Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Politia de frontiera

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postericmario, on 20 martie 2017 - 21:18, said:

Mai faceam si noi pe "corectii" cu preoteasa din satul vecin pentru ca era tanara si frumoasa. Posted Image)))

ps. Abia acum am realizat ca OUG e din 2002, eu am fost militar in 2000-2001. Doamne ce batran sunt... Posted Image
Batrin pe dracu... Esti, cum i-a zis iliescu lu' ponta, cârlan. :P
Si eu, tot la graniceri am facut, in 95 (februarist). De acolo stiam ca n-aveau ce sa-mi faca daca nu opream...:D

Cu preoteasa, poate te-a blestemat popa sa uibesti ochioasele...Posted Image

#38
fan29

fan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.11.2014
Ordonanţă de Urgenţă nr. 104
ART. 27
În exercitarea atribuţiilor ce îi revin în zona de competenţă poliţistul de frontieră este investit cu
exerciţiul autorităţii publice şi are următoarele drepturi:
a) să legitimeze şi să stabilească identitatea persoanelor care încalcă dispoziţiile legale privind
frontiera de stat ori a căror prezenţă în zona de frontieră este suspectă şi să ia măsurile legale ce
se impun;
e) să efectueze controlul persoanelor şi al bagajelor, precum şi al autovehiculelor, mijloacelor de
transport feroviare, navelor sau aeronavelor, atunci când exista indicii temeinice ca săvârşirea
unei infracţiuni la regimul frontierei de stat este iminenta şi ca persoana sau bunurile căutate se
afla în zona controlată;
Sursa: https://www.politiad...-2001-6732.html
Politistul  de frontiera poate sa legitimeze si sa controleze doar in anumite conditii si nu "cand vrea muschii lui".
Daca nici organul care trebuie sa vegheze asupra respectarii legilor nurespecta legea ma intreb in ce tara traim!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate