Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#109
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Si totusi signature ne-ati promis transparenta si nu ati rapsuns la intrebarea : au venit profilele metalice ? Daca nu cand ?

#110
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012

View Postteddyu, on 23 august 2017 - 14:14, said:

Si totusi signature ne-ati promis transparenta si nu ati rapsuns la intrebarea : au venit profilele metalice ? Daca nu cand ?
Eu le-as face vizite mai dese pe la birouri. Pe forum nu prea conteaza raspunsurile sau intrebarile....

#111
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017

View Postteddyu, on 21 august 2017 - 07:37, said:

Siii...au venit profilele metalice ?

Nu inca, dar vor veni in curand.

View Postanna, on 10 august 2017 - 14:46, said:


Eu am luat 3 camere, sus de tot. Si erau diferente de pret in functie de etaj. Si nu am luat credit, deci am primit pretul cel mai bun.
Vezi ca la 2 camere sunt niste structuri foarte dragute, care nu sunt pe site, m-a tentat si pe mine unul din ala cu 2 balcoane la 2 camere, dar la o mai atenta gandire 3 camere pe termen lung a fost adjudecat Posted Image
Daca te duci la ei o sa te lamureasca mai bine.

Felicitari, Anna, pentru alegere! :)

View Postalexsar, on 21 august 2017 - 17:11, said:

Nu ca altfel s-ar fi laudat. La hala e pustiu.

PS: era un comentariu pe pagina de FB la ultima postare care, intre timp,...a "disparut" Posted Image   Nu acuz pe nimeni dar mi se pare "amuzant".

Nu a fost sters de catre noi, ci de catre clienta noastra. Odata cu commentul, s-a sters si raspunsul nostru.

View PostOne of Them, on 22 august 2017 - 12:39, said:

Mai au doar 14 etaje de asamblat. Predare 2017. Parterul asamblat intr-o zi este inca nefinisatpe interior. Desi era timp destul de atunci. Probabil nu au nici muncitori angajati, trebuie sa apeleze la firme care au muncitori disponibili.

Proiectul este deosebit, insa riscul este prea mare de a plati in situatia in care nu se misca nimic pe santier.

Citat de pe site-ul signaturebrasov.ro din august 2016

"SIGNATURE REAL ESTATE SRL este o companie de dezvoltare romano-americana, un puternic investitor din New York, care garanteaza o executie vestica de calitate net superioara, o livrare rapida si la termen a apartamentelor, precum si stabilitatea financiara pentru a securiza toate platile in avans".

Finisajele la interior vor incepe dupa ce se asambleaza nivelul 4.

View PostMarian_O_83, on 22 august 2017 - 13:38, said:

Salutare din nou, eu am fost saptamana trecuta la ei si pot spune ca m-au lamurit cu destul de multe chestii: lucrarea o sa fie finalizata la sfarsitul anului, o sa se ridice mai multe etaje deodata si dupa ce ajung la et 4-5 am inteles ca intra si la interioare ( oricum e tare smecher tavanul ala printabil ), partea cu "smart home" nu cred ca o mai are cineva in Bv, plus multe alte detalii pe care nu are rost sa le enumar.

Si da Anna's Studio, am cumparat un ap cu 2 camere, 2 balcoane cum mi-ai recomandat Posted Image  (era mica diferenta intre cele doua care mi-au placut).

Din ce am inteles dureaza si cu intabularea (pana se rezolva cu Prima Casa), dar avantajul este ca pana la intabulare pot sa ma mut si nu platesc nimic, asta e chiar tare (altii te lasa se te muti numai dupa ce primesc banii de la banca)

Sa auzim numai de bine!

Felicitari, Marian, pentru alegere!

View PostShush, on 22 august 2017 - 15:16, said:

Nu ma pot abtine, cum se ridica mai multe etaje deodata ?

Nu deodata, ci in aceeasi zi.

View Postpopicoo, on 23 august 2017 - 17:15, said:

Eu le-as face vizite mai dese pe la birouri. Pe forum nu prea conteaza raspunsurile sau intrebarile....

Va asteptam :)

#112
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012

View PostSignatureBrasov, on 24 august 2017 - 10:30, said:


Nu inca, dar vor veni in curand.



Felicitari, Anna, pentru alegere! Posted Image



Nu a fost sters de catre noi, ci de catre clienta noastra. Odata cu commentul, s-a sters si raspunsul nostru.



Finisajele la interior vor incepe dupa ce se asambleaza nivelul 4.



Felicitari, Marian, pentru alegere!



Nu deodata, ci in aceeasi zi.



Va asteptam Posted Image
Nu ati inteles, si asta e in ordine. Imi aduce aminte de o zicala a celebrului PT Barnum vis-a-vis de imbogatire si de prosti.

#113
Catalin-A

Catalin-A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2017
Salutare!
Avem cumpărători la Signature Bv. pe forum?
Dacă da.....e nasol! Pana în septembrie avem promisiuni că nu o să se miște nimic pe șantier!
Iar în cazul în care v-a gândiți ca oricum e aproape septembrie.....am fost pe la biroul lor de vânzări și asta e doar o altă estimare ! Concret nimeni nu știe nimic!
Și totuși de ce ar știi că doar se află în perioada de gratie 180 de zile conform antecontractului!
Pe nimeni nu mai interesează ca apartamentul trebuia predat la cheie pe 31 mai (sau în cazul meu pe 31 august)! Ei sunt în perioada de grație și trebuie lăsați să își bea cafeaua în liniște........că de construit ceva (poate un bloc.....)încă nu poate fi vorba!
Așadar in încheiere pentru cei care ați plătit un avans (și  cazul meu) va urez baftă,  iar pentru cei care nu ați achiziționat  mai așteptați puțin, poate până în noiembrie când avem promisiuni că o să fie gata......

#114
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Pe 1 decembrie daca nu e gata iti dai seama @catalin-a ca ne retragem toti banii....adica eu asteptam un apartament cu 2 camere....acum astept sa imi iau banii inapoi....astept 1 decembrie...nu se poate asa ceva...ba e 31 mai ba e 31 august ba e 31 noiembrie ....acum final decembrie....mereu alt raspuns...ca si cu profilele ca le vin etc... Ei nu stiau ca trebuiau sa ridice pana pe 31 mai ? Ce au facut comenzile de profile dupa data ridicari blocului ? Pai alea trebuiau comandate in ianuarie...

#115
Catalin-A

Catalin-A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2017
Asta am încercat să le explic și eu teddyu, ca nu e normal la final de august să aștepte profilele pentru primele 4 etaje (că doar atât au comandat)! Ținând cont ca blocul trebuia finalizat pe 31 mai!
Cei de la departamentul vânzări susțin că nu primesc ei toate informatiile de la fabrica! Drept urmare le-am dat la dispoziție 1 săptămână să vină cu răspunsuri, în caz contrar am solicitat să îmi programeze o întrevedere cu cineva care știe, pentru ca nu mi se pare normal sa ne tot amâne așa!
Bine ar fi sa ne organizam și să ne întâlnim mai mulți cumpărători, ca poate așa primim mai multe răspunsuri de la cei care "știu"!

#116
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Nu o sa raspunda nimeni nimic pentru ca asa se face... Dar e prostia lor ...toti care am cumparat am pierdut increderea si o sa ne retragem banii...puteau sa fie transparenti..da frate am asteptat sa vindem si noi jumate de bloc sa stim daca ne apucam de el si am comandat mai tarziu... Sau stiu eu....nu ne trimite firma profilele asa ca asteptam ....dar ei nimic mint, amana....acum zici ca au comandat doar 4 etaje....haha...si urmatoarele insemana ca le pun la anul in mai...ei spun ca construiesc repede dar ce nu inteleg e ca pe noi nu ne intereseaza ca ridica ei 1 etaj pe zi ci timpul total de executie care pana acum e peste data de predare si deja altii au ridicat pe structura de beton 8 etaje si au finisari pana la 5.... Incepand in aceeasi data ! Deci nu ne intereseaza cat de repede ridicati atata timp cat ridicati 1 etaj acum 3 luni ...peste 1 luna poate mai ridicati 4.... La anu inca 4....cert e ca au vanzatori buni si plan de marketing bun....atata...

#117
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

View PostSignatureBrasov, on 10 iulie 2017 - 09:28, said:

Buna ziua, din nou.
Terenul pe care se construieste Signature Brasov este cumparat de la cei care trebuiau sa dezvolte o cladire de birouri.
Dezvoltatorul este britanic, iar investitorul este american. Nu exista legaturi cu fosta firma de constructii despre care a scris dl. Vranceanu articolul, in necunostinta de cauza, anul trecut.

Dezvoltatorul este britanic, iar investitorul este american. Voi, Signature Real Estate, cine sunteti si pe cine reprezentati ? Dezvoltatorul sau investitorul ?

#118
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012

View Postadrian_h2, on 26 august 2017 - 17:33, said:



Dezvoltatorul este britanic, iar investitorul este american. Voi, Signature Real Estate, cine sunteti si pe cine reprezentati ? Dezvoltatorul sau investitorul ?

Ei sunt fostul.

#119
Catalin-A

Catalin-A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2017
Dacă ne adunăm o dată toți cumpărătorii și mergem "în vizită" pe la ei avem șanse mai mari să primim răspunsuri valabile! În schimb dacă mergem pe rand cd-ul este același.....ei nu știu, nu primesc informații, etc. Ideea este că am dat niște bani și avem tot dreptul sa știm ce se întâmplă pe acolo!

#120
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Din pacate nubse intampla nimic, decat cei de la vanzari care mai incearca sa vanda ceva. Banuiesc o grava problema de cash flow. Cand sunt noi cumparatori, vor fi si bani pentru acele prefabricate. Dar e doar o banuiala, ca altceva nu stiu ce ar putea sa fie. Cand sunt bani totul merge. Cand nu sunt bani....

#121
alexsar

alexsar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.05.2008
De acord, ne strangem mai multi si mergem gramada. Nu stiu ce rezolvam dar nici raspunsuri in doru lelii nu e normal sa primim mai ales la cati bani au primit deja de la noi.

#122
Catalin-A

Catalin-A

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2017
Perfect! Stabiliți o dată și o oră și ne vedem acolo! Eu sunt în concediu, îmi convine oricând!

#123
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Astept un mesaj privat cu numele dvs. Pentru a va adauga in grup pe facebook unde suntem multi si se discuta aceasta problema.

#124
Jolan

Jolan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2017
Buna, As dori sa ma introduceti si pe mine in Grup Facebook, sunt client Signature si eu. Multumesc

#125
Kellubv

Kellubv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2017
Buna dimineață. Și eu sunt in aceeași situație.am dat un avans mare pt un studio și tot treceam pe la șantier și nu se întâmplă nimic.zilele astea am citit aici pe forum că ați trecut mai multi pe la ei sa că spuneau că așteaptă profilele metalice.dar daca nu termina blocul până în noiembrie, decembrie când zic ei și e data limita pe antecontract este vreo șansă să ne recuperăm banii?

#126
Jolan

Jolan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2017
Parerea mea este ca nu o sa avem de unde sa ne recuperam banii, aceia se afla in betoane si parter. Singura noastra sansa este sa investeasca cineva in project.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate