Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#91
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Chiar asa un pericol mare este pentru voi proiectul asta? Chiar atata rautate si boicot?
Eu astept cu sufletul la gura sa ma mut, chiar m-am imprietenit si cu alti oameni cu care voi fi vecina aici, dar nu imi vine sa cred cu cata inversunare atacati chichite in conditiile in care mai si sustineti ca va va interesa proiectul cand va fi in picioare. Perfect, atunci lasati-l sa fie pana va fi in picioare si apoi va mutati si voi.
Eu, spre deosebire de voi, am un antecontract cu toate actele acestei povesti atasate. Eu, spre deosebire de voi am crezut in ei si m-am bagat. Si mi s-au explicat, asa cum vi s-a explicat si voua aici, detaliile. Ce nu inteleg- si nu am cum sa inteleg, pentru ca nu e o logica, ci o rautate, pura si evidenta,- e asta: poti avea sau nu incredere. Ai, platesti si crezi si te muti. Nu ai, pleci in alta parte. Nu e nimic constructiv in a improsca aiurea, nu ti se construieste gratuit in alta parte o casa daca faci rau altuia.

#92
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Anna - cu banii tăi doar tu decizi ce faci. De-a lungul discuției s-au pus niște întrebări. La unele reprezentantul dezvoltatorului a răspuns, la altele nu. Dacă informațiile primite de tine sînt satisfăcătoare iarăși doar tu poți decide. Dar dacă alții nu consideră astfel, asta nu înseamnă că insistă să clarifice lucruri fiindcă sînt răi sau au ceva de împărțit cu dezvoltatorul.

#93
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

View Postradunic, on 10 august 2017 - 11:13, said:

Anna - cu banii tăi doar tu decizi ce faci. De-a lungul discuției s-au pus niște întrebări. La unele reprezentantul dezvoltatorului a răspuns, la altele nu. Dacă informațiile primite de tine sînt satisfăcătoare iarăși doar tu poți decide. Dar dacă alții nu consideră astfel, asta nu înseamnă că insistă să clarifice lucruri fiindcă sînt răi sau au ceva de împărțit cu dezvoltatorul.

Sunt perfect de acord cu tine. Pentru mine si inca niste zeci au fost satisfacatoare si suntem clienti.
Daca pentru tine nu sunt, nu cumpara. E atat de simplu.
Subiectul asta a ajuns o enciclopedie de acuze aduse.
Spre deosebire de alte topicuri, macar ei raspund direct, oficial. Care sunt chestiile la care zici ca nu au raspuns?
Si ma mai intreb, oare chiar asa mare e interesul tau din Bucuresti pentru proiectul asta?
Nu ma intelege gresit, e dreptul tau sa spui ce doresti. impotriva cui doresti. intrebarea e de ce aceasta inversunare? Ce ai de castigat? Qui prodest?

#94
Marian_O_83

Marian_O_83

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2017
Salutare, ma intereseaza si pe mine proiectul. Am cam citit ce s-a scris pe aici si nu pot sa spun ca imi fac griji pentru trecutul unor persoane din acest proiect. Daca e s-o luam asa si ne uitam la ce gasim in Romania noastra, vom vedea ca sunt dezvltatori care sunt cautati de catre DNA pentru spaga, dezvoltatori care au ridicat cladiri si nu aveau autorizatie, dezvoltatori care dupa ce au construit 2 blocuri au mai ridicat inca doua exact langa, iar jumatate au ramas fara priveliste, cred ca la orice dezvoltator daca "sapam" gasim cate ceva. Pe mine ma intereseaza cand se finalizeaza, iar faptul ca pana acum s-au construit 3 etaje in pamant si parterul pot spune ca imi dau o liniste, e adevarat intr-o mica masura.

As fi interesat sa cumpar 2 camere prin Prima Casa, Anna cum sunt preturile la ei, am vazut pe site ca scrie incepand de la 49.900?

#95
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

View PostMarian_O_83, on 10 august 2017 - 14:36, said:

Salutare, ma intereseaza si pe mine proiectul. Am cam citit ce s-a scris pe aici si nu pot sa spun ca imi fac griji pentru trecutul unor persoane din acest proiect. Daca e s-o luam asa si ne uitam la ce gasim in Romania noastra, vom vedea ca sunt dezvltatori care sunt cautati de catre DNA pentru spaga, dezvoltatori care au ridicat cladiri si nu aveau autorizatie, dezvoltatori care dupa ce au construit 2 blocuri au mai ridicat inca doua exact langa, iar jumatate au ramas fara priveliste, cred ca la orice dezvoltator daca "sapam" gasim cate ceva. Pe mine ma intereseaza cand se finalizeaza, iar faptul ca pana acum s-au construit 3 etaje in pamant si parterul pot spune ca imi dau o liniste, e adevarat intr-o mica masura.

As fi interesat sa cumpar 2 camere prin Prima Casa, Anna cum sunt preturile la ei, am vazut pe site ca scrie incepand de la 49.900?

Eu am luat 3 camere, sus de tot. Si erau diferente de pret in functie de etaj. Si nu am luat credit, deci am primit pretul cel mai bun.
Vezi ca la 2 camere sunt niste structuri foarte dragute, care nu sunt pe site, m-a tentat si pe mine unul din ala cu 2 balcoane la 2 camere, dar la o mai atenta gandire 3 camere pe termen lung a fost adjudecat :)
Daca te duci la ei o sa te lamureasca mai bine.

#96
alexsar

alexsar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.05.2008
Cand vezi ca dupa atata reclama si laude se amana termenul cu 5 luni e normal sa ai reactii de genul asta. Data de 31 mai 2017 m-a convins sa ma indrept spre ei fiind constient de o posibila intarziere dar nu de 5 luni! La cate s-au intamplat in tara asta te ingrozeste sentimentul ca si tie ti se poate intampla.

#97
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View Postanna, on 10 august 2017 - 14:09, said:

Spre deosebire de alte topicuri, macar ei raspund direct, oficial. Care sunt chestiile la care zici ca nu au raspuns?
Si ma mai intreb, oare chiar asa mare e interesul tau din Bucuresti pentru proiectul asta?
Nu ma intelege gresit, e dreptul tau sa spui ce doresti. impotriva cui doresti. intrebarea e de ce aceasta inversunare? Ce ai de castigat? Qui prodest?

Ca să eliminăm chestiunea cu folosul - nu sînt dezvoltator, nu vînd nimic.
Din punctul meu de vedere discuția a început cînd reprezentantul a menționat că folosesc o tehnologie nouă pe care o dezvoltă "de la primul șurub pînă la finisaje". Lucrez în proiectare drept pentru care am vrut să știu dacă această tehnologie este agrementată în România. Răspunsul normal ar fi fost da sau nu. Am primit un răspuns evaziv din care am dedus doar că răspunsul e nu. De ce au ales să nu răspundă direct, ei știu.
Al doilea moment ciudat a apărut cînd cineva a observat că autorizația a fost cerută și s-a emis pentru apartamente de serviciu. Normal a apărut întrebarea de ce? Persoana care a întrebat nu a primit răspuns ci doar i s-a repetat că va întabula proprietatea ca apartament ceea ce, pe bună dreptate, nu a convins.

#98
alexsar

alexsar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.05.2008
Mai muncim si noi ceva?Posted Image ca termina altii blocuri incepute cu mult dupa.

#99
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Siii...au venit profilele metalice ?

#100
alexsar

alexsar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.05.2008
Nu ca altfel s-ar fi laudat. La hala e pustiu.

PS: era un comentariu pe pagina de FB la ultima postare care, intre timp,...a "disparut" Posted Image   Nu acuz pe nimeni dar mi se pare "amuzant".

#101
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Mai au doar 14 etaje de asamblat. Predare 2017. Parterul asamblat intr-o zi este inca nefinisatpe interior. Desi era timp destul de atunci. Probabil nu au nici muncitori angajati, trebuie sa apeleze la firme care au muncitori disponibili.

Proiectul este deosebit, insa riscul este prea mare de a plati in situatia in care nu se misca nimic pe santier.

Citat de pe site-ul signaturebrasov.ro din august 2016

"SIGNATURE REAL ESTATE SRL este o companie de dezvoltare romano-americana, un puternic investitor din New York, care garanteaza o executie vestica de calitate net superioara, o livrare rapida si la termen a apartamentelor, precum si stabilitatea financiara pentru a securiza toate platile in avans".

#102
Marian_O_83

Marian_O_83

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2017

View Postanna, on 10 august 2017 - 14:46, said:


Eu am luat 3 camere, sus de tot. Si erau diferente de pret in functie de etaj. Si nu am luat credit, deci am primit pretul cel mai bun.
Vezi ca la 2 camere sunt niste structuri foarte dragute, care nu sunt pe site, m-a tentat si pe mine unul din ala cu 2 balcoane la 2 camere, dar la o mai atenta gandire 3 camere pe termen lung a fost adjudecat Posted Image
Daca te duci la ei o sa te lamureasca mai bine.

Mersi mult pentru informatii.

#103
Marian_O_83

Marian_O_83

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2017
Salutare din nou, eu am fost saptamana trecuta la ei si pot spune ca m-au lamurit cu destul de multe chestii: lucrarea o sa fie finalizata la sfarsitul anului, o sa se ridice mai multe etaje deodata si dupa ce ajung la et 4-5 am inteles ca intra si la interioare ( oricum e tare smecher tavanul ala printabil ), partea cu "smart home" nu cred ca o mai are cineva in Bv, plus multe alte detalii pe care nu are rost sa le enumar.

Si da Anna's Studio, am cumparat un ap cu 2 camere, 2 balcoane cum mi-ai recomandat :)  (era mica diferenta intre cele doua care mi-au placut).

Din ce am inteles dureaza si cu intabularea (pana se rezolva cu Prima Casa), dar avantajul este ca pana la intabulare pot sa ma mut si nu platesc nimic, asta e chiar tare (altii te lasa se te muti numai dupa ce primesc banii de la banca)

Sa auzim numai de bine!

#104
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Nu ma pot abtine, cum se ridica mai multe etaje deodata ?

#105
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

View PostMarian_O_83, on 22 august 2017 - 13:38, said:

Salutare din nou, eu am fost saptamana trecuta la ei si pot spune ca m-au lamurit cu destul de multe chestii: lucrarea o sa fie finalizata la sfarsitul anului, o sa se ridice mai multe etaje deodata si dupa ce ajung la et 4-5 am inteles ca intra si la interioare ( oricum e tare smecher tavanul ala printabil ), partea cu "smart home" nu cred ca o mai are cineva in Bv, plus multe alte detalii pe care nu are rost sa le enumar.

Si da Anna's Studio, am cumparat un ap cu 2 camere, 2 balcoane cum mi-ai recomandat :)  (era mica diferenta intre cele doua care mi-au placut).

Din ce am inteles dureaza si cu intabularea (pana se rezolva cu Prima Casa), dar avantajul este ca pana la intabulare pot sa ma mut si nu platesc nimic, asta e chiar tare (altii te lasa se te muti numai dupa ce primesc banii de la banca)

Sa auzim numai de bine!

Salut Marian,

Acum aproximativ un an isi faceau reclama in tot Brasovul si spuneau de finalizare in primavara 2017. Se laudau ca au anumite tehnologii care le permit sa construiasca mai rapid decat constructorii locali cu experienta si locuinte deja livrate. Acum aproximativ 1 luna spuneau ca vor preda in Octombrie 2017, acum aflam de sfarsitul anului. Cert este ca se implinesc in curand 3 luni de la ridicarea parterului (care a fost ridicat dupa termenul asumat initial, de finalizare al intregului proiect).

Edited by adrian_h2, 22 August 2017 - 17:59.


#106
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View PostShush, on 22 august 2017 - 15:16, said:

Nu ma pot abtine, cum se ridica mai multe etaje deodata ?
Lego

#107
Marian_O_83

Marian_O_83

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.08.2017

View Postadrian_h2, on 22 august 2017 - 17:42, said:

Salut Marian,

Acum aproximativ un an isi faceau reclama in tot Brasovul si spuneau de finalizare in primavara 2017. Se laudau ca au anumite tehnologii care le permit sa construiasca mai rapid decat constructorii locali cu experienta si locuinte deja livrate. Acum aproximativ 1 luna spuneau ca vor preda in Octombrie 2017, acum aflam de sfarsitul anului. Cert este ca se implinesc in curand 3 luni de la ridicarea parterului (care a fost ridicat dupa termenul asumat initial, de finalizare al intregului proiect).


Da stiu lucrurile astea, nu inteleg de ce incerci sa ma convingi dupa ce am cumparat?! Eu chiar cred ca se vor ridica si atunci daca eu o sa vreau o sa am un profit considerabil, avand in vedere ca preturile la studiouri in cladirea Brooklyn sunt cu 15% mai mari, asta din ce mi-au zis de la biroul de vanzari.

De asteptat as fi asteptat oriunde, dar ce imi ofera ei nu am mai gasit nicaieri.

Sa auzim numa de bine!

#108
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005
Si eu te cred, avand doar 4 posturi, cu inscriere de 2 saptamani pe forum :)))

Nu e reclama :)))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate