Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Programare examen traseu Bucuresti!

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Tu chiar recomanzi spaga?
Vezi ca pe inregiatrare se vede cum a fost dat examenul...
Si pe deasupra se mai fac si seaizari ..

Plus ca tirului care nu-i cedezi trecerea e cam greu sa-i trimiti 2ooeuro pentru examinator si una pentru instructor.

#74
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
zica asa in general...nu am vazut nik din in inregistrare ,da l a noi pana nu lasi de o friptura tot o sa faci stanga prin intersectii aglomerate...nu recomand spaga.o zic cu scarba!

#75
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Nu esti la curent cu noutatile, acu spaga se da la sarit peste rand, sa nu mai astepte gusteru 3luni, ca asa astepta o data baga o spaga si gata, acu poate sa dea si de n ori, pana ii expira scoala, dar saritul peste rand nu-i pentru "oricine"....

Iar cu stanga e simplu, stai acolo pana se face gol, ca dureaza o ora nu conteaza, 1mm daca ai miscat te poate pica ca nu ai dat cedeaza dreapta.

Edited by arg, 05 October 2017 - 23:48.


#76
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Se dă combinat..ai rămas în urmă :)

#77
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Cu toate camerele de pe masina tot fac magarii?
"Hai acu ca-i liber, dreapta, dreapta, opreste scolo ca ai un km gol si vai ce bine conduci domnule sofer."

#78
Donyny

Donyny

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.10.2016

 arg, on 05 octombrie 2017 - 22:12, said:

Uaaa o luna si 3saptamani fericitule. Altii stau cate 3-4luni.
Tu ai dat sala fara sa fi facut orele de pregatire practica?

Mai greu?
Intersectia coralilor-piatra morii-natatiei
Intersectia jiului cu bucurestii noi
Si toate intersesctiile alea in ughiuri imposibile, cu vizibilitate zero.
Scuze! A fost exprimarea mea gresita! Am dat examenul in august si am fost programat la traseu la jumatatea lui noiembrie. Incepand de acum mai am o luna si trei saptamani.

Edited by Donyny, 06 October 2017 - 08:20.


#79
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
am inteles ca se mai suplimenteaza din cand in cand,
problema e ca aduc o grama de examinatori ne examinati care nici macar oug-ul si regulamentul nu-l stiu bine...., nu mai vb ca nu cunosc zonele in care sa daproba practica....

iar procedura de contestare e o bataie de joc pe care nu am inteles-o

ca tot vobim de contestare, stie cineva cum se face, si care-s pasi....

#80
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010

 miste1982, on 04 octombrie 2017 - 13:16, said:

cand am dat pe 1 martie cu politistul Tatavura ni s-a explicat foarte foarte clar ca nu vrea sa vada mers sub treapta a 3-a, cere chiar si 50km/h unde se poate, usor de zis, greu de facut, si unde dumnezeu sa mergi cu a 3-a si cu 50 ??? am putut doar pe o portiune de drum. intr-adevar ca era bine sa mergi cu a3a treapta dar cu viteza minima pe aceasta treapta pentru ca in fisa vezi o chestie care se numeste condus ecologic si penalizeaza cu 5 puncte. eu am mers mereu incep dar in a-3a pentru ca te poate penaliza crancen cu condusul ecologic.
pe 1 martie nu am luat, de ce ??? politistul Tatavura mi-a dat stanga intr-o intersectie blocata, adica nu a stat sa se mai complice cu mine, dupa 1 minut eram deja pa, pe 1 martie nu puteam sa contest nefiind filmare cu tableta, ma duceam la Pipiera si le ziceam alora " ba nene, mi-a dat stanga intr-o intersectie blocata, nu contest examenul dar de principiu poate nu mai da asa !!!! "
pe 28 septembrie 2016 am dat cu Simene Crinu la care examenul incepe cu viraj stanga intr-o CURBA cu vizibilitate zero ( 20 de metrii ) si pe curba aia veneau multi in viteaza pe care nu-i vedeai, pe 28 septembrie n-a dat la nimeni, ne norocea pe toti in curba aia.
la sfarsitul lui noiembrie 2016 am dat tot cu Crinuletul si deznodamantul a fost acelasi doar ca am avut un ghinion teribil.
acuma, cand ai dreptate in mana poti sa faci contestatie, gen stanga in intersectii blocate, pe care le poti dovedi.
a 4a oara am scapat.

ce pot sa spun este ca te-a picat pe bune insa DA, ai toata dreptatea din lume cand spui ca dificultatea este mare din cauza masinilor parcate, indicatoarelor lipsa sau mascate, marcajelor rutiere sterse.
DA, iti dau dreptate daca ai vrut sa sugerezi ca intr-un oras cu trafic normal luai permisul, pentru ca asta am simtit si eu. AM SIMTIT-O SI EU SI TE INTELEG.

sa-ti spun ceva, daca banda pe care te aflii este strangulata si te arunca in contrasent, asigurate ca din fata nu vine nimeni, exact ca la depasirea clasica, deci da, acolo ai neacordare de prioritate dupa manual. daca banda ta nu era strangulata de masinile parcate, nu erai obligata la aceasta situatie.

imi spunea un prieten, pai cand am dat eu de permis in 1989 se circula frumos, nu ca acum.

te-a picat pe corecte, nu erai pregatita pentru aceste situatii insa iti dau dreptate la tot ce ai spus, trebuie sa te faci luntre si puncte intre politai, conditiile de trafic si lista de punctaj.

te pup, sa-ti ajute Dumnezeu, nu zic, sfatul meu este sa opresti masina de fiecare data cand vezi ceva suspect, o opresti tu sa nu risti sa ti-o opreasca ala, nu te poate penaliza daca franezi, te poate penaliza daca opresti masina de mai multe ori in mod nejustificat ( 6 puncte ), mai bine risti 6 puncte decat 42, eu asa am procedat. si nu te arunca in graba la executat manevre, ai rabdare, asigura-te bine, si apoi executi.

multumesc,am luat traseul acum 3 saptamani,dar m-am si pregatit,am schimbat 3 instructori si am investit in orelese de condus,am gasit pe cineva care chiar s-a dedicat sa ma invete ceea ce trebuie

#81
mamaiafan

mamaiafan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 27.04.2017
mdah hai sa facem cateva precizari ca lumea e cam dezorientata.

1. serviciile de permise sunt (formal) in subordinea prefecturilor. deci dak vreti informatii despre program de lucru etc. intrati pe siteul prefecturii. in bucuresti si ilfov la ora actuala programul e luni-vineri 8:00 -19:00.

2. cel putin in bucuresti s-a marit numarul de examinatori, fapt pt care nu se mai asteapta chiar cu jumatatea de an pentru o programare la traseu.

3. in sediul din Pipera budele sunt infecte, deci mai bn faceti un pit-stop la Promenada inainte sa mergeti sa va inscrieti Posted Image

4. si la traseu e belea cu eventuale necesitati. daca jupanu hotaraste ca plecarea e din parcarea vreunei benzinarii/supermarket esti pe jumatate castigat. Pisharea pe fond de stress va fi desfasurata in bune conditiuni. Altfel, "baia" va fi prin boscheti.

5. Eu stiu ca lumea e nervoasa pe examinatori da'  cred ca e destul de echilibrata treaba. Nu tre sa ia toata lumea permisul din prima, sincer. Ca padurea are uscaturi si unii exagereaza cu picatul, e altceva. Desi cred ca si unii picati exagereaza cu povestile. Faptul ca ai condus ilegal cu taica-tu sau gasca si ai impresia ca stii sa mergi, nu inseamna neaparat ca nu faci greseli.
Multi chemati, putini alesi Posted Image

6. Pt. cine a amanat aceasta "aventura" e un moment bun sa se apuce avand in vedere ca: dosaru e mai subtire, s-au scos taxutele de 6 lei si drumurile pe trezorerii/cec etc., nu trebuie sa mai repeti "sala" daca pici la traseu si mai nou si cu programarea la examen s-a mai reglat. Numai sa aiba grija ce instructor isi ia si sa nu ezite sa-l schimbe daca devine figurant.

#82
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
principala problema sunt instructorii care baga elevi in examen ce efectiv nu au ce cauta la volan...

toate informatiile sunt diponibile la:
http://www.drpciv.ro...uage.do?lang=ro

#83
mamaiafan

mamaiafan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 27.04.2017
Instructorii sunt cancerul acestui sistem. Am mers la unu recomandat si tot l-as maltrata. Atatea figuri p capu lor..

#84
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Eu l-am maltratat destul pe al meu desi a fost baiat bun...

#85
AdiAdrian124

AdiAdrian124

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2017
Pe 28 noiembrie am picat și eu traseul în Dămaroaia , mi-a sărit o doamna pe trecere alergând din spatele unei mașini iar polițistul a avut reacție înaintea mea și mi-a băgat o frana de ma și speriasem , domnul Nițu pentru cine il cunoaște și a dat cu el .. omul este destul de ciudat sincer dar corect părerea mea ..
Am făcut orele suplimentare și joi acum mă duc să mă reprogramez la domnul Chiritoiu la ghișeu că am înțeles că numai el ar fi pe acolo dimineata ... Poate poate am noroc și mă bagă luna asta :) .

#86
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
aaaaa, de cand sti cu ce examinator o sa dai ?
te duci marti (adica maine) te programezi, dupa care te duci in audienta (la ghiseul de audiente)....

sfat: in timpul examenului (dar pe urma) la fiecare trecere de pietoni unde nu vezi 2km stanga dreapta gol, automat pui piciorul deasupra franei.... la fel faci oriunde nu vezi tot liber...
examinatorul sta cu piciorul pe frana (fara ambreaj) si daca franeaza el se opreste motorul + plus ca are 0.3...0.5 sedunde avans fata de tine (de cand iei piciorul de pe acceleratie si il duci deasupra franei)
am patit asta in examen si a calcat in gol, ca pedala era la podea calcata de mine si masina oprita de mine inaintea examinatorului... (asta cand am luat)
cand am picat i-mi tot frana usor... nu am inteles de ce pentru ca lasam spatiu foarte mare fata de cel din fata si virajele le luam foarte incet....

Edited by arg, 04 December 2017 - 18:50.


#87
AdiAdrian124

AdiAdrian124

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2017
Abia joi pot merge să mă programez , miercuri primesc acea adeverința pentru cele 6 ore in plus făcute . Sincer nu am mai auzit până acum despre acest ghișeu de audiențe :)) ce se face mai exact acolo ?

Edited by AdiAdrian124, 04 December 2017 - 19:44.


#88
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Vrei musai sa dai prin februarie-martie ?
Eu credeam ca vrei mai devreme...

#89
AdiAdrian124

AdiAdrian124

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2017
O sa vad ce și cum mâine când merg să mă programez din nou , poate da Domnu' și dau devreme :)) , va zic mâine când m-au programat .

#90
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
succes, doar ca audientele sunt doar marti...
te duci frumos cu saru' mana si cu o poveste frumoasa si credibila....

Edited by arg, 06 December 2017 - 13:50.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate