Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Skinny Jeans

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Se mai poarta skinny jeans in 2017 ?
Topic  dedicat atat femeilor si barbatilor !
Voi ce ati alege dintre o pereche de jeansi simpli , care nu ies cu nimic din anonimat, si o pereche de skinny jeans care arata diferit de cei formali ?
Am vazut diferite modele de skinny jeans diferiti, ai de unde sa alegi....

Edited by Fzn9, 23 January 2017 - 17:01.


#2
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015
ai fizic pentru skinny? doar intreb, ca oricum mi se par hidosi indiferent de cum arata cineva.

#3
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
As alege skinny jeans, pt. femei.
Prietenii stiu de ce.

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostFzn9, on 23 ianuarie 2017 - 16:59, said:

Voi ce ati alege dintre o pereche de jeansi simpli , care nu ies cu nimic din anonimat, si o pereche de skinny jeans care arata diferit de cei formali ?

Cat mai normali, drepti, si nerupti nicaieri... Cei skinny sa nu fie de homosexuali... Un barbat normal are koaie, picioare groase, par ca o maimutza - peste tot, fund mare - nu incape in skinny.
Copii aia de corporatie care sunt ca puii de Avicola, e posibil sa incapa in skinny.

#5
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
@ initiator: "baga-mi-as, trebuia sa intreb pe forum inainte sa imi cumpar 3 perechi"
Se aplica?

:)

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostFzn9, on 23 ianuarie 2017 - 16:59, said:

Se mai poarta skinny jeans in 2017 ?
Topic  dedicat atat femeilor si barbatilor !
Voi ce ati alege dintre o pereche de jeansi simpli , care nu ies cu nimic din anonimat, si o pereche de skinny jeans care arata diferit de cei formali ?
Am vazut diferite modele de skinny jeans diferiti, ai de unde sa alegi....

partea trista este ca jeansi de la zara, h&m si majoritatea magazinelor de moda mari din europa, sunt in 90% slim sau skinny, care sunt facuti pentru stix-uri, ca pentru barbatii normali nu intra decat pana la gambe... si daca te imbraci cu niste pantaloni dastia, zici ca esti cel mai mare bulangiu...

#7
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

View Posthoneymik, on 23 ianuarie 2017 - 17:51, said:

@ initiator: "baga-mi-as, trebuia sa intreb pe forum inainte sa imi cumpar 3 perechi"
Se aplica?

Posted Image
Nu! Ca am 5 perechi de jeansi, 2 dintre perechi ... super skinny, si una skinny.... si amandoua imi vin cum trebuie, pentru ca sunt atletic, nu slab Posted Image !.

View Postbusiness11, on 23 ianuarie 2017 - 17:55, said:

partea trista este ca jeansi de la zara, h&m si majoritatea magazinelor de moda mari din europa, sunt in 90% slim sau skinny, care sunt facuti pentru stix-uri, ca pentru barbatii normali nu intra decat pana la gambe... si daca te imbraci cu niste pantaloni dastia, zici ca esti cel mai mare bulangiu...
La Zara am observat ca ai din ce sa alegi, in rest magazine cum sunt Pull&Bear, Bershka, New Yorker toate sunt made in China, Indonesia, Banglades , la magazinele astea am zis pas, am observat ca la barbati nu prea ai ce sa alegi, femeile sunt in avantaj in magazinele astea..
Sunt magazine ok gen Zara- am o pereche de jeansi de la ei, H&M- am o bluza marinareasca de la ei, de la House - am o pereche de jeansi de la ei, si Colin's - de la ei am o camasa. Deci, sunt si magazine bune...

Edited by Fzn9, 23 January 2017 - 18:02.


#8
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Vorba aia: porti ce te avantajeaza. Blugii in sine pot fi cei mai banali, depinde tinuta, la final, ce impresie lasa.  Atat in cazul femeilor cat si al barbatilor, conteaza conformatia. Sincer nu vad asa multi barbati purtand blugi skinny (cei super mulati), mai degraba slim/normali. Cei skinny (cel putin pentru femei) sunt mai potriviti in anumite combinatii/ocazii, cei normali/largi in altele.

#9
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View PostFzn9, on 23 ianuarie 2017 - 16:59, said:

Se mai poarta skinny jeans in 2017 ?
Topic  dedicat atat femeilor si barbatilor !

Doar daca esti bulangiu, aftfel nu vad cum ai purta asa ceva. Indiferent ca suntem in 2016, 2017, 2100 sau 1800

#10
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Wrangler,s Lee,Levis...clasici adevaratii blue jeans.Restul cacaturi de doi bani.

#11
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

View Postzippo68, on 23 ianuarie 2017 - 18:16, said:

Wrangler,s Lee,Levis...clasici adevaratii blue jeans.Restul cacaturi de doi bani.
Si costa de la 300 in sus...intrii in magazin vezi pretul si iti spui: pleaca ma saracule de aici ca nu e de tine, si sa imi permit sa dau 300-500 de lei pe o pereche de jeansi nu as da! Pe o geaca de piele as da 500 de lei +...dar pe o pereche de jeansi nu!.

#12
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011

View PostFzn9, on 23 ianuarie 2017 - 18:30, said:

Si costa de la 300 in sus...intrii in magazin vezi pretul si iti spui: pleaca ma saracule de aici ca nu e de tine, si sa imi permit sa dau 300-500 de lei pe o pereche de jeansi nu as da! Pe o geaca de piele as da 500 de lei +...dar pe o pereche de jeansi nu!.
Geaca aia cu 500 ron numai piele nu e,ieftin si bun nu exista,asa ca cumpara branduri consacrate si nu o sa iti para rau.

#13
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cred ca se poarta. Fiecare poarta ce Ii place. Si eu in ultima vreme port blugi mai stramti, dar nu din aia de tipa pe tine ca de femeie. Sa fie totusi lejeri pe picior, de sus pana jos.
Mi se pare ca se numesc Slim astia mai stramti, dar totusi lejeri.

#14
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

View Postfan_ms440, on 23 ianuarie 2017 - 19:31, said:

Geaca aia cu 500 ron numai piele nu e,ieftin si bun nu exista,asa ca cumpara branduri consacrate si nu o sa iti para rau.
Depinde..... poate sa fie scump si sa fie de proasta calitate, si sa fie ieftin si de o calitate mai buna. Gasesti geaca de piele de la 500 de lei in sus pana in 700 de lei de exemplu la Massimo Dutti, gasesti geci de piele de la 700 de lei.

#15
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
Mai sus ziceai 500,acum ai ajuns la 700,incet incet ajungi la pretul corect.

#16
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Skinny :P

#17
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Ne-ar placea si noua geci de piele la 100 de euro...

#18
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

View Postfan_ms440, on 23 ianuarie 2017 - 19:43, said:

Mai sus ziceai 500,acum ai ajuns la 700,incet incet ajungi la pretul corect.
Pai depinde..... o geaca de piele incepe de la 500 -700 de lei, si poate ajunge la 1000 de lei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate