Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mouse wireless cu baterii

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

prietena nebuna

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Tipa va manipuleaza si santajeaza emotional cum vrea. Eliminat-o urgent din viata voastra. Cum? Simplu. Inchideti-i si usa si telefonul in nas. Sa vezi dupa aia ce partide de sex zdravan o sa ai cu iubita ta dupa aia. Veti urla de placere.

#20
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014

View PostPrien, on 05 februarie 2017 - 15:11, said:

Nu cumva face pe desteapta ca sa capete atentie?
Ia nu o mai sunati cateva zile, pt ca aveti treaba. Si cand va suna nu ii raspundeti pt ca tocmai faceati sex.
Chiar. Poate aveti niste bani de o excursie si plecati ..Din greseala fara sa ii spuneti...
Daca se arunca, asta e..II duceti flori la mormant, ii faceti coliva..Dar nu cred.
Sau ii gasiti (eventual platiti ) un cordaci..O intalnire absolut intamplatoare, apoi la revedere, el o intreaba " eu stau in cartierul ala, tu in ce directie mergi, vai, ca sa vezi, ce coincidenta, te duc eu acasa" si dai si dai...
da uneori se autoinvita la prietena mea acasa, gen o suna in stilul ala"deschide-mi ca sunt in fata casei, ca am patit ceva"

am ramas socat sa vad atat suport din partea voastra pentru postul astaPosted Image  sa inteleg ca ma intelegeti :)))))) Posted Image

View Postrichi_e, on 05 februarie 2017 - 15:31, said:

stai linistit, nu se va sinucide! depresivul nu face publice intentiile de acest gen!
Probabil e nimfomana(nu glumesc, am intalnit vreo 2 cazuri in viata) asociat cu un caracter de rahat si anturaj prea ingaduitor!
un astfel de om nu poate fi numit prieten!
solutia: IGNORE/EJECT!
mare dreptate ai... numa ca de fiecare data ne spune ca vrea sa se puna intr-un somn adanc, sa nu se mai trezeasca si na... cred ca ne manipuleaza....

View Postvio1971, on 05 februarie 2017 - 15:45, said:

sincer,ai kordit o ?
nu ard toate galetile.

#21
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postonismus, on 05 februarie 2017 - 17:21, said:

.....

am ramas socat sa vad atat suport din partea voastra pentru postul astaPosted Image  sa inteleg ca ma intelegeti Posted Image))))) Posted Image
Sincer nu te intelegem deloc ! Zi-i gagicii tale ca ori tu ori aia si stii o treaba ! Daca o alege pe aia , inseamna ca si iubi a ta nu e departe de " nebunie " si mai bine scapi repede .

#22
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014

View PostOriginalCopy, on 05 februarie 2017 - 16:53, said:

Miroase a attention whore.
cam aia si e .... cred

in cel mai rau caz, o sa merg la ea la inmormantare si asta e... nu se mai poatePosted Image

View Postrichi_e, on 05 februarie 2017 - 15:31, said:

stai linistit, nu se va sinucide! depresivul nu face publice intentiile de acest gen!
Probabil e nimfomana(nu glumesc, am intalnit vreo 2 cazuri in viata) asociat cu un caracter de rahat si anturaj prea ingaduitor!
un astfel de om nu poate fi numit prieten!
solutia: IGNORE/EJECT!
nimfomana ca nimfomana , da momentele alea cand are premonitii si vede tot felul de chestii si plange din senin ce zici?

#23
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Situatia este serioasa si, din cate vad, nu vei putea sa te descurci. Vei avea probleme tot mai mari.
Are nevoie de un prieten care sa isi dedice mult timp din viata pentru a o aduce la normal, ceea ce este greu de gasit.
Poti incepe prin a merge cu prietena ta la un psiholog sa va invete cum sa va purtati cu respectiva.
Partea proasta este ca sunt putini psihologi capabili, de aia iti doresc bafta !

#24
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postonismus, on 05 februarie 2017 - 17:33, said:

cam aia si e .... cred

in cel mai rau caz, o sa merg la ea la inmormantare si asta e... nu se mai poatePosted Image


nimfomana ca nimfomana , da momentele alea cand are premonitii si vede tot felul de chestii si plange din senin ce zici?
E labila psihic . Parinti nu are ? S-o interneze de urgenta .

#25
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014

View PostUser107, on 05 februarie 2017 - 17:43, said:

Situatia este serioasa si, din cate vad, nu vei putea sa te descurci. Vei avea probleme tot mai mari.
Are nevoie de un prieten care sa isi dedice mult timp din viata pentru a o aduce la normal, ceea ce este greu de gasit.
Poti incepe prin a merge cu prietena ta la un psiholog sa va invete cum sa va purtati cu respectiva.
Partea proasta este ca sunt putini psihologi capabili, de aia iti doresc bafta !
mersi frumos, dar credeti ca si-ar taia venele daca i-as dat cu jet?ca a mai spus cineva mai sus, ca sinucigasul nu-si spune intentiile ...

View Postcobi1, on 05 februarie 2017 - 17:49, said:

E labila psihic . Parinti nu are ? S-o interneze de urgenta .
sunt divortati parintii.

#26
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Si ea cu cine locuieste ? Din ce se intretine ( ca ma indoiesc ca e capabila de un servici din cele zise de tine ) ?

#27
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014

View Postcobi1, on 05 februarie 2017 - 17:53, said:

Si ea cu cine locuieste ? Din ce se intretine ( ca ma indoiesc ca e capabila de un servici din cele zise de tine ) ?
ba ma crezi sau nu , traieste cu unul din parinti , si da, lucreaza ... nu-ti vine sa crezi , nu?

#28
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Atunci se preface si voi sunteti prostii ei .

#29
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014

View Postcobi1, on 05 februarie 2017 - 17:57, said:

Atunci se preface si voi sunteti prostii ei .
posibil si asta , dar atunci nu imi explic toate fazele alea ce le face ea
ah si mai nou e si lesbi Posted Image am uitat sa mentionez.E crazy rau ca o face si cu tipi si cu tipe , deci ....

#30
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postonismus, on 05 februarie 2017 - 18:06, said:

posibil si asta ...
Nu posibil ci sigur .
Pai e treaba ei ce experimenteaza , e clar ca are o problema insa ea profita de voi si cat timp ii merge n-o sa renunte . Raul trebuie eliminat fara mila , dar daca nu esti capabil sa faci asta , discutia si topicul asta e sortit esecului din start !

#31
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Si ce daca parintii ei sunt divortati. Mare rahat.. Si ai meu au fost. Si de pe la 15 ani am inteles ca nu ma pot baza pe tata si mi-am facut viata asa cum am vrut eu. Da, am mai si gresit. Sa revin ca nu te interesaza povestea vietii mele, ci cazul tau.
Cand o mai suna pe prietena ta, "sunt in fata usii", apuca TU ca de aia esti barbat, telefonul, si ii spui "sorry, EU sunt masculul din casa si acum aveam ora sexuala, hi, hi"..Ma rog, mai explicit de atat nu pot scrie pe forum. Si gata..
Daca mai suna din nou, in secunda urmatoare, raspunzi imediat tot tu, ce pilula mea nu intelegi ca ma deranjezi..cu o voce decisa si clara si limpede si TARE...
Daca prietena ta comenteaza, spune-i sa aleaga..Daca te toaca in continuare, ca ai fost nepoliticos, bagi "tu esti femeia vietii mele, eu barbatul tau, ala sa ma /ne lasa in pace se baga intre noi" apoi arata-i cum sa zic stalpul familiei si ..de aia esti barbat...Scurt si decis..
Dupa ..mi-a aratat urmele de pe spatele ei Mda, covorul era tare aspru, saraca..Dar daca as spune ca imi pare rau, ...Oricum dupa faza asta am folosit patul cand m-a mai suparat. ..
Poate si de aia suntem de 23 ani impreuna..Evident nu numai din cauza asta. Dar a vazut ca daca depaseste o limita,.., pe care eu o fixez, destul de variabil..
Altfel ideeaa ca tu si prietena ta sa discutati inante Si sa ii spui limpede si clar "draga mea, pe tine nu te deranjeaza? Da, ok, lasa pe mine sa fiu eu porcul si magarul" . Asculta FATA, arunca-te dracului si gata..

Oricum chiar daca in seara respectiva prietena ta va fi imbufnata, incearca sa o imbunezi..noaptea. Daca te refuza, nu forta.
Sigur o sa se mai gandeasca .Si ajunge la concluzia ca barbatul ei a facut ce trebuia. Si a 2-a zi te poti trezi cu cafeluta la pat..
Sau mai tarziu cu un telefon la serviciu, mai ti minte ca alaltatieri am zis ca azi o sa ploua si tu m-ai contrazis? Eu ?!?!!?! Sotia mea. Ai avut dreptate..(si eu am gresit.)
Atunci am inteles

#32
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Nu se joaca cu voi. Problema este serioasa asa cum iti spuneam. Femeia cauta pe cineva care sa o inteleaga si care sa o sustina.
Societatea noastra nu intelege asta. Este mai usor inteles un drogat decat cineva cu tulburari de personalitate, desi este acelasi lucru, doar viciul difera.
Va mai incerca sa se sinucida, daca deja a incercat; nu o face de forma ca sa demonstreze ceva.
Pe forum nu vei gasi raspunsuri, degeaba insisti. Discuta cu un psiholog. Dar tu cu prietena ta nu sunteti de ajuns, are nevoie de un prieten cum iti spuneam mai sus.

Edited by User107, 05 February 2017 - 18:40.


#33
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014
vai de viata mea , de multe ori ma intreb de ce naiba imi bat capul atat de mult cu prostia asta? sa isi taie gatul si gata

nu as vrea sa se intample asta , dar daca persoana respectiva nu vrea sa mearga nici la psiholog... atunci n-am ce sa ii mai fac

#34
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Prietena ta este de acord sa o elimine din viata ei ? Crezi ca nu va suferi dupa aceea ?
Cauta-ti alta prietena. Nu este pentru tine situatia asta.

#35
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,191
  • Înscris: 28.06.2005
Fă-i cadou un bilet de tren.

#36
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014
Oricum, multumesc frumos tuturor pentru ajutor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate