Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Recomandare Fractura De Piramida Nazala

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017
Salut ! In urma cu 10 ani am avut in accident de masina in urma caruia am ramas cu fractura de piramida nazala, iar in urma cu 1 an am facut o operatie de Rinoplastie la Spitalul Bagdasar Arsenie din Bucuresti care a fost un cosmar lucrandu-mi-se doar la sept, osul piramidal fiind neatins, din opinia mea deoarece nasul are aceeasi forma, putin curbata.
Doresc sa stiu daca este cineva care s-a operat de Fractura de Piramida Nazala la Stat si a fost multumit. Si unde ?
Vreau sa ma operez la Stat deoarece nu am 2000 de euro sa platesc pentru o operatie la Privat care poate fi deasemenea un esec,la stat 500 de euro pe sub mana cred ca sunt de ajuns.
Multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,195
  • Înscris: 22.05.2003
Nu stiu preturile pe sub mana, dar nu cred ca o rinoplastie costa 2000 EUR.

In rest, cam orice operatie de rinoplastie, are un rezultat ce se vede in minim 6 luni, dar exact cum va arata, e imposibil de spus.
La unele operatii lucreaza chirurgul estetician si un chirurg ORL.

#3
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017

 Adm, on 13 ianuarie 2017 - 19:15, said:

Nu stiu preturile pe sub mana, dar nu cred ca o rinoplastie costa 2000 EUR.

In rest, cam orice operatie de rinoplastie, are un rezultat ce se vede in minim 6 luni, dar exact cum va arata, e imposibil de spus.
La unele operatii lucreaza chirurgul estetician si un chirurg ORL.
Cunosc si eu detaliile date de tine .O rinoplastie inchisa este 1600  si deschisa chiar 2400,bineinteles lucreaza si anestezistul .Dar pe mine ma intereseaza altceva, nu vreau sa deviem de la subiect.

#4
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Eu am nasul rupt, de la varsta de 8 ani, tot in urma unui accident, dar in parc, am fost lovit in plin de o bara orizontala, care apartinea unui leagan, exact pe linia ochilor (vezi imaginea). Moaca nu este a mea, asa ca ... comentariile sunt inutile.
Tin minte cand m-au dus la spital, radiografie, tot tacamul, nu am sa uit cuvintele medicului "De lipit nu se mai lipeste vreodata... dar norocul a fost ca s-a rupt DREPT... Asa ca n-o sa-i creasca stramb". Si asa este. Nasul este la locul lui, drept, nu se cunoaste nimic, dar daca incep sa il plimb stanga-dreapta, se simte imediat, desi nu ma doare deloc.
Acuma... nu stiu nimic despre aceasta operatie si depinde unde ai fost lovit tu.

Attached File  nose-eyes-640x511.jpg   73.09K   2 downloads

#5
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017
Bonygy , cand am avut accidentul la varsta de 12 ani Dr mi-a spus ca am nasul drept la un spital din provincie.La Bucuresti idiotul mi-a spus ca este drept ...Ideea este ca vreau fapte concrete de la cineva care s-a operat si a fost multumit de Medic , caci pana acum am o nemultumire foarte mare fata de Medici pe care i-am intalnit . Aceste medic la care m-am operat a indreptat nasuri mult mai strambe decat al meu din cate am vazut in pozele de prezentare de pe siteul cabinetului sau particular.Toti medici de la Stat au cabinete particulare ceea ce mi se pare ilegal .

#6
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Da. Au cabinete particulare, pentru ca nu este interzis. Din contra, este chiar recomandat, avand in vedere criza de medici. Daca pe langa jobul de la stat, mai poate duce si inca 1-2 cabinete private, foarte bine.

#7
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017

 bonygy, on 14 ianuarie 2017 - 17:49, said:

Da. Au cabinete particulare, pentru ca nu este interzis. Din contra, este chiar recomandat, avand in vedere criza de medici. Daca pe langa jobul de la stat, mai poate duce si inca 1-2 cabinete private, foarte bine.
Foarte bina ? Da ! Dar sa-si faca treaba la fel de bine in ambele parti!

#8
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Iti dai seama ca aici intervine si interesul propriu.
Pacientul este consultat la stat si eventual "stabilizat" si apoi chemat pentru tratamentul propriu-zis la cabinetul sau privat, ca acolo este cascavalul mai bun. Cam asta este strategia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate