Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Cum aflu la ce medic de familie sunt inscris?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
fusionneur, pacientii medicului tau din provincie au fost repartizati/preluati de alti medici de familie. roaga-ti parintii sau un prieten din provincie sa mearga la cabinetul unde lucra d-na doctor, sa intrebe asistentele, ele stiu cam tot ce misca.
noi (eu si sotul) ne-am trezit repartizati la un medic de familie oarecare, dupa ce medicul nostru a emigrat in franta. cum nu mai trecusem cu lunile pe la cabinet, pentru ca nu aveam motive, am aflat abia cand sotul meu a avut nevoie de o adeverinta pentru angajare. iar informatia despre medicul la care am fost repartizati i-a fost data de una dintre asistentele care lucrau la acel cabinet.

#20
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View PostqawHaq1, on 28 februarie 2017 - 15:11, said:

Pai daca tu nu stii, inseamna ca nu esti inscris la niciunul. Mergi la un medic de familie (de preferinta la cel mai apropiat) si incepi sa te inscrii... Spun incepi, pentru ca e cale luuuuunga...Posted Image


Nu e nicio cale lunga. Are nevoie de card de sanatate, buletin si adeverinta de salariat. Intra la cel mai apropiat medic de familie si se inscrie. Dureaza un minut. Trebuie doar ca medicul acela sa accepte pacienti noi.

#21
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Nu te poti inscrie la orice medic, pentru ca nu toti sunt competenti si empatici. Iar cei buni, putini la numar, au deja listele pline.

#22
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Eu nu am nici cardul activat.
Nu cred că e așa simplu.

#23
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Cardul il activezi tot la medic, oricare ar fi el... E chiar asa de simplu, iti gasesti un doctor bun de familie, te duci la el(cu card, buletin, adeverinta de salariat), iti activeaza cardul, iti schimbi pinul cardului si te inscrie in evidentele lui.
Eu mi-am schimbat ultima data medicul in urma cu cateva luni si am avut nevoie de exact ce am spus mai sus, card, buletin si adeverinta de salariat.

#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Și dacă nu lucrez, ce aduc?
Asigurarea medicală e expirată de vreo 4 ani.

#25
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostKyKyKyKy, on 01 martie 2017 - 13:35, said:

Și dacă nu lucrez, ce aduc?
Asigurarea medicală e expirată de vreo 4 ani.

atunci iti platesti singur contributia la asigurarile de sanatate si devii asigurat.
http://www.avocatnet...ciun-venit.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate