Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#415
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Nu exista...am avut folie care acoperea tot ecranul dar lipea doar pe margini(asa era modelul) iar restul displayului nu si din aceasta cauza raspundea greu la touch.

#416
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Cum aveți agenda telefonică după sim sau din contul google.eu pot sa pun că principal cartela SIM și doar sa dau import la Google pentru a vedea agenda și dacă salvez un număr nou tot in Google se salveaza.

#417
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postchios, on 06 martie 2018 - 16:49, said:

Cum aveți agenda telefonică după sim sau din contul google.eu pot sa pun că principal cartela SIM și doar sa dau import la Google pentru a vedea agenda și dacă salvez un număr nou tot in Google se salveaza.

Da, pentru ca asa sunt mai toate smartphone-urile din ziua de azi. Salveaza numerele in Telefon sau in Cloud. SIM-ul este o solutie rudimentara, foarte limitata.

#418
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Si azi am avut surpriza maxima.Incercand sa conectez boxa portabila Creative Iroar Go prin BT la nokia 8...nu merge neam...se conecteaza dar nu se aude sunet defel.Daca initiez un apel merge...dar atat.Nici un sunet prin digital radio sau youtube.Boxa conectata la Pixel 2 si Ultrabook merge perfect.Aveti vreo idee, ce sa fac..sau goagle au zbarcit o cu driverele?Multumesc

#419
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Vezi setări bluetooth, aparate conectate, ai niște setări despre ce vrei să facă acel dispozitiv: apel, muzică, etc...

#420
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
forget BT devices, restart the phone, pair devices.
daca nu merge, incearca cu Bluetooth Mono apk.

#421
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Deci nu merge nicicum.Vreo idee ceva???sau toti cu Nokia 8 sunt fericiti cu bluetooth ul.Culmea nici la navigatia din masina nu l mai pot conecta.A cum e vina ??

cand spui restart phone te referi sa l inchid si deschid sau un reset???

#422
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
restart=inchis/deschis sau daca ai, optiunea restart. Nu reset to factory settings, decat daca incerci toate variantele si nimic nu merge.
Ai instalat Bluetooth Mono?
Inainte a mers sa il folosesti cu sistemul masinii? Daca inainte a mers, atunci poate ai luat un update care a mers prost si ti-a dat ceva peste cap. Am patit asta la telefonul sotiei. A mers dupa factory reset.

#423
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
https://www.androidp...ble-play-store/

https://venturebeat....stake-in-nokia/

#424
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Salut, am făcut un reset azi la Nokia 8, iar după , când apelez o persoana, îmi apare imaginea pe display cu un roșu împuțit.Pana acum o aveam albastra.Nu reușesc să o schimb.E vb de imaginea când apelezi.Stiti cumva cum a o schimb? Nu găsesc defel

#425
andreimazz23

andreimazz23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 17.01.2018

View Postnicpetru, on 27 martie 2018 - 10:34, said:

Salut, am făcut un reset azi la Nokia 8, iar după , când apelez o persoana, îmi apare imaginea pe display cu un roșu împuțit.Pana acum o aveam albastra.Nu reușesc să o schimb.E vb de imaginea când apelezi.Stiti cumva cum a o schimb? Nu găsesc defel
Ia vezi Settings -> SIM Cards sau ceva asemanator -> slotul respectiv -> Color -> schimb-o

#426
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Da, mulțumesc,așa am făcut.Mare domn

Edited by nicpetru, 27 March 2018 - 20:35.


#427
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Salutare, se merită să dau un S7 Edge pe un Nokia? Prin programul buyback de la eMag; fără să plătesc nici o diferență. Menționez că S7 edgeul mai are un an garanție.
Motivul schimbului : nu vreau sa își piardă mai mult decât și-a pierdut până acum valoarea 7edgeul .
Ce părere aveți? A avut cineva pe mână S7 sau S7 Edge și poate sa îmi facă o comparație ?

#428
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Daca vorbim strict de valoare,nokia isi va pierde si mai mult din valoare,parerea mea,din ce am mai vazut pe olx.

#429
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
A mai pățit cineva că atunci când este sunat și răspunde sa intre direct pe speaker?

#430
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Nu mă interesează valoarea economică neapărat că nu fac troc de telefoane o data la 1 an dar mă interesează sa imi ruleze fluent cat mai mult timp. Să stau pe linia de plutire sa spun. Prefer să plătesc undeva la 200 lei diferența o data la un an , un an jumate decât 10 milioane odată la 2 ani

#431
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Nici nu pute S7 edge la Nokia 8.Ia l liniștit.Nokia 8 ii da cu flit lui S8...ce vb aici de stift s7 cu semnal slab.Am scăpat de al soției rapid

#432
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Strict legat de valoarea in a bani, scade foarte mult pretul la Nokia 8. Luasem acum o luna la 1300 ron de pe olx, sigilat! In magazine si acuma e pe la 2000 ron. Deja pe olx sunt la 1200 ron sigilate.
Legat de performanta, cel putin in antutu e scorul peste galaxy s8. Nu mai vorbim de android, actualizari lunare, fluiditate, constructie. Sunt multumit pe deplin de Nokia8. Astept insa, noua aplicatie pentru camera foto, care va fi asemanatoare ce era pe Lumia (aplicatia default, curenta, mai are ezitari in focalizare).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate