Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Detector metale

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,602
  • Înscris: 21.02.2006
Nu, am fost la DGPMB Bucuresti si-am intrebat.

#38
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 25.09.2014

View Postphoenix76, on 24 martie 2022 - 14:45, said:

Imi cer scuze, am cautat dar nu am gasit pe forum, asa ca o sa postez:
Se poate inregistra un detector de metale de conceptie proprie? Sa zicem ca o persoana cu cunostinte in electronica are nevoie de un detector, nu neaparat pentru comori, poate pentru a gasi trasee electrice sau conducte. Si ajunge la concluzia ca il poate construi singur, la parametri satisfacatori pentru el si la un pret mult mai bun decat cele de firma.
Adica, sa declare pe propria raspundere ca a fost construit de el, si ca are cunostinte despre regimul acestora. Evident nu poate oferi factura sau serie de fabricatie. Ar permite legea asta facuta de nu stiu cine sa se poata inregistra un astfel de aparat ?
Desi a trecut ceva timp de la acest post. Saptamana aceasta trebuie sa primesc si eu detectoarul urmand apoi sa fac inregistrarea lui la politie. Referitor la intrebarea de mai sus, organele incadreaza detectoarele de metale intr-un regim special, cam cum este la arme si munitii. Ce vrei tu, pentru ei este echivalentul unei situatii de genul: eu imi construiesc o pusca de vanatoare si apoi merg la ei sa mi-o inregistreze. Evident ca s-ar putea sa stau la beci ceva vreme daca fac asta.
Desi detectorul construit de tine, este altceva decat o arma, ei asa interpreteaza si aplica legea. Raspunsul este nu.

Edited by phoenix76, 23 January 2023 - 14:49.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate