Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Digi 24 a fost mutat pe pozitia 404 la UPC Digital TV

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu toti au pachetul Maxim ca sa poata urmari pe Pro 7. In plus am observat ca e doar in limba germana Oscar-ul.

#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
E transmis în limba engleză și pe Pro 7.

Eu tot Pro 7 o să aleg dar nu de pe cablu ci de pe satelit unde calitatea este mai bună. De asemenea Pro 7 are acolo reporter și oferă în direct interviuri cu actorii. :D

Edited by Kalman2007, 24 February 2017 - 13:40.


#21
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postsuper8, on 24 februarie 2017 - 08:33, said:

Mai bine urmaresc in limba engleza  Posted Image
,....asa sa faci Posted Image

#22
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Mutarea DIGI24 acolo unde trebuia de la bun început este doar o floricică, acum la sfîrșit de iarnă.
Pe cînd un EPG corect și informativ cu adevărat? Adică să nu mai vedem pe EPG-ul de la  Eurosport, de exemplu, că snooker este un sport ca ... biliardul, în loc să spună despre ce competiție/campionat/cupă etc este vorba. Sau, tot pe Eurosport, în loc ca  EPG-ul să ne spună cu emfază că ciclismul este un sport cu ... bicicleta,  să ne spună așa cum este corect că este vorba, de exemplu de Turul Flandrei, sau al Spaniei ... Și mai sunt și alte exemple, unele mai de rîs ca altele.
În privința asta cel puțin, a canalelor de sport, EPG-ul de la DIGI a luat-o înainte.

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Până acum era aruncat la capăt iar acum figurează chiar de 2 ori pe pagină :lol: https://www.upc.ro/t...le-tv/grila-tv/

#24
gelucimpi

gelucimpi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 24.01.2007

View Postgymy, on 24 februarie 2017 - 10:20, said:

404 error page not found Posted Image
Dupa o noua scanare, va fi detectat si noul 404...

#25
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Poate o sa bage si TVR 1 pe pozitia 1 si muta recomandarile pe alta pozitie. E foarte enervant pentru cei cu Mediaboxuri. La horizon poti sa-ti faci lista cum vrei tu

#26
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
O sa faca asta 100% pentru ca Horizonul cel mult promovat nu suporta recomandarile.

#27
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postarbuneaionut, on 24 februarie 2017 - 07:52, said:

Bravo lor, un post ca Digi24 ar trebui retransmis de toti operatorii de cablu. Mi se pare cel mai bun post de stiri la ora actuala si era aiurea sa-l tina la pozitia 800 si ceva in grila digitala
Este retransmis de toti operatorii de cablu, este obligatoriu prin lege, fiind inclus in lista "must-carry".

Asta nu inseamna ca UPC nu au fost cat se poate de escroci si l-au ascuns pe 809 fara nume etc.

Este cel mai bun canal de stiri, e adevarat.

View Postronuquet, on 24 februarie 2017 - 03:15, said:

Inca e criptat din cate se pare, ar trebui sa elimine si criptarea.

Daca tot au dat-o la pace, pentru cine nu stie pe analogic Digi 24 e pe frecventa unde e DVB-T2, in Timisoara de exemplu e pe C21, in Bucuresti e pe C30, frecvente bruiate. Ar trebui mutat pe frecvente ok.
Nu poate fi criptat, pt ca ar fi contrar legii. Daca totusi este criptat la tine, fa o sesizare aici: http://www.cna.ro/-F...-sesiz-ri-.html

Eu am facut o reclamatie pe tema asta, nu stiu daca a contribuit cu ceva, dar iata ca la scurt timp postul a fost mutat de pe 809 pe 404.
Chiar daca aparent reclamatiile nu aduc rezultate imediate, un numar suficient de reclamatii face multe lucruri sa se miste.

http://www.cna.ro/sp...rche=must carry

#28
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Pai in cel mai mic pachet sunt 12 HD-uri cu 56 de SD-uri. Pe toate le poti vedea fara CI+, insa daca vrei sa vezi si DIGI 24 trebuie sa ai CI+ pentru decriptare, DIGI 24 fiind inclus tot in cel mai mic pachet, dar criptat.

Nu am de ce sa fac sesizare ca pe mine nu ma deranjeaza, avand in vedere ca am pachetul Maxim, deci am CI+ peste tot.

Edited by ronuquet, 25 February 2017 - 13:18.


#29
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postronuquet, on 25 februarie 2017 - 13:17, said:

Pai in cel mai mic pachet sunt 12 HD-uri cu 56 de SD-uri. Pe toate le poti vedea fara CI+, insa daca vrei sa vezi si DIGI 24 trebuie sa ai CI+ pentru decriptare, DIGI 24 fiind inclus tot in cel mai mic pachet, dar criptat.

Nu am de ce sa fac sesizare ca pe mine nu ma deranjeaza, avand in vedere ca am pachetul Maxim, deci am CI+ peste tot.
Cu o gandire ca a ta, nu mai facem noi revolutie :) cat timp ti-a luat sa scrii aici, scriai si sesizarea.
Am constatat aceasta mentalitate la f multi romani, ori nu reactioneaza pt ca pe ei personal nu ii afecteaza direct, ori nu reactioneaza pt ca sint prea pesimisti si nu cred ca o reactie ar schimba ceva.

In ultima vreme, ni s-a aratat contrariul, miscarile de strada au avut unele rezultate, mici, mari dar au avut rezultate.

#30
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Acum ceva timp am facut sesizare pentru ceva care ma intereseaza: Discovery Science HD, IDX HD, DTX HD, TNT HD si altele. Raspunsul este "nu le avem in grila", si atat, cand le-am spus ca cei de la Telekom le au, mi-au zis ca Telekom-ul face abonamente pe 36 luni si alte abureli.

Suntem in anul 2017 si nici astazi nu avem Disc Science HD, IDX HD, DTX HD, TNT HD, AXN HD.

Tu crezi ca cu o sesizare amarata se schimba ceva? Ei tot ceea ce vor fac. A, daca concurenta (RCS) mareste grila substanțial, atunci vom vedea si noi minuni.

#31
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Deci tu te afli in categoria "prea resemnat si pesimist ca sa mai fac ceva". Trist.
Ai facut vreo sesizare la CNA si nu s-a rezolvat nimic? Repet, eu am facut legat de Digi24 si acum vad ca e mutat in lista si are nume.
Toate amenzile date de CNA televiziunilor A3, RTV etc au fost date in urma sesizarilor.

Faptul ca una din sesizari nu a dus la rezultate nu inseamna ca toata viata de acum tu vei refuza sa mai faci vreo reclamatie.
Nu ti se pare cam ilogic sa gandesti asa?

Mai mult, in baza Legii nr. 544/2001 privind liberul acces la informațiile de interes public poti sa ceri CNA, primariei oricui orice date doresti, ce salarii au, cat a costat banca montata in fata blocului.

Hai cetatene, fii activ :) http://www.prefectur..._cerere_tip.pdf

#32
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 16.01.2007
Digi 24 pe poziția 404 este un gest de normalitate, după cum tot un gest de normalitate ar fi ca Digi 24 să fie oferit abonaților UPC în format HD.

#33
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postmanic_user, on 25 februarie 2017 - 21:38, said:

Digi 24 pe poziția 404 este un gest de normalitate, după cum tot un gest de normalitate ar fi ca Digi 24 să fie oferit abonaților UPC în format HD.
Ar fi un gest de normalitate, insa UPC nu ar face-o din 'spirit de normalitate', ni s-a spus mai sus ca in continuare programul este codat, desi normalitatea ar fi sa fie FTA. Iar cum in legislatie (veche si plina de scapari) nu se face o referire clara la HD, UPC se prevaleaza si de asta. Deci doar o modificare legislativa ne-ar putea aduce Digi 24 HD.

Edited by quant, 26 February 2017 - 11:26.


#34
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
EPG-ul nu e corect si nu apar Premiile Oscar la noapte. Deci tot la programare manuala a inregistrarii se ajunge ;)

#35
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
@ronuquet așa aduce cu @queron... 100% postări în ariile UPC... poate potrivirea de șase optimi la litere e întâmplătoare, dar mie mi-a sărit în ochi ca o anagramare simplă, cu un do vechi, adică ut, în plus... :D

#36
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Nu scrie de Oscar probabil pentru că e doar în noaptea asta. Apare numai programul normal:

Attached File  20170226_165541.jpg   157.13K   43 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate