Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 

Exista vrun bypass pentru sim scos, iphone4s!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016
Salutare, vreau sa va intreb daca stiti vrun bypass ptr iphone sa il pot configura fara sim inauntru ca cand trec de pasu cu wirless imi cere sim si scrie ”SIM Required” , Nu pot baga alt sim ca e codat pe AT&T si vreau sa aflu daca exista vrun bypass sa pot configura telefonu fara sim ..
(apropo, daca imi arata ca nu am sim adica daca am trecut de stap-ul cu wirless si nu mi-a cerut nici-un cont apple asta inseamna ca nu e codat icloud? sau dupa configurarea simului imi cere contul?, ca nu stiu daca e codat sau nu) Multumesc anticipat

#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Din cate imi aduc aminte, desi eu nu sunt cu iosu, dupa SIM iti cere cont. Asa era pe vreme ifon 4 si 4s pe ios anterior 8 sau 9. Daca am zis ceva gresit rog Profeshiunali Eipăl sa ma corecteze.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Daca e doar blocat pe o retea e foarte posibil sa fie absolut legal, sint extrem de multi useri care habar n-au cum e telefonul lor pina baga o alta cartela in el.

Pe de alta parte un SIM prepay de AT&T e literalmente gratis. De asemenea la anumite pachete AT&T facea decodare gratis, dar nu mai stiu exact conditiile.

#4
gheara009

gheara009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.08.2016

View PostHider141, on 06 martie 2017 - 19:50, said:

Cauta pe net, sunt zeci de site-uri pe care poti verifica daca e codat si daca e sau nu blocat in iCloud.

View Postf300, on 06 martie 2017 - 19:53, said:

Daca e doar blocat pe o retea e foarte posibil sa fie absolut legal, sint extrem de multi useri care habar n-au cum e telefonul lor pina baga o alta cartela in el.

Pe de alta parte un SIM prepay de AT&T e literalmente gratis. De asemenea la anumite pachete AT&T facea decodare gratis, dar nu mai stiu exact conditiile.
Da pai am cautat si la unele imi arata ca setarea aia de gasit telefu e ON si Icloud nush cum e clear sau cv de genu si nu prea am inteles nimic..

#5
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Postf300, on 06 martie 2017 - 19:53, said:

Daca e doar blocat pe o retea e foarte posibil sa fie absolut legal, sint extrem de multi useri care habar n-au cum e telefonul lor pina baga o alta cartela in el.

Pe de alta parte un SIM prepay de AT&T e literalmente gratis. De asemenea la anumite pachete AT&T facea decodare gratis, dar nu mai stiu exact conditiile.

Mai buna cu SIM-u AT&T ca sa il foloseasca drept tableta, dar daca chiar trebuie folosit ca telefon, asta se intreaba la un magazin AT&T. In perioada contractuala, dar cu dovada cumpararii si cu garantie este gratis. In afara de asta, e platita, cred ca 25 sau 50 usd. Si fara dovada de cumparare sau ceva de genul fix pix.

View Postgheara009, on 06 martie 2017 - 19:56, said:

Da pai am cautat si la unele imi arata ca setarea aia de gasit telefu e ON si Icloud nush cum e clear sau cv de genu si nu prea am inteles nimic..
iCloud clear nu e destul? Ce vrei sa scrie altceva? Adica nu are iCloud pe el. Vrei sa scrie mare si cu semne care arata inspre acele 5 litere? C L E A R.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate