Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sony Xperia XZs si Xperia XZ Premium - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#55
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostRazvanK, on 07 iulie 2017 - 16:02, said:

Salut,

   A primit cineva codul de deblocare din reteaua Vodafone? Am vorbit si inca nu il au in sistem si cica ar dura cateva zile. Daca ma poate ajuta cineva care l-a decodat deja, ar fi perfect.

Multumesc.
Am decodat un xz de la ei. Am stat cam 2 săptămâni după cod pentru că nu -l aveau de la Sony. Întra pe e-mail voda și fa o solicitare pentru cod. Ar trebui sa primești codul în câteva ore. Eu asa am făcut.

#56
RazvanK

RazvanK

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2017
Acelasi raspuns mi l-au dat si mie ca nu au codurile si le cer de la Sony si poate dura si 2 sapt. Thanks

#57
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
stie cineva de unde cumpar un xperia xzs...cel premium mi se pare maree.dar nu de la quiqmobile, de la ei nu vreau.Daca stiti , sau aveti idee, vreau unul sigilat.Scuze.Merci mult

#58
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014
Sunt oferte si pe OLX, cu garantie, sigilate, la prețuri rezonabile. Dacă vrei sa cumperi din magazin, îți recomand varianta single sim, disponibil la Flanco, magazinul online, culoarea black

Variantele dual sim vândute de Emag ,provin de la ,,quick", personal le-as evita. Îmi place telefonul mult de tot, dar am  un S7 edge cu garantie valabilă încă un an de zile. Din păcate nu e momentul sa-mi cumpăr un XZ Premium

#59
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015

View Postjeff48, on 19 iulie 2017 - 11:58, said:

Sunt oferte si pe OLX, cu garantie, sigilate, la prețuri rezonabile. Dacă vrei sa cumperi din magazin, îți recomand varianta single sim, disponibil la Flanco, magazinul online, culoarea black

Variantele dual sim vândute de Emag ,provin de la ,,quick", personal le-as evita. Îmi place telefonul mult de tot, dar am  un S7 edge cu garantie valabilă încă un an de zile. Din păcate nu e momentul sa-mi cumpăr un XZ Premium
Omul a intrebat de XZs nu de XZ premium

#60
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014
Scuzele mele

Ai dreptate

#61
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
Imi place si nu-mi place premiumul, inca nu m-am decis sa-l cumpar. Nu ma impac deloc cu designul, daca i-ar fi redus marginile alea sus/jos macar cu jumate de cm si ecranul sa fie full-edge(gen XA1 ultra) era super, plus din cate am inteles si camera are niste probleme/aberatii la poze dar posibil sa fie remediata problema cu un viitor update.

#62
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014
Mie chiar designul îmi place, arată beton. Cel mai tare android de pe piața, excepție camera foto -video. Dar Sony face camere foarte bune, posibil se va remedia problema cu un update de soft. Din câte înțeleg numai primele loturi lansate au problema asta

#63
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Si eu sunt foarte uimit de acest telefon. Eu am crescut cu Sony Ericsson. Imi place mult, este sobru, elegant, simplu si de efect, mai ales ca este si cel mai rapid Android. Plus ca poti sa-i aplici prin cmd 4K always. Pentru cei care-l detin: De unde ati achizitionat telefonul? Ati primit si acele casti de la Sony? Vad ca pe emag este ceva de genul ''Disponibil doar la pachet promo''. Adica?

#64
RazvanK

RazvanK

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2017
Salut, eu l-am luat de la Vodafone fara abonament si mi-au dat si castile care sunt wow cu noise cancellation. Telefonul arata foarte bine am avut de ales intre el si S8 dar samsung in afara de display inca arata ieftin (pentru cat costa). Displayul toti zic ca e wow eu inca nu imi dau seama de ce ar fi asa deosebit (ce-i drept nu m-am uitat pe netflix la un serial sa vad cat de bine se vede in 4k). Inainte am avut Z3 si a fost super de asta am si ramas tot pe sony. Camera distorsioneaza doar cu predictive capture altfel nu mi se pare ca ar distorsiona vreun pic. Super slow motion e senzatie... Cu casti clar merita sa il iei, fara casti depinde ce telefon ai acum. Z3ul merge impecabil in continuare deci nu mi se pare un upgrade fabulos.

#65
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Multumesc pentru raspuns! Ideea este ca eu vin de pe un telefon de backup, iar saltul o sa fie unul mare. Revin la casti. Ai primit Sony MDR-100, sau te referi la cele in ear? Care vin default?

Legat de pret... la Orange este sub 3000 de lei la liber. Foarte interesant. Dar nu stiu daca are software modificat de Orange sau nu. Sau alte magazine care ofera la pret similar.

#66
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014

View Postf18dragos, on 19 iulie 2017 - 20:29, said:

Si eu sunt foarte uimit de acest telefon. Eu am crescut cu Sony Ericsson. Imi place mult, este sobru, elegant, simplu si de efect, mai ales ca este si cel mai rapid Android. Plus ca poti sa-i aplici prin cmd 4K always. Pentru cei care-l detin: De unde ati achizitionat telefonul? Ati primit si acele casti de la Sony? Vad ca pe emag este ceva de genul ''Disponibil doar la pachet promo''. Adica?
Vezi  mai in urma cu câteva postări, am recomandat și eu un magazin de unde poți cumpara telefonul, cu garantie Sony. Dar nu cred ca e inclusă și casca in oferta. Cele dual sim sunt de evitat, am postat de ce.

#67
RazvanK

RazvanK

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2017
Castile MDR-100. La Vodafone a fost mai mult cred ca vreo 3400 dar am avut eu un voucher de asta am luat de la ei si mi l-au decodat ca toate vin codate. Asa e si la orange. Casca la orange nu mai au sigur pentru ca i-am intrebat; nici la vodafone nu ma asteptam sa aiba si eram pregatit sa le fac scandal ca imi dadusera pe email ca mai au casti.

#68
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014
Dacă la Orange e sub 3000 lei și vrei telefonul, merita cumpărat. Cardul meu de credit nu e compatibil la Orange, din cauza asta m-am orientat către alt comerciant.

Din păcate nu voi cumpara telefonul, am un S7 edge

Sa aveți noroc la acest telefon, e super!

#69
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Multumesc. O sa rasfoiesc topicul. Ideea este ca vreau si eu acele casti. :D Dar si emag poate fi o solutie. Dar inca nu stiu exact cu cat vand telefonul.Chiar si Flanco e o solutie. Gata, ma duc inapoi sa citesc :D

#70
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Jenant, acum ma uit la SAR ul lui XZ Premium....1.21, este enorm, nu sunt in stare sa faca un tel cu un SAR sub 1.
Altii cum pot face tel cu SAR de 0,4 iar Sony nu.Sincer abia astept sa apara Nokia 8 si sper sa l bata la cur pe Sony cu lentila lui deformabila.
Incep sa urasc aceasta firma...Nu i normal ca in Romanika sau Austria sa nu gasesti un XZS.Care tel mai si are camera care deformeaza pozele.

Edited by nicpetru, 20 July 2017 - 14:54.


#71
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,537
  • Înscris: 27.04.2014

View Postnicpetru, on 20 iulie 2017 - 14:46, said:

Jenant, acum ma uit la SAR ul lui XZ Premium....1.21, este enorm, nu sunt in stare sa faca un tel cu un SAR sub 1.
Altii cum pot face tel cu SAR de 0,4 iar Sony nu.Sincer abia astept sa apara Nokia 8 si sper sa l bata la cur pe Sony cu lentila lui deformabila.
Incep sa urasc aceasta firma...Nu i normal ca in Romanika sau Austria sa nu gasesti un XZS.
Este totuși și un avantaj formidabil , esențial, cu SAR așa mare: telefonul e foarte bun la capitolul  receptie semnal gsm!!!

Nu am postat la ,,mișto" afirmația de mai de sus, e  o realitate de necontestat!!!

#72
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Da, asa i ...ai dreptate, totusi daca era un 086 ca si XZ pe care l am acum, era ok.Totusi sper ca gasesc un XZS nou, Indiferent ca i mai scump...dar sa nu l gasesti in Ro sau austria, este cel putin ciudat.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate