui pentru ce e "aptul" ala?

#25
cuLOGANULinveti

cuLOGANULinveti

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.03.2017
vrei sa fii si tu bolnav si sa nu poti munci ? imi trebuie la angajare sa plec d-aici..

#26
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 cuLOGANULinveti, on 20 martie 2017 - 23:51, said:

vrei sa fii si tu bolnav si sa nu poti munci ? imi trebuie la angajare sa plec d-aici..
Da mai multe detalii. Mai ales ca e si un medic pe aici. A postat putin mai sus.

Edited by baliosss, 20 March 2017 - 23:53.


#27
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
vrem sa fim o natie de corecti, scandam in strada "jos coruptia" si noi cerem sfaturi pe forum cum sa dam la medic spaga...
Asa n-o sa evoluam niciodata.
Nu dai, pur si simplu. Ti-a cerut, ti-a conditionat? Daca nu, nu dai. Daca da, fugi la alt medic. Trebuie si medicii dezvatati de naravuri de-astea, dar mai ales poporul, care baga in buzunar chiar daca nu e nevoie.

#28
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Destul de simplu .
- Ia doctore d-aci  epuroii astia sa ai de-o lenjerie faina lu Nutzi , Mitzi , si Pitzi . ( astea erau asistentele,  una mai nurlie ca alta,  si se stia ca dom doftor le mai  scarpina sub coada ) .Posted Image

#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Direct , din buzunar in buzunar . Aveam vreo 19-20 de ani . Ma batusem rau cu unii in Scheii Brasovului si mi-au rupt piramida nazala ( erau mai multi ). Am ajuns la Policlinica Marzescu  printr-o interventie . M-au internat ....si m-au lasat . Dupa doua zile mi se umflase capul de nu mai vedeam . Medicul ma vedea zilnic . A venit tatal meu in vizita si i-a dat gunoiului de medic 5000 lei ( era parca dupa revolutie ...destui bani,cam cat un salariu acum ). Medicul s-a uitat , a numarat dupa grosime si a sarit ca ars ...sariti ca moare omul , acum mi-l aduceti sa-l operez. Si m-a operat . A fost nasol , aveam o infectie masiva , nasul meu era de doua ori cat al lui Cita ( ma-sa vitrega a lui Tarzan  ) . I-am fi dat oricum ceva ca ajunsesem printr-o interventie si ne faceam de cacao dar nenorcitul ala nu m-a operat pana nu a vazut plicul .
Mama mea , prin 2000 ...cancer , internata la Fundeni . Am vandut doua masini ( de bani multi ) pentru interventia ei ....la stat .

Totusi , acum ( in prezent adica )  , am ceva probleme cu tatal meu si il mai plimb pe la medici. In afara de mediul de familie nici unul nu a vrut sa ia nimic.

Edited by JurasikMan, 21 March 2017 - 00:02.


#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 -same-, on 20 martie 2017 - 23:13, said:

Nu te-a intrebat nimeni.


ON: I-am pus discret in buzunarul halatului.

Putea sa-ti dea una peste mana, ca-l buzunaresti.

 AlexaLesby, on 20 martie 2017 - 23:16, said:

Chestia e ca trebuie sa fi natural, nu oricine poate da spaga. Eu recunosc ca nu pot. Am incercat odata si atat de penibil a iesit totul ca nu mai incerc in viata mea

Si eu la fel. Eu sint ca Spock, nu ma pricep la chestii din astea, trebuie sa fie deschis, pe fata si echivoc. :) Adica exact cum nu trebuie sa fie cand dai spaga sau mita. Odata m-a prins politia ca nu aveam permisul trecut pe noua adresa si mai ca nu m-a implorat sa-i dau spaga, putin il durea pe el adresa mea. Eu i-am spus ca nu am bani la mine (era imediat dupa revolutie, amenda se platea la politist) si sa-mi faca proces verbal. A dat din mana a lehamite si a plecat.

#31
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Singurul mod in care dau spaga e cu dna-ul dupa mine. Pana nu apasa aia pe "REC" nu vede nimeni nimic. Asa ca, data viitoare cand va baga cineva plicul in buzunar, ganditi-va de doua ori, poate dati peste mine.
Ar fi cazul sa scapam din rahatul in care ne scaldam de atatia ani, sa incercam sa ii convingem si pe altii ca spaga omoara si la propriu si la figurat. Chiar daca pare o solutie pentru o problema imediata, pe termen lung, efectele si pagubele sunt mult mai grave. Nici nu vreau sa ma gandesc ce patesc aia care chiar nu au de unde da ceva.

Edited by disturbed, 21 March 2017 - 00:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate