Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Digi 24 a fost mutat pe pozitia 404 la UPC Digital TV

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Vad ca Digi24 a ajuns acum pe ch.405, iar pe 404 a revenit B1tv.  
Cei care si-au programat DVR-urile pentru Oscar s-ar putea sa ia plasa!  Posted Image

#38
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
Faza cu programarea dupa EPG e o prostie. Nu se respecta programul niciodata. In loc sa se termine la 6,50 dimineata, Gala Oscar a durat pana la 7,20. Cine a programat dupa epg, a pierdut cele mai importante momente: premiile finale. Rahat.

#39
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,894
  • Înscris: 14.08.2007
EPG-ul la UPC era fara Oscar ... programul afisat pe site-urile dedicate si el prost (zicea ca se termina la 6 Oscarurile) ... deci am inregistrat manual dar fara 1h20 din final Posted Image E buna faza cu sunet doar in engleza totusi :)

Edited by utopium, 27 February 2017 - 10:22.


#40
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postronuquet, on 25 februarie 2017 - 13:34, said:

Tu crezi ca cu o sesizare amarata se schimba ceva?
Poate nu se schimba nimic cu o singura sesizare, dar sigur fara nicio sesizare nu se va schimba nimic!

View Postmanic_user, on 25 februarie 2017 - 21:38, said:

tot un gest de normalitate ar fi ca Digi 24 să fie oferit abonaților UPC în format HD.

View Postquant, on 26 februarie 2017 - 11:23, said:

doar o modificare legislativa ne-ar putea aduce Digi 24 HD.
Pe bune acum, la ce ar ajuta varianta HD? Ce continut premium are grila lor ca sa merite si prezenta variantei HD pe langa varianta SD?
E de ajuns ca varianta SD se afla in grila UPC, oricum are o imagine foarte buna.

De unde atata normalitate? Daca UPC ar face un canal UPC TV, credeti ca Digi s-ar inghesui la retransmisie?

#41
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postmanic_user, on 25 februarie 2017 - 21:38, said:

Digi 24 pe poziția 404 este un gest de normalitate, după cum tot un gest de normalitate ar fi ca Digi 24 să fie oferit abonaților UPC în format HD.
Pai trimite-le un mesaj, au formular de contact.
Daca suficienti clienti le trimit mesaj, fii sigur ca se va rezolva.
Si mutarea pe 404 a venit in urma unor sesizari, inclusiv de la mine

View Postcristi712, on 27 februarie 2017 - 11:47, said:

Poate nu se schimba nimic cu o singura sesizare, dar sigur fara nicio sesizare nu se va schimba nimic!




Pe bune acum, la ce ar ajuta varianta HD? Ce continut premium are grila lor ca sa merite si prezenta variantei HD pe langa varianta SD?
E de ajuns ca varianta SD se afla in grila UPC, oricum are o imagine foarte buna.

De unde atata normalitate? Daca UPC ar face un canal UPC TV, credeti ca Digi s-ar inghesui la retransmisie?
La ce ar dauna varianta HD? Au documentare bune, de ex Romania furata, au dat si Oscarul in direct etc
De ce nu ti-ai dori sa ai varianta HD?

#42
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Am televizor HD, altii au 4K. Toate posturile ar trebui sa fie in HD indiferent de continut.

Ti se pare ok ca manelistii sa aiba Taraf HD, iar rockerii sa aiba Rock TV SD?

Edited by ronuquet, 27 February 2017 - 12:22.


#43
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View Postunbrutus, on 27 februarie 2017 - 12:21, said:

La ce ar dauna varianta HD? Au documentare bune, de ex Romania furata, au dat si Oscarul in direct etc
De ce nu ti-ai dori sa ai varianta HD?
Nu ar dauna..., sau, ar dauna daca de Digi24HD nu ar avea loc un alt canal cu un continut mai bun. Sunt o gramada de canale HD la liber pe care UPC nu le retransmite. Motivul... se discuta pe alte topicuri ca nu prea au loc multe HD-uri. Bune/proaste, antenele au scos 6 posturi HD libere la retransmisie, dintre care UPC a preluat doar doua.
Normal ca mi-as dori sute de HD-uri. Dar cand nu ai TNT HD, AXN HD (astea sigur costa), Digi24 HD ar fi ultimul canal pe care mi l-as dori de la UPC, atat timp cat varianta SD se vede superb. Eu chiar am facut cerere la UPC sa introduca Digi24 cand Starea Natiei s-a mutat acolo.

#44
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017

View Postcristi712, on 27 februarie 2017 - 13:57, said:


Normal ca mi-as dori sute de HD-uri. Dar cand nu ai TNT HD, AXN HD (astea sigur costa), Digi24 HD ar fi ultimul canal pe care mi l-as dori de la UPC, atat timp cat varianta SD se vede superb. Eu chiar am facut cerere la UPC sa introduca Digi24 cand Starea Natiei s-a mutat acolo.

Bine zis.

Eu as vrea IDX HD, pentru ca IDX SD se vede oribil (in miscare nu se distinge sigla), as prefera mai mult decat DTX HD, pentru ca DTX SD se vede foarte clar.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din păcate ID Xtra (SD) vine el cu un bitrate mic. Canalele Discovery (Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, ID Xtra) sunt transmise de la sursă cu 1,8 Mbps în H.264. DTX-ul vine de la sursă în HD.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Se simte rau de tot, se vad oribil, pe un TV de peste 100 cm chiar se simte

TLC inainte se vedea rau, acum e mult mai ok, si pe DIGI am vazut ca se vede foarte bine.

Cand dau pe AP SD si pe urma comut pe AP HD zici ca trec de la analogic la digital.

Da, DTX vine de la sursa in HD, dovada fiind pista audio Dolby Digital.

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009

View Postdincadan78, on 27 februarie 2017 - 09:20, said:

Faza cu programarea dupa EPG e o prostie. Nu se respecta programul niciodata. In loc sa se termine la 6,50 dimineata, Gala Oscar a durat pana la 7,20. Cine a programat dupa epg, a pierdut cele mai importante momente: premiile finale. Rahat.
Decernarea premiilor Oscar nu s-au terminat aproape niciodată la 6:50. Chiar și acum era programat până la 7:15. Chestiile Live e bine să le programezi manual.

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,894
  • Înscris: 14.08.2007
Aseară am nimerit pe TNT (nu prea urmaresc canalele de filme SD) si mi s-a părut ca se vede mult mai bine decât se vedea când a fost re-lansat. Si Digi24 SD arata decent acum fata de cum era mai pe la începuturi parca. Sigur ca variantele HD sunt preferabile ...

#49
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Da, se vad asa de bine ca primesc downgrade din HD.

#50
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010

View PostKalman2007, on 27 februarie 2017 - 16:04, said:

Decernarea premiilor Oscar nu s-au terminat aproape niciodată la 6:50. Chiar și acum era programat până la 7:15. Chestiile Live e bine să le programezi manual.
Nope. Pe Digi Film epg-ul afisa termen limita ora 06:50. Pana atunci manual am programat si eu, crezand ca epg-ul e corect. A fost din parti.

#51
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,844
  • Înscris: 07.07.2009
Ciudat. Pe Pro 7 la EPG (pe satelit și nu pe cablu) era până la 7:15 și s-a terminat chiar atunci.

Edited by Kalman2007, 27 February 2017 - 19:06.


#52
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,043
  • Înscris: 26.09.2010

View PostOrangetm, on 26 februarie 2017 - 16:55, said:

@ronuquet așa aduce cu @queron... 100% postări în ariile UPC... poate potrivirea de șase optimi la litere e întâmplătoare, dar mie mi-a sărit în ochi ca o anagramare simplă, cu un do vechi, adică ut, în plus... :D
E bine ca ti-a sarit asta in ochi, dar nu ti-a sarit si arhiva aia pana la ora doojdoo, ca doar na, ai fo' betatester, nu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate