Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Relatii cu clientii cel.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Nu m-am zgarcit, am ales la momentul respectiv cel mai bun pret/timp de livrare. Stiu sa schimb rom-ul, chiar l-am schimbat fara probleme. Nu sunt guru in materie de flashuit telefoane dar cu un simplu tutorial am reusit, si am reusit fara sa am bootloaderul deblocat. Inca astept deblocarea. Pe forumul oficial al miui mi s-au recomandat 2 tutorilale si ambele functioneaza pentru bootloader blocat.
Pentru cei interesati pot oferi linkurile pe privat.
Sa revin la subiect, si v-as ruga sa faceti la fel nu o sa dati in pareri despre cum imi folosesc eu banii sau alte resurse, atata timp cat au serviciu cu clientii ar trebui sa si raspunda. Basca faptul ca am si sunat in jur de ora 13 si nu mi-au raspuns. Am scris pe pagina lor problema intampinata si inca nu mi s-a publicat comentariul.
Voiam doar sa stiu daca pierd garantia. Observatiile celor care au avut cunostinta mai devreme cu serviciul lor prost nu ma ajuta, la fel de bine poti gasi comentarii pozitive/obiective/normale. E vorba de experienta personala si cat de vesel esti de obicei :). Comanda a fost facuta in decembrie, undeva de sarbatori iar telefonul a venit in 2 zile. La capitolul asta nu am nimic de reprosat.

#20
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,565
  • Înscris: 25.04.2007

 _Smiley_, on 10 martie 2017 - 07:12, said:


sunt o gramada de magazine care nu au problemele pe care le are magazinul ales de el. s-a zgarcit la cativa lei si a ales cea mai proasta solutie posibila.
emag-ul, de exemplu, sta bine la partea de post-vanzare (dar in general are preturile cele mai mari). pcgarage (acum cred ca-i cumparat de emag) si evomag sunt iarasi alternative bune.
Vezi tu Smiley, parerile sunt subiective. Tu poate ai patit-o cu Cel, eu am patit-o cu Evomag. Cu Emag am patit-o relativ, adica la defectarea unui hdd mi s-au restituit doar banii platiti efectiv fara sa mai pot beneficia de un voucer destul de consistent desi le-am spus ca doresc acelasi lucru, adica un hdd identic sau similar. S-au legat de faptul ca nu mai exista pe stoc modelul meu ci un model la care era diferita o litera din finalul denumirii, desi era tot un hdd de 2 T green. Dar cumpar in continuare de la Emag, bineinteles doar cand imi convine pretul. In rest cumpar cu toata increderea de la Cel deoarece in vreo 10 ani de cand i-am aflat n-am avut nici o problema in multele zeci de achizitii si in 3-4 cazuri de defectare in garantie. Nici eu nici prietenii mei care cumpara si ei de acolo.

Alucard, trebuia sa iei contact cu cei de la service prin mail, daca nu esti din Bucuresti ca sa mergi direct in showroom-ul lor de la Apaca. Eu in cele 3-4 cazuri m-am dus direct cu obiectul, fara sa vorbesc nimic cu ei in prealabil si mi s-a preluat produsul defect fara obiectii. E normal sa lamuresti problema cu personalul de service si nu cu un operator (sau bot daca o fi asa) care e axat mai mult pe vanzari.

#21
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Multumesc.
E ok, data viitoare asa o sa fac. Intre timp am incercat vreo 2 rom-uri pe el Posted Image unul oficial si unul custom. Ca sa ma satur de garantii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate