Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cost taxi Gara de Nord - Aeroport Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

 7SINS, on 08 februarie 2017 - 09:40, said:

Salutare! Maine trebuie sa ajung la aeroport Otopeni din Gara de Nord. E primul meu contact cu Bucurestiul si nu stiu la ce pret ma pot astepta de la taximetristi. Cam cat face aceasta cursa? Multumesc!
Daca ai un telefon "electric"  cu aplicatia Maps de la google , setezi de unde pana unde vrei sa mergi si alegi cu ce: masina personala, transport in comun, taxi/uber/etc.
Boierie la Bucuresti!
In timisoara distanta si durata de calatorie similara daca iesi cu 50 de lei zici bogda proste, unii taximetristi cer fara jena 100 de lei.Attached File  Screenshot_2018-02-15-10-51-37.png   68.22K   13 downloads

#56
nenea2007

nenea2007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.11.2015
Va salut, pe 12.09.2019 am vrut sa ajung din Aeroport Otopeni la Gara de Nord si am intrebat o doamna de pe un taxi , nu mai stiu firma, cam cat costa. Aproximativ 150 lei, zice doamna,ceea ce m-a blocat complet. Cu toate astea, doamna era amabila, mi-a spus ca exista acel autobuz direct aeroport-gara, pe ala l-am si luat. In octombrie 2018 o cursa aeroport-gara in Timisoara m-a costat putin peste 55 de lei, din oras la aeroport a fost mai putin, cam 35, cred ca a fost traseul mai scurt. In Budapesta, la 3 dimineata, am platit 7000 forinti - 22 euro din gara Keleti la aeroport.In Valencia am auzit ca de la aeroport este 25 euro - pret fix catre orice punct din oras.

#57
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007
Doamna era de la vreo firma de țepari?!
Când ieși de la sosiri ai automatele galbene în dreapta și stânga de unde poți sa iti chemi masina la preturile normale. Desigur exista nesansa de milogeli, șefu dai un 50 de lei acolo. Poți sa mergi jos la autobuze și plătești cu sms sau la automat sau cu combinația microbuz-gara Balotesti-Gara de Nord.

#58
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
face cam 40-50 lei (spaga inclusa, am rotunjit in plus diferenta consta in cat de aglomerat e pe traseu) cat timp iei taxi cu tariful "normal" in Bucuresti - adica 1.99lei per km astazi 15.09.2019.

sunt si cateva taxiuri ceva mai ieftine dar si cateva care au 2.29-2.49 sau chiar 3.50 si evident pretul creste.

posibil femeia nu a vrut sa te ia (astepta cursa mai lunga catre o zona mai indepartata a bucurestiului daca tot e in aeroport Posted Image) si ti-a bagat o vrajeala cu 150 lei ca sa nu te urci la ea Posted Image)))

Edited by bossake, 15 September 2019 - 02:58.


#59
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Asa fac, intai miros omul, apoi spun pretul... In functie si de cat e disperat omul sa ajunga. Asa-i la romani.

#60
nenea2007

nenea2007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.11.2015

 Kres, on 15 septembrie 2019 - 04:13, said:

Asa fac, intai miros omul, apoi spun pretul... In functie si de cat e disperat omul sa ajunga. Asa-i la romani.
Intr-adevar, aveam fata de disperat ca pleca trenul peste o ora.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate