Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Alcool in primele saptamani sarcina

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#37
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:47, said:

Imi pare foarte rau.

Si ce rahat rezolvi daca iti pare rau? Ia-te de te aduna, ai impresia ca stresul si depresia face mai bine fatului?

#38
Xeniac

Xeniac

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2017
Sotul meu imi zice sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic. Ca nu am baut mult. Doctorul mi-a zis sa uit. Familia imi zice sa stau linistita ca nu am baut mult. Nu se intampla nimic de la cateva pahare de vin. Dar eu nu ma simt bine cu gandul asta. Peste o saptamana o sa consult un alt medic.

#39
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
starea de stres si nesomnul posibil sa-i faca si mai mult rau acum, asa ca keep calm and relax.

#40
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:32, said:

Nu mi-am dat seama ca sunt insarcinata. Am banuit o intarziere dar vazand ceva semne de menstruatie am asteptat. Stiu ca nu se pupa sarcina cu bautura. Nu beau de obicei. Apoi dupa cum am spus a fost Craciunul, revelionul si am baut ba vin fiert, ba bere, un apertiv la masa. Ba doua pahare de sampanie si unul de bere. Am petrecut cu neamurile ca tot romanul Posted Image . Agonizez acum. Pastile am luat Paracetamol, Brohexin, Strepsils si niste Dulcolax. Cam o saptamana. Imi pare foarte rau. Posted Image
Uite care-i treaba , cel mai mare rau care il poti face sarcinii este  . . .  sa te ingrijorezi . Daca doresti sa pastrezi sarcina de acum incolo trebuie sa fii o mamica foarte fericita . Starea de bucurie va estompa orice alt efect negativ . Iar dupa nastere sa fii la fel cu tine si cu copilasul , adica bucuroasa , fericita . Sa nu lasi nimic sa te intristeze vreodata .

Esti binecuvintata cu un sufletel ce il vei apara cu inima (constinta) ta  Posted Image

Edited by pacopaco1967, 03 March 2017 - 23:03.


#41
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:59, said:

Sotul meu imi zice sa stau linistita ca nu s-a intamplat nimic. Ca nu am baut mult. Doctorul mi-a zis sa uit. Familia imi zice sa stau linistita ca nu am baut mult. Nu se intampla nimic de la cateva pahare de vin. Dar eu nu ma simt bine cu gandul asta. Peste o saptamana o sa consult un alt medic.
Toata lumea zice ca e Ok, doar tu .....bati campii.

#42
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Tot aia care si-a alungat papagalul era mai tare ! Pacat ca sa sters topicul ala ....

#43
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Postmihaiduban, on 03 martie 2017 - 23:07, said:

Tot aia care si-a alungat papagalul era mai tare ! Pacat ca sa sters topicul ala ....
Este acelasi,  nu e femeie!

#44
Xeniac

Xeniac

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2017
Da, Pasilla. Dar sunt pentru prima oara mama si sunt plecata si in strainatate. Cei de aici sunt reci si nu am cu cine sa ma consult. Peste ceva timp ajung acasa in Ro la un alt doctor. Inainte de asta am avut o sarcina care a esuat la implantare. Chiar urma sa imi fac niste analize. Sa vad ce se intampla, daca nu cumva am niste probleme. O asa numita sarcina fara embrion a fost inainte.

#45
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:47, said:

Apoi am vazut pete ca de menstruatie si am banuit ca e doar o intarziere.

View Postpetre69, on 03 martie 2017 - 22:52, said:

baga poza si lasa vrajeala
:w00t:

#46
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 23:10, said:

O asa numita sarcina fara embrion a fost inainte.
Sunt eu mai tembel asa si vreau sa imi explicati va rog, ce e aia (sarcina fara embrion) ?

#47
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
acum 1 ande Ramona Dinescusarcina-fara-embrion-totul-despre-mame
Distribuie:FacebookTwitterGoogle +
Sarcina fără embrion sau sarcina cu ou clar este o anomalie genetică ce are ca rezultat oprirea în evoluție a unei sarcinii
Prima mea încercare de a rămâne însărcinată s-a sfârșit cu niște emoții minunate ce au fost curmate brusc, după o vizită la cabinetul ginecologului. Așteptam să aud bătăile inimii bebelușului, iar în locul lor am auzit diagnosticul: sarcină oprită în evoluție, deoarece este sarcină fără embrion. Am simțit că-mi fuge pământul de sub picioare, că mi se încețoșază privirea din cauza lacrimilor care șiroiau călduțe pe obraji. Mă blocasem întrebând: „Adică, nu mai sunt însărcinată?” Era un șoc foarte mare pentru că, deși știam o mulțime de lucruri despre sarcină, nu mi-am pus niciodată problema că se poate opri în evoluție. Credeam că, dacă am rămas însărcinată, tot ce trebuie să fac este să am grijă de mine și să aștept momentul nașterii. Ei bine, ulterior am aflat că o parte dintre sarcini se opresc în evoluție, multe dintre ele de dinainte de a ne da seama că suntem însărcinate. Și un procent semnificativ dintre acestea sunt sarcini cu ou clar.
Ce înseamnă sarcina fără embrion?
Pentru a afla cât mai multe detalii am stat de vorbă cu Dr. Ruxandra Dumitrescu medic primar obstetrică-ginecologie și am aflat că sarcina fără embrion este o anomalie ce se produce exclusiv din cauze genetice și apare atunci când ovulul fecundat formează placenta și membrana, fără însă a avea un embrion înauntru. Testul de sarcină este pozitiv deoarece placenta secretă hormonul HCG, menstruația întârzie și pot apărea simptome ale sarcinii precum amețeli, stări de oboseală, grețuri sau întărirea sânilor. Imediat ce organismul sesizează că sarcina este fără embrion, nu se mai secretă hormonii specifici gravidității și se oprește în evoluție. Această anomalie poate fi asimptomatică sau se poate manifesta prin identificarea câtorva pete maronii pe slip sau a unor crampe abdominale ușoare. Diagnosticul final se pune abia la monitorizarea ecografică unde se va vedea sacul embrionar gol, fără embrion.

sursa ........de pe goagle

Edited by mihaiduban, 03 March 2017 - 23:23.


#48
Xeniac

Xeniac

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2017
Din fecundare a rezoltat doar sacul gestational, cel in care trebuia sa se formeze embrionul. La ecografie nu a aparut nici o forma de viata iar sacul nu s-a eliminat printr o menstruatie sau printr un avort spontan. Si...restul e istorie. A fost f traumatizant. Mai ales ca mi a fost foarte rau atunci.

#49
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:09, said:

Va rog sa ma ajutati sa inteleg cat timp se hraneste fetusul independent de mama. Am baut alcool in saptamana 4,5 si 6 de sarcina timp in care am petrecut Craciunul si Revelionul alaturi de prieteni si familie.
...degeaba spui in saptamana 4,5,6  depinde si de cantitate, daca ai baut zilnic sau o data pe saptamana, daca a fost sampanie sau vodca etc
Nu te obliga nimeni sa ne spui aceste detalii insa nu te astepta sa primesti un raspuns cum trebuie.
Eu zic sa citesti articolul de aici(e ceva asemanator) daca vrei un raspuns mai bun
Shahara ti-a spus solutia !

View PostShahara, on 03 martie 2017 - 22:23, said:

Gaseste-ti un alt doctor...

Edited by stlk, 03 March 2017 - 23:27.


#50
Xeniac

Xeniac

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2017
Nu am baut vodka sau alte bauturi tari. Dar in perioada aia am baut des ba vin, ba bere, ba Campari. Cate doua, maxim trei pahare. Ce am baut cel mai mult a fost punch de sarbatori, un cocktail care are whiskey si cidru de mere sau suc de mere. Si am baut treptat. Il incalzeam la microunde. Am cumparat 2 sticle in perioada aia de 750 ml. Si nu am baut singura.

Merg peste putin timp la alt doctor.

#51
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Văd că știi destule despre drinkii!
Poate ar trebui să-ți extinzi cunoștințele în direcția sarcinilor.

#52
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016

View Postdiegodanny, on 03 martie 2017 - 22:26, said:

Si cum ziceai ca se masturba perusul pe mana ta ?
Ce??
Ce perus ba fratilorPosted Image

#53
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Va trolleaza asta de va rupe.
Ma intreb daca voi ii urmati jocul sau chiar ati pus botu'. Posted Image

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:47, said:

Apoi au urmat Craciunul si Revelionul si am invitat familia si prietenii la mine. Am petrecut impreuna.

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 22:59, said:

Peste o saptamana o sa consult un alt medic.

View PostXeniac, on 03 martie 2017 - 23:10, said:

Dar sunt pentru prima oara mama si sunt plecata si in strainatate. Cei de aici sunt reci si nu am cu cine sa ma consult. Peste ceva timp ajung acasa in Ro la un alt doctor.

Edited by baliosss, 03 March 2017 - 23:46.


#54
Xeniac

Xeniac

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.03.2017
Nu stiu multe despre bautura dar credeti-ma ca de frica si de cat m-a macinat constiinta mi-am adus aminte tot. Fiecare amanunt.

Oameni buni nu mi as permite sa imi bat joc de timpul vostru. Sunt programata aici in aprilie la organ screening, un fel de morfologie de trimestrul 2 in care o sa i analizeze organele si starea generala. Dar pt ca sunt ingrijorata si urmeaza sa vin acasa in Ro mi am mai facut o programare acasa la o clinica privata. Doctorul meu de aici spune sa stau linistita si in privinta pastilelor de raceala si de alcoolul pe care l am baut sa uit si sa nu mai beau. Sa iau vitamine si sa stau linistita. Dar nu pot!

Oameni buni nu mi as permite sa imi bat joc de timpul vostru. Sunt programata aici in aprilie la organ screening, un fel de morfologie de trimestrul 2 in care o sa i analizeze organele si starea generala. Dar pt ca sunt ingrijorata si urmeaza sa vin acasa in Ro mi am mai facut o programare acasa la o clinica privata. Doctorul meu de aici spune sa stau linistita si in privinta pastilelor de raceala si de alcoolul pe care l am baut sa uit si sa nu mai beau. Sa iau vitamine si sa stau linistita. Dar nu pot!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate