Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Sony Xperia XZs si Xperia XZ Premium - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#91
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 07.12.2004
E luat de la vreun operator din Romania?
Mie mi se pare ca se aude incet cand sunt pe youtube, dar foarte tare in jocuri. Cred ca trebuie sa umble la setari, as prefera sa fie invers :)

#92
flxxx

flxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 23.10.2010
si eu am primit update-ul.....probabil de securitate si stabilitate.eu nu am probleme cu sunetul... se aude tare... clar....deocamdata nu are nicio problema

#93
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.06.2014

View Posthayabusa, on 24 august 2017 - 15:34, said:

E luat de la vreun operator din Romania?
Mie mi se pare ca se aude incet cand sunt pe youtube, dar foarte tare in jocuri. Cred ca trebuie sa umble la setari, as prefera sa fie invers Posted Image
Este achizitionat din Altex Unirii , telefonul fiind importat din Ungaria , garantia si cartile fiind in ungureste la fel si sigiliu de pe cutie. Acum sper sa nu mai am proble cu telefonul cum am avut cu Z3C achizitionat de la Sony Center si care mi-a fost distrus de service-ul germanos.
in legatura cu sunetul boxele se aud foarte incet , pana si Z3C se aude mai tare in orice , muzica, jocuri tv online, nextfix. Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/niQt64OHIl4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Unbox facut la munca , filmat cu honor 8

Edited by parazitu1991, 24 August 2017 - 18:06.


#94
sidsilviu

sidsilviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.02.2007
Am tot citit de problema pozelor distorsionate! Cat este de grav? Dintre posesorii de xz premium, ce puteti sa-mi spuneti. Am un z2 care este bine mersi si acuma si am fost determinat sa-mi iau xz premium, dar dupa ce am citit atatea forumuri pe care scria de problema pozelor distorsionate si problema cu wifi-ul, am devenit nesigur pe mine.

#95
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ia-ți altceva mai bine, din pacate camera este sub concurenta din cauza post procesării agresive și a lipsei OIS, chestia cu deformarea este un bonus pe lângă cele de mai sus.

#96
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Ai testat-o? E chiar reusita!

#97
cristi_95

cristi_95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 08.01.2013
Are un prieten xz premium, eu n-am văzut vreo distorsiune în poze,într-adevăr problema există și se pare ca e de natură hardware (distanța între lentilă și senzor este prea mică) nu știu în ce măsură un update software poate diminua distorsiunile. Display-ul e foarte bun (culori vii, contrast bun, la luminozitate se putea puțin mai bine, dar e ok chiar și în soare).
Pe partea de software e ireproșabil, n-am văzut lag,freeze.Design-ul e subiectiv,unora le place, altora nu, mie nu îmi plac telefoanele rotunjite (gen Samshit).Are marginile rotunjite, se ține bine în mână (mult mai bine ca Z2).Îl poți da retur dacă nu ești mulțumit și iei altceva, orice dar fără Samshit.  :lol:

#98
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postt-balt, on 08 septembrie 2017 - 20:31, said:

Ai testat-o? E chiar reusita!
Am văzut reviewuri în care mentionau aceste lucruri si am experienta cu Z urile până la z5 compact ultimul Sony care l-am deținut până acum 2 zile. Din pacate pt Sony am gasit la concurență ceea ce ma satisface pe partea de camera dar nu numai.  As reveni cu placere la brandul lor când o să aibe camere competitive , chiar am vrut un XZ1 acum dar prețul si reviewuri celor care stiu cum sta treaba m-au descurajat.  Vedem la anul ce camere mai scot, până atunci s7 edge culmea cu senzor sony imx260 mult mai bine optimizat si implementat :)

#99
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Contează foarte mult optimizarea software  a senzorului. Testat pe doua telefoane diferite dar același senzor foto. Cum se prezintă xz premium versus lg g6 din punctul de vedere al fotografiilor (camerei)

#100
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Attached File  DSC_0023.JPG   275.19K   60 downloads

Poza noaptea cu xzp. Daca e nevoie pot sa fac un vs z5c si iphone SE( camera de pe 6s si 7de 12mp).

#101
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Faina poza

#102
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Pune și cu restul de mobile. M-ar interesa cu z5c în special.

#103
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Este pe mod Auto sau ai facut ceva setări, iso expunere etc...

#104
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Pe Auto, e facuta de colegul meu. Cand se intoarce la birou am sa fac poze cu toate 3.

#105
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Așteptăm cu interes pozele

#106
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postsidsilviu, on 08 septembrie 2017 - 15:59, said:

Am tot citit de problema pozelor distorsionate! Cat este de grav? Dintre posesorii de xz premium, ce puteti sa-mi spuneti. Am un z2 care este bine mersi si acuma si am fost determinat sa-mi iau xz premium, dar dupa ce am citit atatea forumuri pe care scria de problema pozelor distorsionate si problema cu wifi-ul, am devenit nesigur pe mine.
Nu am avut ce face cu câteva zile în urmă și am făcut poze cu XZ și S7. Am luat același cadru iar în coltul stânga jos era o ⚽. Pe ambele telefoane mingea era ovală în poze.

#107
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015
Uitați ceva dragut

Attached Files



#108
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Iphone
Attached File  Iphone SE.JPG   288.21K   44 downloads
XZP
Attached File  XZP.JPG   277.37K   44 downloads
Z5C
Attached File  z5c.JPG   267.08K   42 downloads

aici vad ca sunt downscaled mult pozele.

In realitate la iphone are 2.7mb poza
la xzp are 7.38 mb
la z5c are 4.78 mb

Alte poze:
Iphone: Attached File  IMG_1863.JPG   60.58K   42 downloads - aici a focalizat la baza iphone-ulAttached File  IMG_1868.JPG   478.19K   38 downloads - am setat sa focalizeze pe mijlocul cladirii
z5c: Attached File  DSC_2148.JPG   66.89K   37 downloads - aici sony a focalizat pe varf Attached File  DSC_2157.JPG   351.64K   36 downloads am setat sa focalizeze pe mijlocul cladirii
XZP: Attached File  DSC_0040.JPG   62.01K   40 downloads - tot pe varf focalizat parca Attached File  DSC_0046.JPG   424.16K   37 downloads am setat sa focalizeze pe mijlocul cladirii

cele de jos is doar z5c si xzp (primele 2 z5c, ultimele 2 xzp)

La culori iphone-ul e mult prea luminos, xzp e prea inchis si putin galbui la verde, z5c e cel mai aproape de realitate desi putin mai inchis. La culori z5c e cel mai corect!

Eu am penultimul update la telefon, nu am trecut la 7.1.1 la z5. XZP e la prima varianta de soft, iphone e la ultima varianta de soft. la XZP se va imbunatati clar, la iphone e deja, la z5c nu prea cred ca se va mai face mare lucru, doar sa puna varianta de pe xa1 care am inteles ca e foarte buna!

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate