Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Alcool in primele saptamani sarcina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#55
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
S-a masturbat perusul pe la pasarica ta ? Te-a lasat gravida =))
Nebunie..

Edited by diegodanny, 04 March 2017 - 00:03.


#56
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
OK.

In saptamana 4-5 de sarcina esti de fapt insarcinata in 1-2 saptamani. Mormolocul traieste pe cont propriu, placenta nu e inca formata.

Esti ok, nu te ingrijora.

Eu am facut niste bai fierbinti rau si am luat si aspirina si fii-miu e ok.

#57
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015

 afh, on 03 martie 2017 - 22:28, said:

În cel mai rău caz, tu şi copilul tău veţi muri la naştere (naşterea copilului tău, căruia tu îi dai naştere).
Ești o persoană deosebit de pragmatică/realistă la modul aproape absolut, nota +10   yes indeed Posted Image you are Posted Image Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5hzgS9s-tE8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 Xeniac, on 03 martie 2017 - 23:34, said:

Nu am baut vodka sau alte bauturi tari. Dar in perioada aia am baut des ba vin, ba bere, ba Campari. Cate doua, maxim trei pahare. Ce am baut cel mai mult a fost punch de sarbatori, un cocktail care are whiskey si cidru de mere sau suc de mere. Si am baut treptat. Il incalzeam la microunde. Am cumparat 2 sticle in perioada aia de 750 ml. Si nu am baut singura. Merg peste putin timp la alt doctor.
de drogat, te-ai drogat vreodată ( în special în ultimele 3 /4 luni Posted Image  desigur), ce spui despre acest aspect al vieții?
Ai baut des / frecvent / aproape zilnic Posted Image încă de la o vârstă fragedă?

xanax și alte prăpăstii de medicamente nu ai păpat/ nu papi (așa ... de kiki și de sanki ) ?

Edited by TheStarkestTruthMatters, 04 March 2017 - 04:50.


#58
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Daca cauti sfaturi despre subiecte sensibile, ai nimerit prost.
Multi copchii pe forum, mult analfabeti, multi distrusi, foarte putini normali, care, fie n-au raspuns, fie ti-au dat un sfat.
Vad ca o tot tineti cu troll.....atat de paranoici sunteti? Asa faceti si cand va opreste politia in trafic/pe strada? "du-te ba de aici ,ca esti troll"

Cat despre tine, vad ca esti neglijenta...
Daca medicul ti-a zis ca e ok, ar trebui sa-i asculti sfatul. Daca te indoiesti de medic, du-te la altul, dar nu cum ai zis tu "peste o saptamana" acum. e sambata, gasesti deschis. daca nu, mergi la spitalul de urgente. zi-le problema, fa teste, verifica. Nu te uita la bani. Ce bani dai acum pentru preventie o sa fie nimic comparativ cu ce ai putea da mai tarziu cand vei avea probleme cu-copilul (daca nu previi )
Nu-ti mai fa atat de multe griji. faci rau nu doar tie...

#59
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Nu vreau sa te sperii da' este cazul sa faci niste analize pentru copil cu niste ecografii deoarece ai risc mare ca acel copil sa-ti iasa bolnav... asa barem ai timp de avort. Exact in saptamanile in care se dezvolta fetusul atunci ai baut alcool si ai luat medicamente. Cine nu-si face analize merge doar pe riscul ca acel copil sa iasa cu handicap fizic sau mental (care se vede mai tarziu cand nu se incadreaza in societate)

Edited by arbuneaionut, 04 March 2017 - 08:15.


#60
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

Quote

Asa faceti si cand va opreste politia in trafic/pe strada? "du-te ba de aici ,ca esti troll"
Promit ca incerc cu prima ocazie Posted Image  Posted ImagePosted Image
Daca initiatoarea nu trolleaza  Trebuie sa nu se mai ingrijoreze atata STRESUL ASTA FACE MULT MAI RAU DECAT 2-3 PAHARELE (daca sunt paharele nu halbe)....
Cred ca e un fel de ipohondrie , am patit-o si eu cu nevasta-mea ...
A facut o radiografie si la cateva zile a aflat ca e impuiata
Cu toate analizele bune si toate radiografiil ecografiile facute ea avea problema ei in cap cum ca bebe nu e bine , asa ca sa ajuns ... stiti voi unde

Deci graviduta noastra, daca nu esti troll , CONSULTA UN MEDIC , FA ECOGRAFII-le care trebuiesc facute  si nu te mai stresa Posted Image

#61
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
La mine in oras in fiecare toamana de multi ani e un festival al berii. Imi aduc aminte de o stire de ceva ani in care a fost publicata statistica numarului de nasteri si se constatase ca un numar mare de copii se nasc cam la 9 luni de la acel festival al berii. Nu e gluma!

#62
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

 Xeniac, on 03 martie 2017 - 22:09, said:

Va rog sa ma ajutati sa inteleg cat timp se hraneste fetusul independent de mama. Am baut alcool in saptamana 4,5 si 6 de sarcina timp in care am petrecut Craciunul si Revelionul alaturi de prieteni si familie. Dupa Revelion cand am aflat am fost in stare de soc. Intre Craciun si Revelion am mai luat si niste pastile pt raceala, in special Paracetamol. Nu am liniste de atunci. M am imbolnavit de grija cand am citit o groaza de articole pe internet despre faptul ca bebe e cel mai sensibil in primul trimestru, cand sistemul lui nervos e in plina dezvoltare. Nu am somn si ma simt f vinovata. Doctorul e nepasator si zice sa uit. Cum sa uit?! Voi ce stiti? Ati auzit sau avut experiente similare?


Cat de greu era sa te abtii sa nu consumi alcool ?
Trebuia sa te gandesti la asta, inainte sa torni in tine.

#63
wallentin

wallentin

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.03.2017

 Xeniac, on 03 martie 2017 - 22:37, said:

Da, sunt casatorita. Am ap. 30 de ani. Si sunt vinovata. Imi pare f rau. Iau vitamine, mananc sanatos. De atunci merg la doctor, la ecografii regulat.
Fa-ti o clisma cu ceai de musetel.
Nu trebuie sa-ti faci grija, poporul nostru este ocrotit de Bacchus.

#64
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 cris_ncs, on 04 martie 2017 - 10:33, said:



Cat de greu era sa te abtii sa nu consumi alcool ?
Trebuia sa te gandesti la asta, inainte sa torni in tine.

Deci dupa logica asta, femeia nu ar trebui sa bea decat cand menstrueaza. Sau?

 arbuneaionut, on 04 martie 2017 - 08:05, said:

Nu vreau sa te sperii da' este cazul sa faci niste analize pentru copil cu niste ecografii deoarece ai risc mare ca acel copil sa-ti iasa bolnav... asa barem ai timp de avort. Exact in saptamanile in care se dezvolta fetusul atunci ai baut alcool si ai luat medicamente. Cine nu-si face analize merge doar pe riscul ca acel copil sa iasa cu handicap fizic sau mental (care se vede mai tarziu cand nu se incadreaza in societate)

Esti doctor sau ai nascut macar o data?

#65
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Alcoolul este cumva vreun aliment de baza si nu stiam eu ?


#66
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 cris_ncs, on 05 martie 2017 - 00:38, said:

Alcoolul este cumva vreun aliment de baza si nu stiam eu ?

Nu poti sa iti traiesti viata spaland pepenii cu detergent.

Adica nu merge sa te comporti in fiecare zi de parca ai fi insarcinata.

#67
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Pfff, apropo de logica !
Nu mi-ai raspuns, nu poti trai fara sa consumi alcool sau cum ?


#68
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 cris_ncs, on 05 martie 2017 - 00:42, said:

Pfff, apropo de logica !
Nu mi-ai raspuns, nu poti trai fara sa consumi alcool sau cum ?

Poti trai fara multe lucruri.

#69
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Ok, de acord cu tine.
Numai ca initiatoarea nu a consumat putin alcool, ci a cam turnat cu galeata, altfel nu si-ar face atatea griji...


#70
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Va plac telenovelele? initiatoarea e defapt un barbat, troll, a deschis si topicul cu perusul. Treceti peste.

#71
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Pana la urma, s-a intors sau nu perusu' ?

#72
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Se inchide, prea multe discutii inutile.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate