Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Laptop business puternic

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#109
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

View Postdana_1, on 25 februarie 2017 - 08:27, said:

As vrea sa mai intreb : ce inseamna ca SM961 este versiune OEM (a lui 960 Pro) ? De ce inseamna asta faptul ca nu are nici un sprijin oficial Samsung ?
Ce avantaje ar fi la 960 Pro cu acest sprijin Samsung si ca nu este OEM ?
Nu. SM961 vine cu 3 ani garantie, vs 5 ani la 960Pro. De asemenea teoretic SM961 NU ESTE DESTINAT VANZARII LA BUCATA.

Si sunt mici diferente intre ele. De retinut, cu cat creste capacitatea, cu atat se accentueaza diferentele.
http://www.overclock...-vs-960-evo-1tb

#110
dana_1

dana_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 31.01.2014
Toate aspectele despre SSD-uri M.2 si cat mai rapide (pe care nu am reusit sa le inteleg prea bine pana la urma), am reusit sa le rezolv prin achizitia unui laptop Clevo N850 cu SSD M.2 Samsung SM961 , adica cel mai bun, mult mai bun decat acel SSD Intel M.2 sau orice SSD 2,5"  (renuntand total la SSD-ul de 2,5").
Spre norocul meu, distribuitorul Clevo  este foarte amabil si flexibil, iar Clevo ca marca, mi se pare bijuterie pe langa Toshiba Satellite, Lenovo B50-80 si Dell D630 pe care le mai am.
Nu am apucat inca sa-l "forjez" si sa vad daca s-au injumatatit timpii, sau poate chiar mai bine.

Si pentru ca am promis, am atasat si poza achizitiei.

View Postvladdy99, on 17 februarie 2017 - 15:12, said:

Pt queriuri din baza de data ai CSV si notepad++. Acolo poti sa deschizi milioane de inregistrari si sa le gadili cum vrei.

Cand excel nu mai e o solutie, se face frumusel o baza de data ms sql server (e moka), o interfata pt muritorul de rand, cu butoane, tabele, logo, pisici, etc.

Pentru aceste citate nelamurite inca, am deschis un topic pe aria adecvata, aici : https://forum.softpe...ne-decat-excel/

Attached Files



#111
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdana_1, on 10 martie 2017 - 21:56, said:

Toate aspectele despre SSD-uri M.2 si cat mai rapide (pe care nu am reusit sa le inteleg prea bine pana la urma), am reusit sa le rezolv prin achizitia unui laptop Clevo N850 cu SSD M.2 Samsung SM961 , adica cel mai bun, mult mai bun decat acel SSD Intel M.2 sau orice SSD 2,5"  (renuntand total la SSD-ul de 2,5").
Nu am apucat inca sa-l "forjez" si sa vad daca s-au injumatatit timpii, sau poate chiar mai bine.

Sa ne spui, in linii mari, cat de repede misca Excel-urile de mari dimensiuni pe acel Clevo... Nu ca am avea vreo indoiala...dar vrem sa fim siguri.

Edited by rosix, 10 March 2017 - 23:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate