Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

ATV facut acasa

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Bun link-ul . Multumesc mult . Acum il studiez .

#20
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Felicitari pentru straduinta.Uite pe cineva care nu pierde timpul pe Facebook.Posted Image Bravo! Posted Image

#21
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Motorul pare prea mic pentru ce construiesti tu.
Daca nu faci niste calcule, incearca sa te inspiri de la alte atv-uri. Bafta!

#22
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 06.08.2015
nu te supara pe mine ,dar ala numai atv nu este.nu stiu ce curaj ai sa te urci pe el sa mergi si la munca de pamant.Daca  Doamne Fereste ai sudat prost si are un por si se rupe ceva cand esti pe el ce faci ?te mai si ranesti .viteza clar nu o sa aiba ,macar putere .

#23
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Succes cu el, Sper ca o sa il inchiriezi cand e gata sa dau si eu o tura :D

#24
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Mai bine dai 1000€ pe  AȘA CEVA  și apoi îl modifici și adaptezi pentru cerințele tale,pentru că ceea ce vrei să construiești tu cu un motor de numai 10CP să fie bun la toate, nu cred că o să te mulțumească până la urmă !

#25
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View Postgogosaru100, on 04 martie 2017 - 09:39, said:

nu te supara pe mine ,dar ala numai atv nu este.nu stiu ce curaj ai sa te urci pe el sa mergi si la munca de pamant.Daca  Doamne Fereste ai sudat prost si are un por si se rupe ceva cand esti pe el ce faci ?te mai si ranesti .viteza clar nu o sa aiba ,macar putere .
Nu ma supar , ca nu am motiv , si asa cum am scris in primul post , inca nu are ce arata , dar vedem la urma . Despre sudura .....nu-mi fac nici o grija , inca nu am suduri rupte . Estimativ asa , viteza cred ca va fi undeva itre 15-25 kmora .

View Postlogy, on 04 martie 2017 - 09:43, said:

Succes cu el, Sper ca o sa il inchiriezi cand e gata sa dau si eu o tura Posted Image
Cam pe saptamana viitoare , sper sa-i pot face o proba , si daca vrei te astept la mine , si dai cate ture vrei tu . :D

View PostViorelsolar, on 04 martie 2017 - 09:50, said:

Mai bine dai 1000€ pe  AȘA CEVA  și apoi îl modifici și adaptezi pentru cerințele tale,pentru că ceea ce vrei să construiești tu cu un motor de numai 10CP să fie bun la toate, nu cred că o să te mulțumească până la urmă !
Ai si tu dreptate , dar nu putem fi toti la fel , sa ne placa aceleasi lucruri , plus de asta , eu la mecanica auto sunt bata , deci ma feresc cat pot de motoare auto .
Cu 10 cp , ara sigur cu o brazda , invarte o freza la priza de putere , taraie o semanatoare pe 4 sectii , duce o remorcuta . Am la tractorasul facut anul trecut motor de 5,5 cp , ma sperii si eu ce putere dezvolta .

#26
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salutare ! Azi nu am  facut mare branza la proiectul meu pentru ca aici ploua si eu nu am loc in atelier , e foarte stramt .
Totusi ceva am mosmondit pana ma luat frigu' si am sters-o in casa .
Am montat robinetul la rezervorul de benzina . In foto vedeti si butucii din fata , sau care vor veni pe fata . O zi buna va urez tuturor.

Attached Files



#27
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
Toata stima.
Trebuie sa poti mai mult , la imbinarile de pe traseul benzinei , mai ales ca-s deasupra motorului .Mai trebuie un filtru (poate chiar ca si sorb).
Mi-ai adus aminte de o carte "CARTUL..." , editata pe vremea lui Ceausescu , pe care o am .O sa-ti scanez cate ceva constructiv si asta mai ales pentru sistemul de directie.

#28
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View PostProfiBv, on 05 martie 2017 - 02:07, said:

Toata stima.
Trebuie sa poti mai mult , la imbinarile de pe traseul benzinei , mai ales ca-s deasupra motorului .Mai trebuie un filtru (poate chiar ca si sorb).
Mi-ai adus aminte de o carte "CARTUL..." , editata pe vremea lui Ceausescu , pe care o am .O sa-ti scanez cate ceva constructiv si asta mai ales pentru sistemul de directie.
Furtunul pentru alimentare , va fi trecut prin alt tub mai gros , pentru protectie . Filtru , are , chestia aia alba care intra in rezervor . Sorb , nu prea as vrea , ca e posibil sa se infunde . Daca mai ajuta cu ceva foto , as ramane dator . Multumesc .

#29
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Daca a stat ploaia , eu am mai miscat ceva la atv-ul meu . Incepe sa arate a ceva , dar mai este mult ..... mult , pana la final .

Attached Files



#30
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Munca mea de azi , vedeti in foto . Nu toata ziua , 3 ore , dupa serviciu . Daca aveti ceva ideii sau critici , le primesc cu mare placere .
Ghidonul , este asa cu cablurile balalau pentru ca e pus doar de proba , o sa-l desfac si ramane doar manerul de acceleratie .

Attached Files



#31
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Pai de ce dai carenajul jos ca o sa arate ca cu.. după aia.
Frana unde o sa faci?

Edited by ddaannii, 06 March 2017 - 20:38.


#32
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Ma refeream la cabluri . Plasticele or sa ramana . :D

#33
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
Cu riscul de a fi deja  tarziu  , eu atasez ce am promis .
Multumirile si tot respectul autorilor carti , Constantin Gradinaru , Dan Vaiteanu si edituri Sport Turism 1982

Attached Files



#34
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
Si  pentru a va provoca sa cautati cartea in anticariate , mai atasez cateva scanari . A se vedea , in desen , levierul de comanda al directiei .Simplu si realizabil in garaj .
Ma oftic pe faptul ca stau la etajul 10 si nu am curte .
Sa te bucuri de lucrul in garaj si-n fata lui !

Attached Files



#35
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
Ca si ideie...model 2.
Am vazut ca folosesti doar profil rectangular(de Iasi Posted Image ) si m-am gandit ca poate gasesti in curte si teava pe care trebuie sa-o indoi . La corpul nr.1 din desenul alaturat ...poti folosi o fulie.
Te descurci tu , ca si pana aici !

" Bafta si mi de ture ! "

Attached Files



#36
ProfiBv

ProfiBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 15.10.2009
Poti sa te superi dar sudura de aici nu-mi place . Trebuie siguranta la sistemul de directie .
Matale faci cum vrei...eu ti-am spus.Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate