Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Skinny Jeans

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
De piele ecologica gasesti, dar de piele adevarata...

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Piele adevarata e cea de vitel, de sta geaca de 3kg, in picioare, cand o pui jos, fara sa fie imbracata... Aia e geaca... Restul sunt kkturi.

#21
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Am mai zis pe aici ca-si lua frare-miu o geaca piele cu garantie 2 ani.Cadou card fidelizare.Era in promotie."Ba esti nebun"-2 ani garantie!

#22
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 rosix, on 23 ianuarie 2017 - 20:39, said:

Piele adevarata e cea de vitel, de sta geaca de 3kg, in picioare, cand o pui jos, fara sa fie imbracata... Aia e geaca... Restul sunt kkturi.
Aia poate ca merge mai pe la tara.. :lol:

Gecile de calitate sunt din piele fina, moale, de obicei de oaie/miel. ;)

Legat de preturi la blugi si alte alea, mai urmariti si voi reducerile, acu vreo saptamana erau o varietate de blugi Levi's sub 200 ron pe Fashion Days...

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

 MrReason, on 24 ianuarie 2017 - 07:36, said:

... acu vreo saptamana erau o varietate de blugi Levi's sub 200 ron pe Fashion Days...
Si bagi mana-n foc ca nu-s fake?

#24
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 Karhu, on 24 ianuarie 2017 - 10:38, said:

Si bagi mana-n foc ca nu-s fake?
Da! FD e firma mare(apartine de emag), nu umbla cu golaneli de doi bani... vad ca si acum mai sunt pe stoc Levi's redusi... eu mi-am luat o pereche de Pepe Jeans London Kingston cu 120 ron, originali garantat(s-a epuizat stocul in vreo 5 min. - pt. pretul ala) ...

http://www.fashionda...thing][0]=jeans

Edited by MrReason, 24 January 2017 - 10:47.


#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 alexx1402, on 23 ianuarie 2017 - 18:16, said:

Doar daca esti bulangiu, aftfel nu vad cum ai purta asa ceva. Indiferent ca suntem in 2016, 2017, 2100 sau 1800

"Bulangiu" cu sensul de popo, ca altfel e plina tara de bulangii, care nu incap in skinny

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

 MrReason, on 24 ianuarie 2017 - 10:46, said:

Da! FD e firma mare(apartine de emag), nu umbla cu golaneli de doi bani...
In cazul asta pretul e excelent...

#27
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014

 MrReason, on 24 ianuarie 2017 - 10:46, said:

Da! FD e firma mare(apartine de emag), nu umbla cu golaneli de doi bani... vad ca si acum mai sunt pe stoc Levi's redusi... eu mi-am luat o pereche de Pepe Jeans London Kingston cu 120 ron, originali garantat(s-a epuizat stocul in vreo 5 min. - pt. pretul ala) ...

http://www.fashionda...thing][0]=jeans
Nu iesi cu nimic in evidenta cu jeansii de pe site Posted Image. Si eu sunt mai nonconformist, imi place sa port ceva diferit.

#28
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

 Fzn9, on 24 ianuarie 2017 - 11:01, said:

....
Cum, purtand ceva zdrente no name in locul unui brand consacrat?

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007

 MrReason, on 24 ianuarie 2017 - 10:46, said:

Da! FD e firma mare(apartine de emag), nu umbla cu golaneli de doi bani... vad ca si acum mai sunt pe stoc Levi's redusi... eu mi-am luat o pereche de Pepe Jeans London Kingston cu 120 ron, originali garantat(s-a epuizat stocul in vreo 5 min. - pt. pretul ala) ...

http://www.fashionda...thing][0]=jeans
Numai eu am ghinion cu astia? O pereche de tenisi mi-au trimis-o un numar mai mare. Am zis hai treaca, sunt pentru fiumeu, creste, cu putin noroc la vara ii vor veni. Apoi am facut comanda pentru mine, adidasi. La comanda de 44, mi-au livrat 47. Cum io sigur nu mai sunt in crestere, i-am trimis retur. Acum am 10 zile de cand nu am nici o veste de la ei. Singura consolare e ca am vazut si io cum arata niste papuci 47... salupe adevarate...

#30
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 Karhu, on 24 ianuarie 2017 - 10:56, said:

In cazul asta pretul e excelent...
Da, totul e sa prinzi campaniile de reduceri la timp, altfel s-ar putea sa nu prinzi marimea. Din toti aia doar vreo 4 sunt marimea mea.

 Fzn9, on 24 ianuarie 2017 - 11:01, said:

Nu iesi cu nimic in evidenta cu jeansii de pe site Posted Image. Si eu sunt mai nonconformist, imi place sa port ceva diferit.
Levi's au in general modele mai conservatoare ce-i drept. Nici mie nu prea imi plac, cu cateva mici exceptii.

 slai, on 24 ianuarie 2017 - 11:15, said:

Numai eu am ghinion cu astia? O pereche de tenisi mi-au trimis-o un numar mai mare. Am zis hai treaca, sunt pentru fiumeu, creste, cu putin noroc la vara ii vor veni. Apoi am facut comanda pentru mine, adidasi. La comanda de 44, mi-au livrat 47. Cum io sigur nu mai sunt in crestere, i-am trimis retur. Acum am 10 zile de cand nu am nici o veste de la ei. Singura consolare e ca am vazut si io cum arata niste papuci 47... salupe adevarate...
Eu am vreo 10 comenzi la ei, nu mi-au gresit nicio marime. Am si eu un retur, nu mi-au placut niste blugi... a durat, insa a cam fost in perioada sarbatorilor... pe 22 decembrie am facut cerere de retur, a venit pe 26 parca dar nu am putut eu preda coletul, l-am predat pe 27 sau 28... pe 30 au confirmat primirea, insa verificarea starii lor s-a facut abia pe 9 ian, pe 10 s-a confirmat transferul(trebuie sa le dai IBAN), pe 11 parca au intrat banii... depinde si de noroc...

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011

 Fzn9, on 23 ianuarie 2017 - 17:59, said:


La Zara am observat ca ai din ce sa alegi, in rest magazine cum sunt Pull&Bear, Bershka, New Yorker toate sunt made in China, Indonesia, Banglades , la magazinele astea am zis pas, am observat ca la barbati nu prea ai ce sa alegi, femeile sunt in avantaj in magazinele astea..
Sunt magazine ok gen Zara- am o pereche de jeansi de la ei, H&M- am o bluza marinareasca de la ei, de la House - am o pereche de jeansi de la ei, si Colin's - de la ei am o camasa. Deci, sunt si magazine bune...

da si nu, din an in paste mai baga si niste blugi straight. si eu port in general de la zara pentru ca imi place cum vine pe picior, nu ca blugii drepti sau evazati de zici ca esti sofer de tir sau tractorist. Cei de la Zara cand scot un model normal, drept frumos sa iti intre gamba, atunci da, dar in rest sunt 90% skinny sau slim. Iar spre exemplu tricourile la fel le-au mulat pe corp, inainte intram in L acum cu L zici ca sunt stripper asa mulat este pe mine.

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Karhu, on 24 ianuarie 2017 - 10:56, said:


In cazul asta pretul e excelent...
Dar probabil calitatea nu e ca la aia din Fin. Toate ciurucurile sunt deversate aici.

#33
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,897
  • Înscris: 25.06.2007

 don_dannielo, on 24 ianuarie 2017 - 13:00, said:

Dar probabil calitatea nu e ca la aia din Fin. Toate ciurucurile sunt deversate aici.
Nu chiar, fiind un brand atat de vechi si cunoscut nu cred ca se compromit pt nimic toata.
Ce-i drept ce se vinde in Europa e produs in general in Turcia, China, Bangladesh si Polonia iar ce se vinde in SUA e produs in Mexic (bine, au si liniile premium, de blugi la 300-400 dolari/ perechea, Made in USA).
Nu-i totusi o regula stricta, mi-am luat de exemplu un tricou Made in Egypt dintr-o reprezentanta chiar din San Francisco, la mama lor acasa, cum s-ar zice.
In alt loc, intr-un outlet (tot in California) am vazut curele Levi's Made in Romania (majoritatea modelelor fiind insa facute in Italia si China).

Edited by Karhu, 24 January 2017 - 13:42.


#34
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 don_dannielo, on 24 ianuarie 2017 - 13:00, said:

Dar probabil calitatea nu e ca la aia din Fin. Toate ciurucurile sunt deversate aici.
Teoria conspiratiei.

#35
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Cred ca problema este ca cumparatorul nu stie să-si aleaga marimea . Adica blugii nu sunt atat de gay in sine, doar ca romanul isi cumpara blugi foarte scurti si stramti in general .

#36
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
ca tot se vorbea, geaca biker piele intoarsa 359 ron, doar marimea M: http://www.fashionda...-2/?p=26&lt=mse

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate