Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Casa (prea)mult visata, D+P+1, langa Bucuresti (N-V)

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
2651 replies to this topic

#1567
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Un om.

#1568
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008

View Postcatalijns, on 21 mai 2019 - 16:50, said:

ce anume vedeti/recunosteti voi in acel ornament,

Un domn cu un cornet de inghetata in mana?

#1569
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,900
  • Înscris: 27.02.2008

View Postcatalijns, on 21 mai 2019 - 16:50, said:

Nu e sigla BNR si nici altceva... masonic Posted Image. Sunt curios ce anume vedeti/recunosteti voi in acel ornament, am un oarecare debate cu mo(g)lia.
Eu aveam alta 'aroganta' in cap..Sa caut un trunchi de copac batran..cu ceva ramuri groase..sa-l tai pe din doua pe lungime..si sa-l lipsesc de casa..undeva in zona de intrare..Inca n-am gasit copacul potrivit...Posted Image Posted Image Ar trebui sa aiba vreo 5m si ceva inaltime..Posted Image

Edited by manghels, 22 May 2019 - 10:18.


#1570
xml

xml

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,361
  • Înscris: 27.10.2005

View Postiladi, on 22 mai 2019 - 10:08, said:



Un domn cu un cornet de inghetata in mana?
Un cornet de înghețatã cu un om atașat ... Come on ;)

#1571
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006
Eu luasem un amonit pe care voiam sa il inglobez in finisajul casei undeva la intrare, dar la nebunia care a fost cu termosistemul si decorativa, mi-a sarit ideea din cap.

#1572
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View PostDIY, on 21 mai 2019 - 19:44, said:

De recunoscut, nu recunosc ceva. Dar vad  ; doua figurine care se saruta.

View Post86-APP, on 21 mai 2019 - 20:15, said:

Prima impresie , doua persoane care se saruta ...
Bun pana aici, amu' sa ducem silogismul "pana la capat!" : ce opere celebre cunoastem noi pe acest subiect? Posted Image


Ce ciudata e lumea asta, unii pot intelege ceva simbolistica dar nu vad niste lucruri atat evidente..se numeste analfabetism existential, putem pricepe o bucatica mica din lumea asta dar imaginea de ansamblu pe care ne-o imaginam e cu totul diferita de "realitatea din teren"..
"Fiti patrioti ! Fiti consecventi !" - DA!

View Postiladi, on 22 mai 2019 - 10:08, said:

Un domn cu un cornet de inghetata in mana?
Cand ai un cornet in mana vezi doar inghetate...Recunosc ca mi-a trecut prin cap sa fac o astfel de aroganta in photoshop dar sunt om insurat si responsabil.. Posted Image))))

View Postmanghels, on 22 mai 2019 - 10:17, said:

Eu aveam alta 'aroganta' in cap..Sa caut un trunchi de copac batran..cu ceva ramuri groase..sa-l tai pe din doua pe lungime..si sa-l lipsesc de casa..undeva in zona de intrare..Inca n-am gasit copacul potrivit...  Ar trebui sa aiba vreo 5m si ceva inaltime..
Asta cred ca merge la voi acolo la Winterfell..pui niste frunze rosii si ai copacul vietii.. Posted Image))
Acum serios: a mia' vrea sa faca asta la o scara mai mica - un cuier de haine/chei la intrare, deja a pus ochii pe ceva paducel/maces urias adus in curte in una din escapadele de tip "hunting-gathering " facute recent dincolo de "zid", pe tarlalele curatate/defrisate prin toamna. Mai trebuie sa fac rost de ceva buturuga mai stilizata ca are idei si in legatura cu asta..
Mai nou asa ma relaxez dupa "program", iau toporul si ma duc sa eliberez endorfinele...Posted Image)))

View Postiladi, on 22 mai 2019 - 12:09, said:

Amantul lui Lady Chatterley
Ou', mais vraiment vous êtes un vrai cinefille.. Mais non, pas du tout...

View Postcumparator, on 22 mai 2019 - 11:32, said:

Eu luasem un amonit pe care voiam sa il inglobez in finisajul casei undeva la intrare, dar la nebunia care a fost cu termosistemul si decorativa, mi-a sarit ideea din cap.
Gaudi de Gulia.. Posted Image))

Edited by catalijns, 22 May 2019 - 12:23.


#1573
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Amantul lui Lady Chatterley

#1574
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View Postcatalijns, on 21 mai 2019 - 16:50, said:

Sunt curios ce anume vedeti/recunosteti voi in acel ornament, am un oarecare debate cu mo(g)lia. Fara glume gen trifoi cu 4 frunze, floare de lotus, etc Posted Image, e ceva putin mai serios de atat. Adica sper..depinde acum si ce/cat vin bei.. Posted Image

E o frunza de mazare pusa la ierbar? Posted Image

Edited by Mirel_85, 22 May 2019 - 12:55.


#1575
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006
N-am vrut sa  zic, dar na! Seamana putin cu coafura lui Dancila, asa cum isi face ea cocul ala. Posted Image

#1576
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View PostMirel_85, on 22 mai 2019 - 12:55, said:

E o frunza de mazare pusa la ierbar?

View Postcumparator, on 22 mai 2019 - 12:59, said:

N-am vrut sa  zic, dar na! Seamana putin cu coafura lui Dancila, asa cum isi face ea cocul ala. Posted Image

Nu stiu ce fumati voi.. dar vrem si noi!! Posted Image

Attached File  IMG-20190508-WA0004.jpg   155.57K   19 downloads

#1577
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006
O fi Brancusi...

#1578
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,751
  • Înscris: 29.11.2007

View Postcatalijns, on 22 mai 2019 - 12:07, said:

[...]
Ce ciudata e lumea asta, unii pot intelege ceva simbolistica dar nu vad niste lucruri atat evidente..se numeste analfabetism existential, putem pricepe o bucatica mica din lumea asta dar imaginea de ansamblu pe care ne-o imaginam e cu totul diferita de "realitatea din teren"..
"Fiti patrioti ! Fiti consecventi !" [...]

Aha ... iata ca nu stiam ca sunt analfabeta existential. Multumesc ca m-ai luminat! Sa ai o viata buna!

Edited by DIY, 22 May 2019 - 16:32.


#1579
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View PostDIY, on 22 mai 2019 - 16:30, said:

Aha ... iata ca nu stiam ca sunt analfabeta existential. Multumesc ca m-ai luminat! Sa ai o viata buna!

My bad, m-am exprimat gresit, in niciun caz nu iti era adresata acea remarca! Este in legatura cu "logica" de partid afisata in diferite semnaturi pe aici, aud si ei cuvinte noi dar nu prea le deslusesc intelesurile..

#1580
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 23.02.2007
Era adresata la restu'.

#1581
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View Postbobitzaaa, on 22 mai 2019 - 17:03, said:

Era adresata la restu'.
Restu' e doar unul singur, e acolo citatul din clasici.. Sper ca nu te-ai simtit ofensat si tu.

#1582
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006
Mai glumim si noi, sper ca nu se supara nimeni.

Orice este chestia aia - pomul vietii, sarutul sau blazonul familiei Catalijns - arata foarte bine.Posted Image

Edited by cumparator, 22 May 2019 - 17:29.


#1583
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postcatalijns, on 22 mai 2019 - 12:07, said:

Bun pana aici, amu' sa ducem silogismul "pana la capat!" : ce opere celebre cunoastem noi pe acest subiect? Posted Image

Daca tot este concurs , ma bucur ca am trecut de prima proba ...sau asa sper ... Nu stiam ca trebuie sa raspund si la o intrebare nepusa ! Posted Image
Sincer n-am marit imaginea suficient , dar " aduce " cu "Sarutul lui Brincusi "

#1584
un_arhitect

un_arhitect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 05.08.2013
Felicitari. A iesit cum trebuie. Ma bucur si apreciez ca ai respectat in proportie de peste 95% proiectul (daca ar fi facut baietii cu finisajele exterioare si decupatura aia, era perfect; dar merge si varianta 2), cu toate decoratiunile. Inseamna ca munca mea n-a fost in zadar :D. Ne vedem la un vin s-o poveste Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate