Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Dacia 1300 macheta 1:8 revista

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Voi ati montat deja caroseria pe sasiu sau le tineti separat pana vine momentul dedicat din revista?

#146
atudosebt

atudosebt

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.08.2019
Este cineva care a montat semnalizarea pe fata?  La mine cel de pe dreapta este inversat. Adica semnalizarea este pe interior si pozitia pe exterior.

#147
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
NU stiu voi dar eu unul l-am terminat si l-am montat... astept numerele alea supliment :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yBcQMbx1s6I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#148
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Felicitari,ti-a iesit bine si ai prezentat-o bine!

#149
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Urmeaza ARO 244?

#150
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
multumesc :)

sorin61: aro 240 e pe piata deja

#151
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Salutare!
Incerc sa termin si eu macheta dar nu pot fixa caroseria de sasiu, suruburile WM care ar trebui sa faca legatura pare ca nu prind. Gaurile par aliniate, nu exista distanta intre caroserie si sasiu dar totusi se invart in gol si nu prind. A mai patit cineva?
Multumesc!

#152
atudosebt

atudosebt

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.08.2019
F:\2018\2018_DACIAF:\2018\2018_DACIASi eu am terminat-o. Nu am avut probleme cu suruburile.

#153
nolf2

nolf2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 23.11.2005

 raduci, on 13 octombrie 2019 - 11:57, said:

Salutare!
Incerc sa termin si eu macheta dar nu pot fixa caroseria de sasiu, suruburile WM care ar trebui sa faca legatura pare ca nu prind. Gaurile par aliniate, nu exista distanta intre caroserie si sasiu dar totusi se invart in gol si nu prind. A mai patit cineva?
Multumesc!

Nu am avut probleme cu asamblarea, am avut probleme cu graba, vroiam sa o vad asamblata cit mai rapid, am facut greseli, m-am enervat, am renuntat la asamblare, m-am calmat, am luat-o de la inceput si am reusit.
Nu e foarte usor sa o asamblezi, ai nevoie de rabdare, imaginatie, o lumina puternica, o lupa, sa interpretezi instructiunile ambigue de asamblare din revista.
In final vei reusi.

#154
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006

 raduci, on 13 octombrie 2019 - 11:57, said:


Incerc sa termin si eu macheta dar nu pot fixa caroseria de sasiu
Nici eu nu am reusit sa pun caroseria pe sasiu,nu reusesc sa atasez pana la capat,pare ca e mai lunga,cand intra in fata ramane scurta in spate si invers,si mai e ceva,voi cum ati ascuns firele electrice in partea din spate si pe laterale? sau cele de la bord,sunt stufoase si ies in afara orice as face.

#155
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Eu le-am taiat, oricum nu voiam sa o aprind. Am sa incerc sa o desfac din nou de sasiu, si sa o asamblez inca odata. Nu am nici un spatiu adecvat si ar fi nevoie de inca o pereche de maini :-(

#156
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Am observat ca mai trebuie o persoana sa te ajute,caroseria fiind grea,e imposibil s-o manipulezi singur in timp ce aranjezi pozitia pe sasiu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate