Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

prietena nebuna

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
onismus

onismus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.07.2014
Salut! Nu este nici un fel de gluma si vreau sa ma ajutati macar cu un sfat daca se poate :)).Prietena iubitei mele , este foarte foarte depresiva si efectiv , cu probleme psihice.Eu o cunosc personal din iulie 2016 , iar de cand o stiu eu , este asa.Faptul ce ma determinat sa scriu aici , e ca am ajuns si eu si si iubita mea la capatul puteriilor cu ea.Efectiv nu se mai poate face nimic cu ea.Are ganduri sinucigase si a avut si vreo 3 tentative sau poate chiar mai multe , de cand o stiu eu.Niciodata nu ii convine nimic , face pe ultima razgaiata, daca ii spune cineva ceva vreodata ( gen episoade dinalea de ofticata cu ochii dati peste cap etc) mai e si ultima curva(si vorbesc serios, efectiv mie sila, are deja un renume in oras) si ii baga si strambe la prietena mea, sa nu se ataseze prea tare de mine , "ca o sa ii fie greu dupa".Plange din senin, zice ca se sinucide,se simte singura, se fute cu orice tip ce il intalneste si mai imbarliga si pe restul oamenilor din jurul ei.Nu spune niciodata te rog sau mersi si efectiv nu are nici macar un gram de politete.De ce nu am renuntat la ea sau prietena mea la ea?Pentru ca ne-a amenintat ca se sinucide, daca ramane singura , ca iubita mea cica "e singura persoana ce o intelege".Eu inteleg ca e varsta , dar e un haos total si la mine din cauza ei , iar la psiholog nu vrea sa mearga , ca "ii este frica ca se ataseaza daca ii spune prea multe despre ea".Stiu ca mi-am varsat putin din frustrare in postul asta :)) dar nu mai suport cand vad practic ca se baga si in relatia mea, si vrea sa o convinga si pe prietena mea , "sa nu mai fie asa apropiata" ( si apeleaza la orice mijloc , cu ofticari , ochii dati peste cap de frustrare etc).Am uitat sa specific ca mai are si premonitii si vede chestii asa din senin :))  Ce putem sa ii mai facem? As duce-o la psiholog, dar nu vrea ea... Mersi fain!Posted Image Posted Image

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.

#3
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Nu cumva face pe desteapta ca sa capete atentie?
Ia nu o mai sunati cateva zile, pt ca aveti treaba. Si cand va suna nu ii raspundeti pt ca tocmai faceati sex.
Chiar. Poate aveti niste bani de o excursie si plecati ..Din greseala fara sa ii spuneti...
Daca se arunca, asta e..II duceti flori la mormant, ii faceti coliva..Dar nu cred.
Sau ii gasiti (eventual platiti ) un cordaci..O intalnire absolut intamplatoare, apoi la revedere, el o intreaba " eu stau in cartierul ala, tu in ce directie mergi, vai, ca sa vezi, ce coincidenta, te duc eu acasa" si dai si dai...

Edited by Prien, 05 February 2017 - 15:18.


#4
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai daca e sinucigasa in perspectiva ce sfat sa ti dam noi , sarmanii ?  Cu parintii ei  impreuna , mers la psihiatrie , consult si tratament  cu medicamente  pentru tulburarea ei .Pana la un punct sinucigasii se ascund si se inchid in ei , apoi erup si o fac de oaie ,Tratament si terapie psihologica .Cat mai urgent .

#5
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Pe tine te vrea , numai tu (i)-o poti pune pe linia de plutire .

#6
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Legal nu ai ce sa faci. Nici tu nici prietena ta.
Atata timp cat nu va comite o fapta de violenta catre voi sau orice alta ilegalitate nimic.

Doar parintii pot cere o internare nevoluntara. (bine si politia , medicul de famile dar aici nu e cazul).

Edited by Jammalan-the-Prophet, 05 February 2017 - 15:24.


#7
softpediacleo

softpediacleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 28.10.2013
Ar avea nevoie de ajutor de specialitate.
Prietena ta ,fiind singura care o intelege,ar trebui sa ii explice in cadrul unei discutii foarte serioase : "Uite,eu cred ca ai o problema,iti vreau binele, hai sa facem impreuna pasii necesari . Daca nu imi accepti ajutorul,atunci va trebui sa te descurci singura,pentru ca eu am incercat cu tine toate metodele pe care le-am stiut " .
End of story.

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Prietena ta are ca prietena pe cea mai mare boarfa din oras?Nasol moment

Edited by daniMMM, 05 February 2017 - 15:27.


#9
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu sunt cu sotia de 23 ani si casatoriti de 22. Altfel, eu sunt un tip vorbaret si amabil.
Cand un tip a inceput sa imi spuna ce sa fac si sa ne coordoneze viata, se tot invita pe la noi, .pana cand s-a trezit invitat sa se duca..Nu se astepta sa fiu atat de direct.
La fel si cu aia. Draguta, ia mai mergi sa fa sex si cu alta persoana, nu ne mai f te pe noi la icre. Zbang telefonul.
Cand mai suna, urlii..te bag in....

Edited by Prien, 05 February 2017 - 15:29.


#10
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 02.02.2007
stai linistit, nu se va sinucide! depresivul nu face publice intentiile de acest gen!
Probabil e nimfomana(nu glumesc, am intalnit vreo 2 cazuri in viata) asociat cu un caracter de rahat si anturaj prea ingaduitor!
un astfel de om nu poate fi numit prieten!
solutia: IGNORE/EJECT!

#11
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013

Quote

mai e si ultima curva . . .se fute cu orice tip ce il intalneste
hm. . .
Oras, varsta si numar de telefon te rog.

#12
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Poți pleca în concediu cu prietena ta,o perioadă mai mare de timp(o lună,de exemplu).
Îi spuneți că ați pierdut telefonul,că plecați la munte,și voi vă duceți de fapt la mare,etc.
Vedeți ce va fi când vă întoarceți.

#13
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
sincer,ai kordit o ?

#14
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Trebuie sa vb cu iubita-ta si sa-i faceti vant pacostei de urgenta sau ramaneti un trio toata viata .

#15
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZmbCxc7-RvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

...asa a fost sa fie , mo ....

#16
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 onismus, on 05 februarie 2017 - 15:01, said:

Plange din senin, zice ca se sinucide,se simte singura, se fute cu orice tip ce il intalneste si mai imbarliga si pe restul oamenilor din jurul ei.Nu spune niciodata te rog sau mersi si efectiv nu are nici macar un gram de politete.
Boss de unde esti ca o aduc cu capul pe pamant? Posted Image))Posted Image ... sau bag-o pe fir cu un peste si o sa scapati de ea Posted Image

Edited by arbuneaionut, 05 February 2017 - 16:23.


#17
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
SEX IN 3!

#18
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Miroase a attention whore.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate